Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [opinie] mera.auto.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
phpion
To i ja coś podam. Ostatnio przeglądając sklepy oparte na PrestaShop natrafiliśmy na coś takiego smile.gif
mera
Zauważyłem że mój sklep został zaliczony na forum PHP do najgorszych stron w sieci .Bardzo proszę o przesłanie mi na GG uwag co do wykonania tego wyglądu. wklejam opis : To i ja coś podam. Ostatnio przeglądając sklepy oparte na PrestaShop natrafiliśmy na coś takiego ? Proszę podać co to jest to (coś takiego) Pozdrawiam i liczę na odpowiedź ,może coś będę mógł ulepszyć W.Sumera www.mera.auto.pl
phpion
Wow, masz jakiegoś szpiega czy co? smile.gif Hehe. No ale udzielając odpowiedzi na zadane pytanie: głównie chodzi o grafikę. Jest kompletnie nie z tej epoki. Proszę porównać z innymi sklepami postawionymi na tym samym silniku (np. http://www.kayla.pl). Widać różnicę?
mera
Hehe, mam szpiega ,ale czy zauważyłeś że klient może sobie zmienić grafikę? Będe jeszcze ich dodawał kilka .To jest dobra grafika ,mam spore zainteresowanie sklepem a to chyba się więcej liczy niż wygląd. To sklep dla ludzi co chcą kupić towar a nie oglądać wyskakujące bajery.Moi klienci to mechanicy czy ludzie którzy nie mają czasy spędzać dużo godzin w sklepie, a ten program daje to wszystko. Pozdrawiam ,jeżeli są jedszcze uwagi to proszę o pisanie na ten temat,chętnie przeczytam.
phpion
Ok, ale na tym forum, w tym dziale, nie oceniamy asortymentu sklepu tylko wygląd. Wiem, że można zmienić sobie skórki ale (bez urazy) wszystkie są na podobnym poziomie. Jeżeli uważasz, że sklep prezentuje się porządnie to OK - Twoje zdanie. Ja mam nieco inne, ale nie musisz się z nim liczyć. Pozdrawiam.
wookieb
Tak ale wszystko co cieszy oko jest lepiej odbierane, bez względu na to czego to ma być strona. Tak samo jest z dziewczynami. Wolisz te, której bardziej cieszą oko i nie tylko winksmiley.jpg
mera
Nie jestem programistą ,ale takie mi wyszły skórki .Może mi coś zaproponujęsz lepszego ,jakąś w dobrym guście ,Chętnie dostosuję się i dołożę do innych skórek .Może być to tylko mala zmiana .
thomson89
To tak:
  • zmień tło (#1E90FF, #87CEFA, lub po prostu #FFFFFF winksmiley.jpg)
  • daj wcięcie linków w stopce
  • zmień background "koszyk", "kategorie", "informacje" itp.
  • popraw grafikę ikonek na górnym menu
  • zajrzyj tu i się zainspiruj co do menu


I już powinno być o wiele lepiej!

Pozdrawiam!

mera
Jak to zrobić jak mam do wyboru więcej jak 5 skórek.ostatnio dodałem nową pod nazwą kakaowa /czy jest lepsza , ładniejsza niewiem , sami opiszcie.Chociarz klienci najwięcej wybierają czarną i popielatą . Ja osobiście wolę niebieską .Piszcie a ja będę brał wszystko pod uwagę.
thomson89
Na pewno gdzieś masz plik .css (nie wiem gdzie, bo nigdy nie miałem presta shop). Wyedytuj go odpowiednio, tak jak ci podpowiadamy.

I przeczytaj kurs css.
Kaffiuri
jesli sie na tym nie znasz to moze znajdz sobie jakas skorke ktora Ci sie podoba? 




Tu masz przykladowe linki

http://dgcraft.free.fr/blog/index.php/cate...mes-prestashop/




http://www.prestashop.com/forums/viewforum...emes___graphics

pyro
Niestety ta strona rzeczywiście się zalicza do tamtego tematu.

Wystarczy spojrzeć na ortografię i interpunkcję, żeby mieć domysły, że firma jest po prostu niepoważna. Wygląd to... hmmm... tutaj nie ma czegoś takiego jak "wygląd". Osobiście zacząłbym szukać dalej, gdyż odnosi się wrażenie braku profesjonalizmu.

Panie @mera, przypadków, gdzie strona WWW zwiększa obroty > 100% jest od groma. Jest ona wizytówką firmy, więc wypadałoby przyłożyć do niej starań. (czytaj: zlecić to profesjonaliście).
thomson89
I zaraz cię na PW zasypią ludziska propozycjami tongue.gif
mera
Ciekawy jestem co ty masz do pokazania,bo jak widzę tylko doradzasz,krytykujesz i może na koniec dodam: klient potrzebuje widocznego i prostego sklepu ,aby mieć towar w domu a nie patrzeć na wyskakujące mikro literki,zawiłe procedury aby poklikać i w końcu się zgubić na stronie.Co ty sądzisz o tym.
Kaffiuri
Tu nie chodzi o zawiłe procedury kupna produktu. Chodzi o estetyczny wyglad, bardziej przyjazny dla użytkownika. Obecna skórka przypomina mi bios, albo strony robione dobre 8 lat temu. Gdybym wszedł na stronę Twojego sklepu wątpię bym coś kupił patrząc na profesjonalizm wykonania skórki. Już pisałem, ale napisze jeszcze raz.. ściągnij sobie jakiś darmowy theme pod ten silnik, taki który będzie cieszył oko.
Daiquiri
Wiem, że masz pewnie stałych klientów itd., a ostatecznie dla użytkownika liczy się i tak zawartość. Jeżeli nie znajdzie nigdzie indziej tańszej części lub informacji, to skorzysta z Twojej strony jak by nie wyglądała. Powiem tylko, że zagrożeniem jest jej wygląd nie ze względu na odczucia estetyczne, tylko na pierwszy rzut oka pomyślałabym, że strona tylko "wisi" w sieci i jest (ze względu na archaiczną szatę graficzną) dawno nieaktualna.

Z racji mojego zawodu nie będę wypowiadać się stricte o wyglądzie strony, bo jak dla mnie to tutaj nie potrzebne są poprawki tylko wymiana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.