Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][CSS][PHP]Jestem zielony - własne forum
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Ptasx
Witam tak jak w temacie:
Chciałbym założyć własne forum, ale mieć wgląd w grafę itp.
Stronkę na CSS-ie i HTML-u potrafię zrobić, ale jak zrobić forum (i za darmo). blinksmiley.gif
Proszę o podpowiedzi jak zacząć?
wookieb
Zassać jakies? phpbb? albo inne?
Wyedytowac skórke?
Larges
Polecam http://phpbb3.pl/
Żeby mieć PHPBB musisz mieć serwer z obsługą PHP + baza danych, np. MySQL.
Instalacja jest bardzo prosta. Jak będziesz chciał zmienić szablon to trochę się natrudzisz grzebiąc w kodzie (;
Chyba że znajdziesz szablon który w 100% Tobie odpowiada (;

Jak chcesz zrobić własne forum polecam naukę PHP. W PHPBB jest wykorzystany również javascript.
Ptasx
hmmm...
Nie chodzi mi o to, aby mieć forum na serwie gdzie można zmienić tylko szablon na inny, ale żeby zrobić wszystko samemu.
Wiem, myślicie, że oszalałem, ale mam czas i zapał do pracy tongue.gif
Grafika nie stanowi problemu, bo interesuję się nią, ale mi chodzi o poszczególne etapy pracy i o to od czego zacząć?
Oczywiście za pomoc dam plusa smile.gif
Stronę internetową opartą na HTML-u i CSS-ie potrafię zrobić, jak już mówiłem, ale co z forum? blinksmiley.gif
kamillo121
Ale sam html i css na stworzenie własnego forum to chyba za mało ...
Zosiek
PHP, HTML, CSS, JAVASCRIPT, Ajax(?), Baza danych(MySQL).
Ptasx
Wiem, piszę tylko co umiem, chcę się dowiedzieć od czego zacząć i jakie są poszczególne etapy tworzenia forum.
wookieb
No to się dowiedziałes w poście wyżej. Php + mysql to podstawa bez której nawet nie powinieneś myśleć o forum.
Ptasx
A polecilibyście mi jakiś kurs?
W sensie, że na internecie byłoby opisane jak zacząć i od czego.
Zosiek
Cytat(Ptasx @ 11.10.2009, 15:12:58 ) *
A polecilibyście mi jakiś kurs?
W sensie, że na internecie byłoby opisane jak zacząć i od czego.

Temat: linkiKursy dla pocztkujcych

Czytaj Forum
Spawnm
jest przylepiony temat z kursami.
A ja polecam php.net/manual smile.gif
Ptasx
Wiem czytałem to, ale chciałem się dowiedzieć jaki jest "ten jedyny" (najlepszy dla początkującego).
Zosiek
Cytat(Ptasx @ 12.10.2009, 15:17:20 ) *
Wiem czytałem to, ale chciałem się dowiedzieć jaki jest "ten jedyny" (najlepszy dla początkującego).


Książki tongue.gif
slewin
dokładnie , w każdym mieście jest biblioteka lub jakaś mała księgarnia , masz neta zamów książkę , tania i dobra np: PHP5 Tworzenie stron www, ćwiczenia praktyczne http://helion.pl/ksiazki/cwph52.htm lub php dla każdego http://helion.pl/ksiazki/phsqdk.htm , bardzo przydatne książki , dużo przykładów , w tej pierwszej jest przykład forum jeśli dobrze pamietam smile.gif .pozdro
Magic Hereos
Jak chcesz zrobić forum, zacznij od logowania, potem dodawanie do bazy danych, wyśwlietlanie działów... Dużo tego jest, wgraj sobie jakiś skrypt forum i spróbuj swój kod zrobić mniej-więcej tak, jak tam jest(tzn. panel usera, etc.) - zależy także czy chcesz użyć to forum tylko dla siebie, czy żeby każdy mógł z niego korzystać. Jeśli każdy, musisz zrobić install.php + wszędzie zmienne, żeby zmiana języka/stylu/nazwy forum nie była trudna. Więc ja nie polecam robić forum od 0, lepiej skorzystać z darmowego skryptu, a do forum dorobić jakiś przydatny skrypt/plugin który przyciągnie userów smile.gif. No, to tyle.
Ptasx
Czyli mam najpierw zrobić swoje forum na darmowym skrypcie, powoli go analizować i pozmieniać?
Zosiek
Tak + dodać swoje dodatki jeśli ich tam nie będzie np. własne emotki, własny BBcode etc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.