Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aplikacje okienkowe
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Rookie
Witam,
Pisałem PW z tą wiadomością do kilku użytkowników, którzy - przynajmniej tak myślałem - wiedzą co nieco na ten temat, ale nie odpowiedź dostałem tylko od jednego z nich, że się na tym nie zna.

Potrzebowałbym książkę, w której jest napisane od podstaw o aplikacjach okienkowych, wydawało mi się, że dobry zestaw to c++ i winAPI, ale gdzieś doczytałem, że jeżeli się tworzy pod windowsa (jak ja), to C# i Windows Forms.

O c++ i WinAPI czytałem na tej stronie i jak cały kod który jest na dole wkleiłem do Dev C++, to program się skompilował, po uruchomieniu okno się otworzyło, ale obok okna była również konsola, nie martwiłem się tym zbytnio, bo wiedziałem, że to dopiero podstawy, na pewno dalej to będzie opisane, gorsze jest to, że ja wolę pisać pod MS VC++ 2008 EE, wygodniejsze mi się to wydaje (ocena subiektywna), a niestety w tym wywala różne błędy, a ponieważ ja początkujący, to jeszcze ich nie poprawię tak, żeby skompilować poprawnie program w VC++.

Tak więc proszę o opinię czy programować w c++ i WinAPI, czy C# i Windows Forms, podanie powodu i odpowiedniej książki, ale przystosowanej do VC++ 2008, aby przykłady w niej oczywiście kompilowały się w ww. IDE.

Posiadam podstawy c++

PS. Dodam jeszcze, że myślę o różnych programach (w tym grach również, ale to chyba jak poznam ideę okienek, to dopiero wtedy kupię książkę specjalnie o programowaniu gier). Na początku chciałbym stworzyć odpowiednik mojego konsolowego programu, odczytującego pewne dane z pliku i robiącego pewne obliczenia.

Pozdrawiam.
mike
Cytat(Rookie @ 30.09.2009, 18:30:22 ) *
Pisałem PW z tą wiadomością do kilku użytkowników, którzy - przynajmniej tak myślałem - wiedzą co nieco na ten temat, ale nie odpowiedź dostałem (...)
Dziwisz się? Ty odpisujesz na maile ze spamem? Pewnie nie, więc dlaczego ktoś ma odpisywać na PW ze spamem.
Xaia
Tutaj http://helion.pl/ksiazki/cbuipo.htm książka - najtańsza wersja i chyba najbardziej podstawowa by zacząć pisać pod okienka.

Borland c++ builder 6 personal spokojnie wystarczy by zacząć pisać. Jest to darmowe środowisko do pisania aplikacji konsolowych i okienkowych.

Tak chyba najprościej.
Rookie
@mike: ja prostego pytania nie nazwałbym spamem.
@Xaia: Zaznaczyłęm MS VC++ 2008 EE, mam deva, testowałem borlanda, i nawet shit zwany crimson editorem, ale najbardziej odpowiada mi VC++
l0ud
Kiedyś już pisałem w podobnym temacie...
Temat: C z praktycznymi przykadami

A kwestia pozbycia się konsoli to jedna zmiana w opcjach projektu tongue.gif
Rookie
A mógłbyś napisać w którym miejscu, bo szukam szukam i znaleźć nie mogę
l0ud
W dev-cpp: project -> project options -> zamiana 'type' na Win32 GUI
sf
Z WinAPI to ja korzystałem w latach 90 jeszcze winksmiley.jpg Teraz to jak pójdziesz do pracy w jakieś firmie to się pisze głównie w C# i tego się trzymaj.
Rookie
No i takiej odpowiedzi oczekiwałem, a mógłbyś polecić jakąś książkę o C# i windows forms ? Narazie podstawy, byle było okno, menu i inne podstawy. Wymagania co do książki są 2, od początku do końca okienka, bez konsoli i drugie: przykłady działające w kompilatorze MS VC++ 2008 EE, no chyba, że jest MS VC# 2008 EE, ale to się zorientuję jutro po pracy, bo zaraz się kładę smile.gif

Mam nadzieję, że podstawy C# i C++ są zbliżone i że ze znajomością podstaw C++ sobie poradzę w C#

Pozdrawiam i dobranoc.
marcio
A wiec wedlug mnie lepiej jak nauczysz sie Qt albo WxWidgets WinApi do gowno do tego jest trudne dziala tylko pod Win a polapac sie w jego kodzie to masakra.

Jak masz zamiar pisac gry to w C# zaduzo nie pokodzisz moze jakies podstawy 2D ewentualnie 3D myszka+klawiatura+dzwiek jakis powazniejszych efektow raczej nie zrobisz niby jest OpenGL ale C++ jest stworzony do gier, zreszta pisanie gier to wyzsza szkola jazdy nie bazuje sie tylko na zrobieniu ladnego GUI i implementacji zdarzen komponentow.

Jednak jak chcesz pisac tylko Soft nie gry to C# lub Java sa nice latwo zrobic GUI sama implementacja zdarzen wydaje sie trudna tylko na poczatku a pisanie w nich to sama przyjemnosc do tego sa "podobne" do OOP PHP.







Rookie
Jak już pisałem, chcę tworzyć i normalne programy i gry, a jak już dojdę do jakiejś gry to już bardziej o DirectX myślałem smile.gif
ADD: No dobra, ale dobrej propozycji co do książki nie dostałem, z góry piszę, że Javy nie chcę, bo to mi się kojarzy z apletami i grami na komórki, a w dodatku (jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu) wydaje mi się, że aby uruchomić program pisanty w javie, trzeba mieć zainstalowaną javę (czy biblioteki javy - nie zabardzo się orientuję w temacie javy) na swoim komputerze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.