Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt forum
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Stron: 1, 2
peter13135
nie wiem czy to nadaje sie do oceny, bo jestem jeszcze początkujący... niemniej jednak ja jestem zadowolony ze swojej pracy, chciałbym abyście ocenili, powiedzieli co działa nie właściwie, co należy poprawić, jestem pewny że ten skrypt mimo że narazie jest bardzo mało, posiada wiele błędów

oto adres

http://ph.xaa.pl/forum/


edit://

aby mieć dostęp do wszystkiego, trzeba być zarejestrowanym, jednak rejestracja sprowadza się do wypełnienia 4 pól, i nie musicie podawać poprawnych/prawdziwych danych
in5ane
Fajnie się zaczyna, pracuj dalej ;-)
Ciupaska
Na pewno przyda się BBcode, po zalogowaniu czy rejestracji, dobrze by było Automatycznie przenieść użytkownika do strony głównej. Ale wygląda ciekawie, powodzenia.
peter13135
bbcode jest (tzn jakieś tam już jego namiastki) działa kilka znaczników

dziękuje za wszystkie komentarze / opinie oraz proszę o więcej smile.gif
Fifi209
Powiem, że forum działa nawet dobrze. Dodać kilka opcji dla użytkownika.

Do tego przydałoby się zmienić jednak wygląd niby prosty ale ta prostota razi w oczy.
pyro
Forum działa i działa dobrze. Ma nieco oryginalności. Wizualnie jest brzydkie (bardzo), ale podejrzewam, że oprawę graficzną zrobisz dopiero później tongue.gif.

Jak na początkującego (od strony działania) całkiem nieźle.
planet
Wydaje mi się, że masz skopany token, odświeżałem parę razy i za każdym razem miałem tą samą liczbą 4594 a tak chyba nie powinno być?
peter13135
token poprostu jest ustawiany tylko raz, dla każdej sesji, wizualnie jest brzydkie, zdaje sobie z tego sprawę, ale oprawę graficzną zostawię sobie na koniec...

Cytat
Dodać kilka opcji dla użytkownika.


na przykład jakich ? ;] wiem że tych opcji jest niewiele, ale chciałbym sie dowiedzieć jakich opcji waszym zdaniem brakuje, czy powinny sie znaleśc w każdym forum
Spawnm
szukajka smile.gif

//edit

gdzie prywatne wiadomości ? smile.gif
planet
opcja "pokaż nowe posty"
peter13135
dzisiaj zrobiłem edycje postów, wysyłanie postów (taki troche lepszy panel z opcją cytowania), troche bardziej rozbudowany pager, oraz pare innych mniej istotnych rzeczy


nadal proszę o dalsze propozycje w rozwijaniu skryptu, porzednie posty wydają mi sie bardzo pomocne
Spawnm
brak dat napisania postów , daj valign=top dla lewego td z avatarem, po zalogowaniu mam widoczny panel logowania puki nie zrobię przeładowania strony -> daj header('loaction:index.php');
dodaj emotikowy i bbcode.

Czemu wszystko dajesz z align center ?
viking
O. Chciałbym was przy okazji zapytać czy uważacie bbcode za konieczność w forach? Czy nie lepiej nie kombinować i używać zwykły html?
Spawnm
tia html ... i xss ;]
ew. dam ci <table width=2500 border=100> .....
peter13135
chyba w htmlspecialchars można podać znaczniki które mają być ignorowane, jednak jak pisałem bbcode już działa.. z tym że niema jeszcze javascriptowych linków,
przykładowe znaczniki (oczywiście wszystko w nawiasach kwadaratowych]

b, i u, center color=(blue || red || #123123), size=(rozmiar w px), url, code, quote, youtube

z tym że do youtube należy podać tylko zmienną $_GET['v'];, czyli jak jest link
http://www.youtube.com/watch?v=Ib2sHfA5suM
to do tagu youtube należy wrzucić
Ib2sHfA5suM
czyli
[youtube]Ib2sHfA5suM[/youtube]


Cytat
Czemu wszystko dajesz z align center ?


tabela standardowo tak ma, że jest wycentrowana, do części komórek (np tam gdzie jest post) że nie jest wycentrowane
Ciupaska
Coraz ciekawszy skrypt, zamierzasz go udostępnić?
Jeśli tak, chętnie pomogę ze skórką snitch.gif
peter13135
heh, niema jeszcze ani instalatora, ani panelu admina tongue.gif, tylko to co widać, mam zamiar jeszcze go rozwijać, i panel admina oraz instalator zostawie sobie na sam koniec ( o ile wytrwam)
Ciupaska
Instalator nie jest konieczny, chyba każdy umie wrzucić baze i ustawić config.php. Tak myślę laugh.gif
peter13135
heh, chyba nigdy nie widziałeś supportu skryptu phpbb modyfied by przemo... jak wiadomo ten skrypt lubią używać dzieci, które nie zawsze wiedzą co to jest manager ftp, więc i posty są typu "co mam wpisać w te pola questionmark.gif (host, user, hasło)"

no ale pomijając to... to nie wygodnie jest administrować forum za pomocą phpmyadmina


o widzę komuś udało się napisać posta z ujemnym id tongue.gif
Fifi209
Na głównej stronie jest napisane wszystko bez polskich znaków.

http://ph.xaa.pl/forum/profile.php?mode=view&id=90798

"wybranu"

Użytkownicy online powinni być oddzielani np. przecinkiem


W dodatku czas wczytywania strony jest czasem błędny:


Przeglądanie użytkowników:
Powinna być opcja sortowania domyślnie po nazwie użytkownika od a-z, po postach, kiedy dołączył etc.
Wyszukiwanie użytkowników, użytkownicy "spod" danej litery ;d np. a

Skad:
Nie wiem czemu ale ludzie wpisują tam numerki, także ogranicz do liter.

największy z błędów jaki znalazłem to forum praktycznie pada po wyłączeniu javascript...
peter13135
tak apropo, wie ktoś jak w phpdesgnerze kodować odrazu do utf ? ;]
Fifi209
Ja używam notepad++ i tam są domyślne ustawienia pliku ;d
peter13135
no ale ja używam php designera tongue.gif, no ale to i tak mam jeden plik językowy, to kiedyś odpale w notepadzie i se poprawie smile.gif

edit, może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób zrobił to questionmark.gif

http://ph.xaa.pl/forum/topic.php?id=-1
Fifi209
http://ph.xaa.pl/forum/topic.php?id=-2

A jak Ci się podoba to:

http://ph.xaa.pl/forum/topic.php?id=5044#
peter13135
Cytat(fifi209 @ 18.07.2009, 12:24:59 ) *


nie rozumiem co miało by mi sie tutaj podobać

edit:// naprawiłem ten błąd z pisaniem odpowiedzi na nie istniejący temat, za chwilę tylko usunę posty z nie prawidłowym id tematu, dzięuje za wskazanie błędu
Fifi209
Zobacz na post admin1 ;d

Czekaj pokaże to na Twoim ;d

http://ph.xaa.pl/forum/topic.php?id=5025

Drugi post.
viking
Cytat(Spawnm @ 18.07.2009, 08:48:18 ) *
tia html ... i xss ;]
ew. dam ci <table width=2500 border=100> .....

Jak ktoś nie potrafi napisać porządnego parsera... smile.gif W końcu dlatego jest bbcode. Załóżmy że ani xss, ani table ci nie przejdą. Sądzisz że użytkownicy byliby w stanie odzwyczaić się od bbcode? Tak pytam bo też właśnie piszę forum (będzie za jakiś czas dostępny do pobrania na licencji GPL najpewniej) i zastanawiam się czy zmiany pewnych zachowań nie będą zbyt dużym szokiem.
Fifi209
Cytat(viking @ 18.07.2009, 11:32:00 ) *
Jak ktoś nie potrafi napisać porządnego parsera... smile.gif W końcu dlatego jest bbcode. Załóżmy że ani xss, ani table ci nie przejdą. Sądzisz że użytkownicy byliby w stanie odzwyczaić się od bbcode? Tak pytam bo też właśnie piszę forum (będzie za jakiś czas dostępny do pobrania na licencji GPL najpewniej) i zastanawiam się czy zmiany pewnych zachowań nie będą zbyt dużym szokiem.


BBcode jest proste w użytkowaniu wystarczy zapamiętać kilka "znaczników" a html wiadomo, zawsze można gdzieś lukę jebnąć.
peter13135
Cytat(fifi209 @ 18.07.2009, 12:31:28 ) *
Zobacz na post admin1 ;d

Czekaj pokaże to na Twoim ;d

http://ph.xaa.pl/forum/topic.php?id=5025

Drugi post.


dobra, załapałem o co chodzi tongue.gif, możesz mi powiedzieć jak to zrobiłeś ? ;]
Fifi209
Firebug'iem edytuję akcję dla "edytuj", podmieniam po prostu id postu, piszę wiadomość i wysyłam. Banał nie? Dlatego nie wszystko można robić na ajax'ie.
Ew. możesz sprawdzać czy post który użytkownik edytuje jest jego autorstwa i po sprawie. haha.gif
peter13135
Cytat(fifi209 @ 18.07.2009, 12:36:44 ) *
Firebug'iem edytuję akcję dla "edytuj", podmieniam po prostu id postu, piszę wiadomość i wysyłam. Banał nie? Dlatego nie wszystko można robić na ajax'ie.
Ew. możesz sprawdzać czy post który użytkownik edytuje jest jego autorstwa i po sprawie. haha.gif


heh, fajna zabawka ten firebug smile.gif już obczaiłem jak to działa, i sam sie włamałem ;], domyślam sie że nie tylko w edycji postu mam błąd.
i jednak wole zrobić sprawdzenie niż rezygnować z ajaxa ;]
Fifi209
Cytat(peter13135 @ 18.07.2009, 11:43:05 ) *
heh, fajna zabawka ten firebug smile.gif już obczaiłem jak to działa, i sam sie włamałem ;], domyślam sie że nie tylko w edycji postu mam błąd.
i jednak wole zrobić sprawdzenie niż rezygnować z ajaxa ;]


Pamiętaj, że forum staje się bezużyteczne dla użytkowników np. przeglądarek tekstowych...
Ale sam robię stronę i opiera się w 90% na jQuery, użytkownicy bez js nie dostaną nic - muszą cierpieć. haha.gif
peter13135
na szczęście takich użytkowników jest niewiele smile.gif

edit:// błąd wydaje się być naprawiony

edit:// i wydaje mi się że więcej błędów ajaxowych niema, albo poprostu nie umiem ich znaleźć
Sławo
z czymś takim jeszcze się nie spotkałem jak zmiana treści posta przez zupełnie innego użytkownika niż sam autor (oczywiście poza moderatorem czy adminem strony).

Poprawisz ten błąd i dasz sprawdzenie czy edytuje autor czy ktoś inny
A i jeszcze powinna byś informacja iż edytował np fifi209.
peter13135
jak już napisałem - poprawiłem ten błąd

i masz racje że powinna być informacje o ostatniej edycji
Sławo
Należało by jeszcze napisać warunek jeśli post jest ostatni to nie podajesz informacji o edycji a jeśli nie jest ostatni to już tak. Aha jeszcze jedno hasła są jakoś zabezpieczone
peter13135
  1. <?php
  2. function hash_pass($pass)
  3.    {
  4.      $pass=md5(sha1($pass));
  5.      return $pass;    
  6.    }
  7. ?>



takie coś zrobiłęm do hashowania hasła
Fifi209
hashuj samym sha1
peter13135
1. hmm, a co to przeszkadza że jest kodowane przez 2 algorytmy questionmark.gif

2. użytkownik forum o tematyce hacking (DT) dał mi dane do mojej bazy danych smile.gif może wiecie w jaki sposób je zdobył ?

3. dodałem ochronę antyfloodową
kwiateusz
1. bo jest o tym temat na forum, hashuje sie 1 metoda z użyciem soli
pyro
2. Niech on Ci powie albo zajrzyj w logi.
peter13135
yyy, a gdzie znajdę owe logi ? ;] to gdzieś w cpanelu ?
Sławo
Widzę iż powstał SB to mam do niego 2 zastrzeżenia:
1-sze -przyciski są po angielsku,
2-gie -można by dać dzień tygodnia i godzinę zamiast 13 minut temu
Fifi209
Shoutbox -> powinien odświeżać się automatycznie co np. 5 sekund i po wysłaniu wiadomości.

Wiadomości w nim powinny być inaczej ułożone. (w odwrotnej kolejności)
peter13135
Cytat
i po wysłaniu wiadomości.


po wysłaniu sie odświeża

Cytat
(w odwrotnej kolejności)


a jaka to różnica ? ;]

i może mi ktoś powie czy coś takiego jak logi... jest standardowo zapisywane na serwerze ? czy trzeba samemu sobie coś takiego zrobić ?
Fifi209
Cytat(peter13135 @ 21.07.2009, 12:31:34 ) *
po wysłaniu sie odświeża
a jaka to różnica ? ;]

Nie trzeba scrollem jeździć na sam dół (wygodniejsze)

Cytat(peter13135 @ 21.07.2009, 12:31:34 ) *
i może mi ktoś powie czy coś takiego jak logi... jest standardowo zapisywane na serwerze ? czy trzeba samemu sobie coś takiego zrobić ?


Tak są zapisywane standardowo, ale samemu też można zrobić. ;p
peter13135
skoro są zapisywane standardowo to może mi ktoś powiedzieć jak mogę sie do tego dostać ?
Fifi209
Cytat(peter13135 @ 21.07.2009, 12:42:42 ) *
skoro są zapisywane standardowo to może mi ktoś powiedzieć jak mogę sie do tego dostać ?


Zależy od serwera smile.gif Jeżeli masz jakiś darmowy hosting to zapomnij o logach. ;d
Sławo
Cytat(fifi209)
Wiadomości w nim powinny być inaczej ułożone. (w odwrotnej kolejności)


Tak jak jest teraz jest dobrze. Blokada przycisku send działa poprawnie.
Fifi209
Cytat(Sławo @ 21.07.2009, 14:46:02 ) *
Tak jak jest teraz jest dobrze. Blokada przycisku send działa poprawnie.


Lubisz przewijać zamiast spojrzeć i mieć jasną sytuację? smile.gif

A czy ja coś mówiłem o send?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.