Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: INSERT SELECT miedzy roznymi serwerami
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Goofi
Witam,

Tworze dwa polacenia z baza standardowo przez mysql_connect i chce skopiowac dane z tabel z jednej bazy do drugiej bazy. Da sie to jakos latwo i przyjemnie zrobic, czy trzeba to jakos buforowac w skrypcie?
phpion
Jeżeli obie bazy są na różnych serwerach to raczej nie zrobisz tego w prosty sposób (musisz wrzucić dane do tablicy, a potem do bazy docelowej). Jeśli natomiast są to różne bazy ale na tym samym serwerze, to możesz poprzedzić nazwę tabel nazwami bazy np. SELECT * FROM baza.tabela
Goofi
Cytat(phpion @ 8.12.2009, 12:12:17 ) *
Jeżeli obie bazy są na różnych serwerach to raczej nie zrobisz tego w prosty sposób (musisz wrzucić dane do tablicy, a potem do bazy docelowej). Jeśli natomiast są to różne bazy ale na tym samym serwerze, to możesz poprzedzić nazwę tabel nazwami bazy np. SELECT * FROM baza.tabela

Problem w tym, ze to rozne serwery, z roznymi bazami mam to opanowane. Czyli pozostaje buforowanie w tablicy.
Mchl
Albo można spróbować FEDERATED
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/fed...age-engine.html
Goofi
Cytat(Mchl @ 8.12.2009, 12:49:25 ) *

Fajne, podoba mi sie smile.gif Tylko jak to u siebie odblokowac w bazie z paczki blinksmiley.gif

Tworze taka tabele podajac ENGINE=FEDERATED CONNECTION=... i bez bledu przyjmuje a potem w typie pokazuje MyISAM.
W mechanizmach skladowania jest ona wyszarzona - MYSQL w wersji 5.0.84, wiec powinna miec wbudowane, ale...
Odpalenie z parametrem --federated jak i dodanie do my.cnf federated powoduje wywalenie mysqld bez sladu w logach sad.gif
Mchl
Nie bawiłem się tym nigdy, więc niestety nie pomogę. Ale wiesz przynajmniej czego szukać winksmiley.jpg
Goofi
Cytat(Mchl @ 8.12.2009, 14:41:16 ) *
Nie bawiłem się tym nigdy, więc niestety nie pomogę. Ale wiesz przynajmniej czego szukać winksmiley.jpg

Zaktualizuje baze jak ludziki pokoncza prace, moze wtedy ruszy a jak nie to bede googlowal i czarowal Rkingsmiley.png
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.