Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [strona] Społeczność sprzedawców
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Poker
Witam serdecznie smile.gif.

Chciałbym poprosić wszystkich o dokładną ocenę, przegląd strony, funkcjonalności, pomoc w znalezieniu błędów its


Strona znajduje się pod adresem : www.podliski.pl .

Przykładowe linki :

Profil : www.podliski.pl/profil/1


Założenie konta trwa parę sekund więc proszę o założenie konta, w niedziele cała baza zostanie wyczyszczona więc możecie testować wszystko do woli.

Do zmian jakie muszę jeszcze wprowadzić :

*dodawanie zdjęć profilowych (mam problem z GD, ale do niedzieli to zrobię)
*tutoriale działają, ale nie mam na razie żadnych przykładowych dlatego ta część jest "nieczynna"
*pobieranie szablonu, zostanie włączone dopiero 10 sierpnia.
*przypomnienie hasła, regulamin, mapa strony, top 10, najnowsze


Starałem się przetestować samodzielnie całość, ale mogłem coś przeoczyć. Jeżeli macie jakieś rady, propozycje co mógłbym zrobić, bardzo chętnie wszystko usłyszę.

Może się tutaj komuś nie spodobać ale mam swoją zasadę i nie chcę korzystać z gotowców, dlatego forum zrobiłem sam (proste bo proste ale własne). Cały serwis ma swój panel administracyjny, którego design również wykonałem sam, z panelu administracyjnego mogę zarządzać wszystkim co znajduje się na stronie.

Panel administracyjny prezentuje się tak Panel Administratora


Plany na przyszłość?
Serwis NA PEWNO będzie rozwijany, obecnie lista szablonów jest "skromna" ale mam ponad 100 już wykonanych, i resztę dodam w poniedziałek smile.gif. Chcę przekroczyć magiczną liczbę 500 darmowych szablonów, tak aby każdy mógł coś dla siebie znaleźć.

Reklama, reklama, reklama. Nie będzie to spam, sierpień będzie przeznaczony na Adwords, zobaczymy jakie będą efekty. Stworzyć "mini templatemonster" z szablonami allegro, będzie możliwość kupna w sklepie różnych szablonów(bardziej dopracowanych niż te darmowe) za niskie ceny (20-50zł).

Marzenie do osiągnięcia to 1000uu dziennie

Statystyki
od 08-07-2009 do 07-08-2009(ostatni miesiąc na starym szablonie) :
unikalnych odwiedzin : 3152
odsłony : 25 769
współczynnik odrzuceń : 32,55%
średni czas spędzony na witrynie : 00:04:22

Odwiedziny ciągle rosną dzięki dobrym miejscom w wyszukiwarkach np (darmowe szablony allegro - pozycja 1) Teraz pozycjonowanie będzie pod inne słowa (allegro, szablony allegro, szablon allegro). Dzięki czemu zwiększy się ilość użytkowników w serwisie.



Proszę o wszystkiego co znajduje się na stronie.

Ps. Całość wykonałem sam (grafike, kodowanie, programowanie). Jest to mój pierwszy serwis a'la "społecznościowy" gdzie są konta użytkowników itp. Nigdy w życiu czegoś takiego nie robiłem i to jest mój debiut, więc proszę o lekką wyrozumiałość.


Ps2. Czy według was istnienie takiej strony ma sens? Jak oceniacie tematykę?
Pozdrawiam
Ziom73
hmm... Szablony, bardzo przyda się co po niektórym!
Jest również wygodny panel administratora.


Jednak zauważyłem parę stron z 404, np.:
http://www.podliski.pl/top10.php

A tak ogółem to nawet trochę zarobisz na płatnych szablonach, gdyż nie każdy umie zrobić!~

Pozdrawiam.
Poker
No tak kilku stron brakuję ale przed oficjalną podmianą (10 sierpnia) starego designu na nowy będę wszystko uzupełniał tak aby działało w 100%.


Nie liczę na razie na zarobki bardziej skupiam się na promocji serwisu. Bo chciałbym go wykorzystywać do promocji swoich innych stron. Jeśli jednak uda mi się coś zarobić to wszystkie pieniążki wsadzę w reklamę.



Jeszcze jakieś opinie, komentarze?

Cypherq
Jeśli naprawdę zrobiłeś wszystko sam (cms, grafika, pomysł) to chciałbym mieć dane współpracować z Tobą kiedyś. Gratulacje, mimo, że trochę roboty jeszcze przed Tobą.
Lion_87
a tak przy okazji to Ty możesz korzystać z nazw "allegro" w topie?
Poker
Cytat
a tak przy okazji to Ty możesz korzystać z nazw "allegro" w topie?


W topie nie używam nazwy serwisu allegro.pl dlatego jest to legalne, słowo Allegro ma różne znaczenia m.in

Cytat
Allegro to pochodzące z języka włoskiego określenie szybkiego tempa w muzyce.




Pracy jeszcze wiele przede mną, ale postaram się to wszystko dopracować tak, aby było w miarę dobrze rozbudowane. W zależności od tego czy ludzie będą odwiedzać stronę, pomyśle o rozwoju w innych kierunkach.
Lion_87
No ok ale jak wytłumaczysz fakt, że napis wyglądem przypomina kropka w kropkę napis ze strony allegro.pl? ohmy.gif

To mnie interesuje bo jak nic kto nie wejdzie ma wrażenie .....ze to pod allegro podlega
Poker
Bo ja w zamiarze miałem, aby to tak właśnie wyglądało. Jest to legalne więc nie mam się czym martwić smile.gif
viking
Nie razi cię 10px malutki foncik? Te czasy już dawno minęły. Nawet w swoim panelu masz większe.
Poker
Szczerze powiem, że nie zwróciłem uwagi na to że jest czcionka 10px, fakt teraz jak się wpatrzę to widzę font mały, ale albo moje oczy są przyzwyczajone albo dla mnie czyta się to bez problemowo smile.gif.

Nie wiem jak wygląda to przy dużych rozdzielczościach, ja używam 1024x768. Przy większych może być gorzej.
Więc będę musiał pomyśleć o ludziach o słabszym wzroku tak aby nie mieli po 2 minutach dość przeglądania strony bo tekst za mały i oczy zmuszone do wysiłku.


Tak więc dziękuje za podpowiedź.

Chciałby ktoś jeszcze wyrazić opinie?
vokiel
Ogólnie bardzo ciekawy projekt. Zwykle nie oceniam, jednak tą stronkę widzę już kolejny raz, a że mam trochę czasu to się skuszę:)
Testowane pod Operą 9.64:
- inputy - tekst jest przyklejony do dolnej linii, moim zdaniem lepiej by wyglądało jakby był ciut odsunięty od dołu, wycentrowany w pionie
- ikonka szukaj - standarodwy kursor myszy - pointer by się przydał
- szablony chyba lepiej otwierać w nowym oknie
- strona główna, dział ostatnio dodane artykuły, obrazek pod czas na start, napis "powiększ obraz" - ale wcale obrazka nie powiększa winksmiley.jpg tylko otwiera artykuł
- losowe szablony - nie sa klikalne miniatruki, jedynie napisy pod nimi, a jednak odruchowo klika sie w obrazek
- top10, najnowsze - 404, ale o tym już chyba ktoś pisał
- komentarz do konta mógłby się zatrzymywać po najechaniu kursorem, no i może trochę wolniejsze tempo
- brak obrazka ranga0.jpg w profilu
- po zalogowaniu w topie jest "Twój Profil Ustawienia Dodaj zdjęcie" - IMHO te dodaj zdjęcie trochę tu nie pasuje, bo to jest tylko jedna z funkcjonalności w panelu ustawienia, zatem to takie trochę rozmienianie się na drobne
- strona o nas - trochę za mały padding, oraz brak podziału na paragrafy, tekst trudny do czytania
- opcja "Profil" w menu sugerowałaby profil firmy, profil działalności, a okazuje się, że to jest Twój profil, czyli profil użytkownika aktualnie zalogowanego, przyznam, że mnie to zmyliło
- W szablonach pierwszy z nich nie ma obrazka, jest alt, ale nie ma podanej szerokości i się rozjeżdza, fajnie jakby w przypadku braku obrazka był taki pusty "brak obrazka" tak jak jest w profilu, albo chociaż podana szerokość, żeby nie psuł układu
- ilość osób on-line to tak tylko na teraz na dole? bo jakoś do niczego nie pasuje

To tyle z zewnątrz, na chwilkę zajrzę jeszcze w kod smile.gif
- Menu: dużo tych div'ów, peoponuję menu na liście
- na stronie głównej masz 89 div'ów! (Div Mania) alistapart.com ma 17
- brak domknięcia </html>
- przydałoby się w znaczniku H1 dodać zwykły tekst z "Centrum Allegro" tak, aby czytniki mogły to odczytać (oczywiście ukryty przez text-indent)
- atrybut alt jest dla img i area, nie dla linków a, dla linków jest znacznik title
- kodowanie UTF-8 ale z BOM, co może czasem być przyczyną problemów
- niedomknięte znaczniki input: <input type="text" name="login"> zamiast <input type="text" name="login" />
- div z id="menu" występuje kilkukrotnie na jednej stronie

Wiem, strasznie dokładnie, wręcz pedantycznie, ale jak już się za coś zabieram, to nie potrafię inaczej smile.gif

Ogólnie, całościowo, to kawał dobrej roboty, strona schludna, ładna, czytelna, kod też niczego sobie (pomijając w/w niedociągnięcia). Uważam, że sensownym pomysłem będzie zaplanowanie i wydzielenie miejsc na reklamy, z czasem jak się serwis upowszechni na pewno pojawią się chętni, żeby je zapełnić, dobrze być na to przygotowanym.

BTW. Wszystkie w/w niedociągnięcia, uwagi są moją ego-subiektywną oceną, wynikiem wypadkowej preferencji, przyzwyczajeń, gustów i guścików. W żaden sposób nie odpowiadam za wyniki zastosowania się do uwag i zaleceń biggrin.gif

Pozdrawiam
Poker
Dokonałem wielu zmian i poprawek, jeszcze dzisiaj będę wszystko poprawiał i powoli wstawiam szablony.

Strona dostępna jest pod adresem www.pobierzszablon.pl
drake88
Świetny layout, bardzo ładnie wyszło.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.