Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Afterjoint
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
wjkbdg
Witam,

mam taką sprawę. Kończę właśnie stronę studia muzycznego - http://noweformy.iq.pl/ .
Porwałem się na to, żeby przygotować raczej ciemną grafiką i ostatnio na innym monitorze zobaczyłem, że strona jest zbyt ciemna i
przez to mało przejrzysta. Zdziwiło mnie to, bo u mnie wydawały się kolory odpowiednio stonowane, no ale wiadomo... nie pracuje na eizo.
Trudno. Dokonałem pewnych poprawek i potrzebuje kilka opinii na temat wyglądu strony, kolorów i tego jak ona prezentuje się jako całość.
Czy jest przejrzysta, czy oczy nie bolą jak się na nią patrzy:)

Jeżeli na jakimś linku brakuje stylu, nie ma stopki i są inne oczywiste braki to nie zwracajcie na to uwagi. Przedmiotem oceny nie ma być strona główna jako funkcjonalna całość,
tylko projekt graficzny i wizualne odczucia użytkownika strony.

Z góry dzięki za wszystkie opinie, rady i sugestie napisane poniżej.
f1xer
ogólnie fajnie, ale :

1. Sprawdź produkcję:, jak kliknę na pobierz to się pojawia scrollbar (to taki feature?) problem, występuje tylko na FF (w moim przypadku 3.5)
2. pomyśl może nad wyróżnieniem aktywnych pozycji w menu.

To tyle, ale ogólnie design mi się podoba
wjkbdg
1. To nie taki feature. To "overflow:auto" i padding wewnątrz winksmiley.jpg Do poprawki. Dzięki bo nie widziałem tego.
2. Tak też zamierzam zrobić, ale ten bajer musi poczekać na swoją kolej w harmonogramie.

askone
Hejka

Stronka pomimo ciemnej grafiki prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka winksmiley.jpg Jedynym elementem, który mi niezbyt pasuje jest lokalizacja bloku "Sprawdź produkcję". Dlaczego, już wyjaśniam:
  • w górnej części strony masz układ 3 kolumnowy nierównomierny, a w dalszej 2 kolumnowy - według mnie to się gryzie winksmiley.jpg
Propozycja zmiany:
  • rozszerzyć blok "Niesamowita niespodzianka" tak by zrównał się szerokością z dolnymi zakładkami. Blok "Sprawdź produkcję przenieść do prawej kolumny, na górę lub niżej.
Pozdrawiam
wjkbdg
fly474 masz trochę racji. Sam się zastanawiam nad najbardziej efektywnym, efektownym i użytecznym sposobem prezentacji treści na stronie głównej.
Domyślnie układ był po 3 kolumny w rzędzie. Jednak nie jest to serwis tvn24 i ze względu na brak treści musiałem w drugim rzędzie usunąć jedną kolumna
i poszerzyć tabulacyjne menu (Aktualnosci, media, youtube) o szerokość nieistniejącej kolumny.

Na swój sposób nawet podoba mi się takie nieszablonowe rozwiązanie. Myślę, że zostawię na razie to w takiej formie w jakiej jest do czasu aż pojawi się potrzeba
zamieszczenia nowych informacji typu: koncerty, może jakiś baner promocyjny, może sonda, zobaczymy. Jednak jestem zdania, że lepiej zrobić coś inaczej niż
przyjęło się to robić, niż żeby na siłę wciskać jakieś informacje.

Nie ma możliwości przeniesienia działu "Sprawdź produkcję" do prawej kolumny. Gdybym tak zrobił to okazałoby się, że wszystkie najważniejsze materiały dla strony
studia muzycznego (czyli muzyka do pobrania) są umieszczone w skrajnej kolumnie, jeden dział pod drugim. Z punktu widzenia użyteczności strony nie jest to najlepsze
rozwiązanie.
askone
Cytat(wjkbdg @ 28.08.2009, 13:45:56 ) *
Nie ma możliwości przeniesienia działu "Sprawdź produkcję" do prawej kolumny. Gdybym tak zrobił to okazałoby się, że wszystkie najważniejsze materiały dla strony studia muzycznego (czyli muzyka do pobrania) są umieszczone w skrajnej kolumnie, jeden dział pod drugim. Z punktu widzenia użyteczności strony nie jest to najlepsze rozwiązanie.


Zgadzam się z Tobą, iż najważniejsze informacje powinny być widoczne na stronie. W takim razie może rozważysz opcję aby blok "W produkcji" umieścisz bezpośrednio pod "newsem". Jednocześnie należałoby zwiększyć szerokość bloku news i zwiększyć blok "Sprawdź produkcje". Wtedy będą one doskonale widoczne dla każdego kto odwiedzi stronę studia.
wjkbdg
Jasne jest to jakieś rozwiązanie. Jeszcze trochę z tym pokombinuje. Póki co, nie sprowadzajmy rozmowy na temat architektury informacji.

Najbardziej zależy mi na ocenie samej grafiki, a w szczególności jak ona wygląda na waszych monitorach. Wiadomo, że jak robi się stronę
na jasnym tle, z przyjemnymi ciepłymi kolorami to właściwie bez znaczenia jest to jaką jasność monitora ma użytkownik.
Przy ciemnych stronach jest trochę inaczej. Jeżeli gość ma małą jasność to może nic nie zobaczyć ze szczegółów grafiki (w moim przypadku
top strony), jeżeli ma zbyt dużą może się okazać, że nadmiernie rozjaśnienie ciemnych grafik spowoduje, że będą one wyglądały dużo słabiej
jako całość.

Mam nadzieje, że jeszcze parę osób włączy się do dyskusji. Pzdr
thek
To ja zwrócę uwagę na kolorystykę linku "Więcej..." w Aktualnościach. Rażący fiolet daje mocno po oczach w przypadku takiego doboru kolorystycznego. Zmień tylko w CSS linki na bardziej stonowane, dopasowane do kolorystyki strony.
askone
Hej

Właśnie oglądałem stronę na innym monitorze i zauważyłem dokładnie to samo co Thek. Niebieski kolor daje po oczach, i to tak mocno, iz mam problemy z odczytaniem tekstu w linku winksmiley.jpg. Daj troszkę mniej nasycony kolor i będzie ok.

Kolejna sprawa to teksty w blokach "Ostatnio dodane" i "Najczęściej pobierane" O ile pierwsze linie w każdym wpisie są czytelne to drugie linie tekstu za mocno się zlewają z tłem. Zastanów się czy nie dać tam czegoś kontrastowego, ale niezbyt mocno nasyconego - wiesz aby nie powtórzyć linku "więcej" smile.gif

Póki co to tyle
Pozdro
wjkbdg
Cytat
Jeżeli na jakimś linku brakuje stylu, nie ma stopki i są inne oczywiste braki to nie zwracajcie na to uwagi. Przedmiotem oceny nie ma być strona główna jako funkcjonalna całość,
tylko projekt graficzny i wizualne odczucia użytkownika strony.


To tyle kwestii koloru linka więcej.
Z kolorem drugiej linii teksty w dziale "Najczęściej pobierane" się zgadzam. Może zrobię go trochę bardziej kontrastowo w stosunku do tła.

joł
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.