Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Propel] Komentarze
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
Capellini
Nie jestem zbyt dobry jeżeli chodzi o MySQL i Propela więc mój problem może być dla Was banalny.

Mam pewne newsy na stronie i pod każdym newsem chciałbym mieć komentarze. Czy powinienem te komentarze do każdego newsa przechowywać w oddzielnej tabeli czy powinna być tylko jedna tabela na komentarze i w tabeli, która przechowuje newsy dać jakoś foreign key do tabeli przechowującej foreign key do tabeli, w której są komentarze?

Jeżeli to pierwsze, to czy da się to zrobić z użyciem Propela, bo w Propelu chyba nie da się tworzyć tabel "dynamicznie"...

Jeżeli to drugie, to też nie bardzo da się tego zrobić, bo w Propelu nie można dać foreign key do tabeli, można tylko do rekordu.
Crozin
newsy: id, tytuł, treść
komentarze: id, id_newsa, treść

W Propelu w pełni da się oddać taką strukturę. A FK ustawia się na kolumny w tabeli co propel też potrafi
Capellini
Tylko, że wtedy będę musiał przy pobieraniu komentarzy do jakiegoś newsa przeszukiwać całą tabelę z komentarzami. Tak ma być?
Crozin
Tak, tak ma być. Baza bez problemu (przy odpowiednio założonych indeksach) da sobie z tym radę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.