Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z poprawnym wybraniem rekordów..
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
funnyfun
Mam system ticketów w którym to wyświetlanie odbywa się wg kolejności zgłoszeń pierwszych a chciałbym przerobić na kolejność ostatniego zgłoszenia. Struktury które są potrzebne to 2 tabele: tickets i ticket_messages.
pola w tickets: subject, name, email, phone, status, ID, cat, rep, priority, ip, trans_msg, timestamp
pola w tickets_messages: ticket, timestamp, message

tickets_messages.ticket=tickets.ID

Jeśli nadchodzi zgłoszenie wypełniania jest tickets i tickets_messages i te 2 rekordy mają taki sam timestamp, jeśli nadchodzi kolejna wiadomość w tym samym zgłoszeniu wypełniana jest tylko tickets_messages z polem ticket = ID i aktualnym timestamp. Jak zmodyfikować poniższe zapytanie aby wybrać z tabeli ticket_messages tylko najnowszy timestamp dla danego ID ? Poniższe zapytanie wyświetla mi wszystkie rekordy z datami, czyli przykładowo:

#zgłoszenie1 data1
#zgłoszenie1 data2
#zgłoszenie1 data3
#zgłoszenie2 data1
#zgłoszenie3 data1
#zgłoszenie2 data2
#zgłoszenie3 data2
#zgłoszenie3 data3
#zgłoszenie1 data4

Gdzie kolejny numerek przy data oznacza rosnącą datę.
Chce natomiast osiągnąć taki efekt:

#zgłoszenie2 data2
#zgłoszenie3 data3
#zgłoszenie1 data4
(tylko najwyższe daty)


  1. SELECT ticket, ticket_messages.timestamp AS timestamp, subject, name, email, phone, STATUS, tickets.ID AS ID, cat, rep, priority, ip, trans_msg, tickets.timestamp AS timestamp2 FROM ticket_messages, tickets WHERE (tickets.ID=ticket_messages.ticket) AND (tickets.STATUS='open') ORDER BY ticket_messages.ID ASC


Czy ktoś może doradzić ?
thek
Ja proponuję grupowanie po zgłoszenieNUMER i w tych grupach wybieranie największego dataNUMER. To chyba najprostsze rozwiązanie gdyż wygląd będzie dokładnie taki o jakim wspominasz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.