Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Daty w MS Access
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
warzywko
Witam!
Poszukuję wskazówek w następującej sprawie: mam dwie daty: "datawpływu" i "datakońcaterminu" zależy mi, aby po wpisaniu w pole "datawpływu" dowolnej daty (przy czym nie jest to data aktualna) w polu "datakońcaterminu" pojawiła się data "datawpływu"+3miesiące.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
mariuszhk
możesz na sztywno we właściwościach tabeli zdefiniować wartość domyślną jako date()+60 lub w oprogramować kontrolke (pole tekstowe) date()+60 lub na zdarzeniu np onupdate data1.value= data2.value + 60
warzywko
Witam!
Niestety nie mogę skorzystać z tej funkcji, bo date() zwraca wartość daty bieżącej i jak do niej dodam 60 dni to nie uzyskam zamierzanego efektu - czyli dodania 3 miesięcy do daty wpisywanej w "datawpływu" i wyświetlenia wyniku w polu "datakońcaterminu".
"datawpływu" nie jest równa dacie bieżącej, a poza tym nie mogę na sztywno dodać 60, a raczej 90 dni bo chodzi mi o dodanie 3 miesięcy, bo w miesiącu mam róźną ilość dni raz 28 lub 29, raz 30, a raz 31.
sad.gif(((((((

Witam ponownie!
Funkcja data1.value=data2.value+90 działa lepiej o tyle, że do podanej wartości daty dodaje mi 90 dni, ale w związku z tym , że w m-cu jest różna ilość dni to nie mogę zastosować dodania na sztywno 90 dni bo np. do daty 11-11-2009 doda mi 90 dni (zamiast 3m-ce) i zamiast uzyskać 11-02-2010 otrzymam 10-02-2010
Gapollo
Data2.value=DateAdd("m",3,Data1.value)
warzywko
Działa tak jak powinno!
Wielkie dzięki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.