Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www]yafud.pl - proszę o ocenę serwisu.
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
dzwiedzmin
Chciałbym przedstawić nowo-powstały serwis humorystyczny http://yafud.pl.
Jest to strona bazująca na śmiesznych i nieprawdopodobnych doświadczeniach z życia internautów.
Wszystkie wpisy (yafudy) mogą być oceniane i komentowane.

Layout jest bardzo prosty i bazuje na sprawdzonych wzorcach tupu bash.org czy kretyn.com.
Zdaję sobie sprawę, że można go trochę odchudzić aby był lżejszy oraz, że wybór kolorów mógłby być lepszy - aktualnie nad tym pracuję.

Bardzo chętnie przeczytam wasze komentarze, pomysły i uwagi.
Czekam na opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne.
flashdev
Liczba znajdująca się obok rączek (góra i dół) sugerowałaby, że jest to ocena wpisu, a jednak jest to ilość głosów.
Do tego warto byłoby wprowadzić ograniczenia na głosowanie - chociażby jeden głos dziennie na IP.
dzwiedzmin
Jest to ocena wpisu. Kawałek dalej na prawo znajduje się ilość głosów.

Ograniczenie ilości głosów właśnie jest w finalnej fazie testów.
Jeszcze dzisiaj powinno trafić na stronę i wówczas poproszę Was szanownych forumowiczów o testy.
W międzyczasie proszę nie wykorzystywać wielokrotnego głosowania smile.gif

Tak czy inaczej dzięki za czujność smile.gif

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Ocenianie działa już jak należy, zapraszam do oceniania i próby przechytrzenia systemu.
Oczywiście da się, jeśli ktoś chce, ale nie jest to uzależnione ani od IP ani od przeglądarki (czyli opiera się o cookies smile.gif
adrian.p
Hm, myślę, że powinieneś popracować trochę nad samym wyglądem bo ten bardzo mi przypomina strony z przed paru lat. Ogólnie to na plus, życzę szybkiego rozwoju serwisu.

Pozdrawiam
dzwiedzmin
Wiem, wiem...niestety moje wyczucie graficzne jest wręcz ujemne sad.gif Usilnie pracuje nad czymś fajniejszym dla oka.
Shadowsword
Tak, tak layout z pewnością do poprawy. Nie wiem czy znasz to, ale mnie bardzo pomaga, bo też mam problemy z "gustem".
http://colorschemedesigner.com/
wookieb
Eee tam. Jak na taką stronę to layout spoko. Oczywiście mógłby byś lepszy, ale po co na taki web?
Jedna z lepszych stron od dawnego czasu na tym forum.
pyro
Cytat(wookieb @ 1.09.2009, 19:51:53 ) *
Eee tam. Jak na taką stronę to layout spoko. Oczywiście mógłby byś lepszy, ale po co na taki web?
Jedna z lepszych stron od dawnego czasu na tym forum.


Autor Twojej ironii nie zrozumie, więc pisz po ludzku.
dzwiedzmin
Cytat(pyro @ 1.09.2009, 21:15:45 ) *
Autor Twojej ironii nie zrozumie, więc pisz po ludzku.


Szczerze mówiąc to faktycznie zupełnie nie rozumiem więc jeśli to miała być ironia to proszę o rozwinięcie.

Edit: niechcący wysłałem dwa razy.

Cytat(Shadowsword @ 1.09.2009, 19:41:14 ) *
Tak, tak layout z pewnością do poprawy. Nie wiem czy znasz to, ale mnie bardzo pomaga, bo też mam problemy z "gustem".
http://colorschemedesigner.com/


Znam, ale wolę pomęczyć znajomego grafika, żeby zrobić to już ostatecznie jak należy.
wookieb
To nie miała byś ironia. W porównaniu do innych, przewijających się tutaj "projektów", strona wygląda nawet nawet.
Odebrałem stronę bardzo pozytywnie. Co prawda zobaczymy jaką to ma szanse wybicia, ale oceniamy stronę techniczną.
pyro
Cytat(wookieb @ 1.09.2009, 21:41:21 ) *
To nie miała byś ironia. W porównaniu do innych, przewijających się tutaj "projektów", strona wygląda nawet nawet.
Odebrałem stronę bardzo pozytywnie. Co prawda zobaczymy jaką to ma szanse wybicia, ale oceniamy stronę techniczną.


666 w "pomógł" chyba źle na Ciebie działa (lub na mnie smile.gif ).

Sorry za małe odchylenie od tematu.

// add

cokolwiek bym nie wpisał do wyszukiwarki, to i tak pokazuje "<h2 class="error">Pusta fraza do wyszukania!</h2>"
dzwiedzmin
Cytat(pyro @ 1.09.2009, 21:50:45 ) *
cokolwiek bym nie wpisał do wyszukiwarki, to i tak pokazuje "<h2 class="error">Pusta fraza do wyszukania!</h2>"


Już naprawione. Dzięki za wychwycenie.
scanner
Nieco nie podoba mi się design - pasowałby tu jakiś minimalizm w bardziej stonowanych kolorach.
Zasubskrybowąłem RSS - o ile wpisy będą stać na jakimś sensownym poziomie (który na przykład ostatnio traci bash), to serwis może być niezłą rozrywką do porannego przeglądu prasy.
Co mi się podoba, to zaznaczenie, który wpis jest lokalny, a który z zewnętrznego źródła.
dzwiedzmin
Cytat(scanner @ 1.09.2009, 22:47:29 ) *
Nieco nie podoba mi się design - pasowałby tu jakiś minimalizm w bardziej stonowanych kolorach.
Zasubskrybowąłem RSS - o ile wpisy będą stać na jakimś sensownym poziomie (który na przykład ostatnio traci bash), to serwis może być niezłą rozrywką do porannego przeglądu prasy.
Co mi się podoba, to zaznaczenie, który wpis jest lokalny, a który z zewnętrznego źródła.


Właśnie do takiego minimalizmu będę dążył. Na początek najważniejsza była funkcjonalność.
Co do źródła nie widzę powodu dla, którego miałbym przywłaszczać sobie cudzą pracę.
Jednocześnie mam nadzieję, że za jakiś czas przeważać będą jednak wpisy "z życia wzięte"
scanner
Jeśli można coś powiedzieć o funkcjonalnościach, to tak na szybko:

- Poczekalnia i moderacja (jeśli masz, to nie ma tematu)
- Możliwość dodawania wpisów z popziomu Jabbera/GG/Skype - oczywiście po zalogowaniu się i podaniu loginu/id w profilu - będziesz miał niezłą wprawkę programistyczną smile.gif
- RSSy: wszystkie, własne - żeby odfiltrować te tłumaczone


dzwiedzmin
Cytat(scanner @ 1.09.2009, 23:14:58 ) *
Jeśli można coś powiedzieć o funkcjonalnościach, to tak na szybko:

- Poczekalnia i moderacja (jeśli masz, to nie ma tematu)


Moderacja jest, poczekalnia ukryta i tak pewnie zostanie

Cytat
- Możliwość dodawania wpisów z popziomu Jabbera/GG/Skype - oczywiście po zalogowaniu się i podaniu loginu/id w profilu - będziesz miał niezłą wprawkę programistyczną smile.gif


Na razie wydaje mi się to trochę sztuką dla sztuki, ale może kiedyś.
Bardzie wartościowe, wydaje mi się, jest stworzenie widgetów do umieszczania yafudów na innych stronach.

Cytat
- RSSy: wszystkie, własne - żeby odfiltrować te tłumaczone


Słuszna uwaga. Dodane do TBD.

Dzięki wielkie, za uwagi i sugestie.



Szanowni forumowicze powiedźcie proszę czy któreś z tych logo wam się podobają ?



Dzięki z góry za wszelkie opinie.
Retio
Ciemny nr 1, dosyć.

Co do stronki, to bash.org.pl przypomina ;D
dzwiedzmin
W końcu znalazłem odrobinę czasu żeby popracować nad layoutem.
Kolory również będą poprawione, ale na razie zależy mi na lepszym układzie.

Co sądzicie o takich propozycjach ?



Pierwsze parę to luźne eksperymenty natomiast wersja #521 wydaje mi się już całkiem znośna. Co Wy o tym sądzicie ?

bim2
Przedostatnie najfajniejsze smile.gif Tzn. 521
Kildyt
A fe! Co za paskudny design. Nic się nie trzyma siebie. Na pewno nie można go zaliczyć do najnowszych, ciekawych, innowacyjnych, użytecznych, czy miłych dla oka. Musisz nad nim solidnie popracować.

Podoba mi się pomysł na stronę i same treści, które są (większość) bardzo ciekawe. winksmiley.jpg

Będzie trochę ciężko z wypromowaniem strony, ale życzę powodzenia.

PS Po zagłosowaniu wyświetl jakąś informację.
in5ane
Wszystko fajnie, ale sporo historyjek wydaje się nie prawdziwych i wszystkie (chyba) są z jakiejś tam strony (kliknijcie źródło przy danej historyjce).
dzwiedzmin
Cytat(in5ane @ 27.09.2009, 09:55:54 ) *
Wszystko fajnie, ale sporo historyjek wydaje się nie prawdziwych i wszystkie (chyba) są z jakiejś tam strony (kliknijcie źródło przy danej historyjce).


No niestety, na razie wpisy "z życia wzięte" pojawiają się tylko sporadycznie. Tak więc póki co większość to tłumaczenia z fmylife.com.
Mam nadzieję, że wraz ze wzrostem popularności serwisu proporcje się odwrócą (a tak naprawdę, że tłumaczenia będzie można kompletnie odpuścić).

Cytat(Kildyt @ 26.09.2009, 19:58:24 ) *
A fe! Co za paskudny design. Nic się nie trzyma siebie. Na pewno nie można go zaliczyć do najnowszych, ciekawych, innowacyjnych, użytecznych, czy miłych dla oka. Musisz nad nim solidnie popracować.


Strony najnowsze/najlepsze również uważasz, że są naprawdę aż tak złe ? sad.gif


Cytat
Podoba mi się pomysł na stronę i same treści, które są (większość) bardzo ciekawe. winksmiley.jpg

Będzie trochę ciężko z wypromowaniem strony, ale życzę powodzenia.

PS Po zagłosowaniu wyświetl jakąś informację.


No we Francji skąd pochodzi pierwowzór taki humor cieszy się olbrzymim powodzeniem.
W stanach również, więc mam nadzieję, że z czasem i u Nas znajdzie się trochę stałych czytaczy smile.gif

PS. Taka informacja się pojawia, jeśli u Ciebie nie - to poproszę o jakieś szczegóły odnośnie przeglądarki/OS coby móc to namierzyć.
Kildyt
Cytat(dzwiedzmin @ 29.09.2009, 17:47:39 ) *
Strony najnowsze/najlepsze również uważasz, że są naprawdę aż tak złe ? sad.gif
Pisałem o design'nie, a nie o stronie, a to wielka różnica.
Cytat(dzwiedzmin @ 29.09.2009, 17:47:39 ) *
PS. Taka informacja się pojawia, jeśli u Ciebie nie - to poproszę o jakieś szczegóły odnośnie przeglądarki/OS coby móc to namierzyć.
Teraz jest już ok.

Po co męczysz użytkownika kodem potwierdzającym przy dodawaniu wpisu? Nie ma lepszych rozwiązań?
dzwiedzmin
Cytat(Kildyt @ 30.09.2009, 21:00:47 ) *
Pisałem o design'nie, a nie o stronie, a to wielka różnica.

Tak wiem, właśnie o design pytam.

Cytat
Po co męczysz użytkownika kodem potwierdzającym przy dodawaniu wpisu? Nie ma lepszych rozwiązań?


Wydaje mi się, że jeśli użytkownik chce już coś dodać to jedno captcha naprawdę nie powinno stanowić problemu.
Kody obrazkowe już są standardem i są praktycznie neutralnie odbierane przez userów.
Kildyt
Cytat(dzwiedzmin @ 30.09.2009, 21:12:03 ) *
Wydaje mi się, że jeśli użytkownik chce już coś dodać to jedno captcha naprawdę nie powinno stanowić problemu.
Kody obrazkowe już są standardem i są praktycznie neutralnie odbierane przez userów.
No nie wiem... Mi się dopiero za czwartym razem udało wpisać poprawny kod i miałem wielką ochotę zrezygnować. To, że coś jest szeroko stosowane, to nie znaczy, że jest to dobrym rozwiązaniem. Są o wiele lepsze metody, które nie wymagają od użytkownika zastanawiania się "co tam jest nabazgrane? O, czy 0?".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.