Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] ocena strony
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
tomek_13
Witam
prosze o ocene strony http://www.need-room.com/
pod wzgledem wygladu i funkcjonalnosci
oraz propozycje co mozna by bylo zmienic
Spawnm
Wyszukiwarka powinna mieć ukryte select miasto puki nie wybieżemy kraju, inaczej paskudnie to wygląda.
w <a> wywal underline.
Nie strasz ludzi banerem feela :/
Wybierz rodzaj:
zobaczył bym jak wyjdzie przy większej czcionce, bo jakoś pusto w tym menu , zwłaszcza w wersji ang.
top menu inne niż mało widoczne menu foot
krzysiekk
co do wyszukiwarki to proponuje ustawic domyslnie kraj Polska i juz , szczerze mowiac bardziej mnie denerwuje nieczytelnosc napisow na tym obrazku z pokojem , pozatym przyjemna strona
drzalek
Jak dla mnie ok ale:
- wybierz rodzaj i najnowsze: te dwa boksy moim zdaniem są mało czytelne
- to górne menu to zauważyłem dopiero po jakimś czasie i to dość długim smile.gif
- wyszukiwarka wygląda jakoś tak nie bardzo, mam na myśli tą w boksie na dole, bo szukanie zaawansowane jest moim zdaniem bardzo ok smile.gif

Pozdrawiam
nospor
a po polsku pisać nie umie?
Cytat
biezacy tydzie
biezacy miesiac
pokoj
...masa innych


Kolejna sprawa:
twoja strona jest dziurawa jak ser szwajcarski i moge do niej wstawic dowolny kod js/html (tak zwany atak xss).
Kildyt
Może ktoś lubi Feel'a? tongue.gif

Na pierwszy rzut oka design strony wygląda dość kiepsko. Jest prosty, ale nie estetyczny, a tło jest po prostu piękne. biggrin.gif
Gdzie jest logotyp?!
Kodowanie = windows-1250 dostal.gif
Więcej kodu javascript do html-u nie dało się wrzucić? Google nie lubi takiego czegoś.
Po co puste title w a?
Staraj się unikać pustych div-ów.
Za dużo stylów w znacznikach.

Podsumowując: design taki sobie, a kod bardzo kiepski.
tomek_13
dzieki wszystkim za oceny w miare mozliwosci postaram sie wszystko poprawic
Cytat(Kildyt @ 22.06.2009, 21:02:59 ) *
Na pierwszy rzut oka design strony wygląda dość kiepsko. Jest prosty, ale nie estetyczny, a tło jest po prostu piękne. biggrin.gif
Podsumowując: design taki sobie, a kod bardzo kiepski.

a moglbys napisac jak powinien wygladac wedlug ciebie design, co w nim jest zle, co poprawic
wiem ze ta reklama z feel tam nie pasuje ale to tylko tymczasowo mialo zostac bo narazie pomysly mi brakuje na logo
fleshgrinder


proponuje zmienic tlo
Drav
1. Pierwsze wrażenie: patrz post wyżej (nasza-klasa.pl), może coś oryginalniejszego?
2. Podkreślenie w linkach - strasznie to wygląda + dałbym podświetlenie po najechaniu, bo tak wygląda mało zachęcająco.
3. 9/10 kodu to sekcja <head> + peeeeełno javascriptu (co skutkuje tym, że na moim dosyć szybkim łączu ładowało się to ok. minuty, chyba, że to mnogość powalających efektów graficznych zamuliła mi przeglądarke)
4. Korzystanie z CSS'a do formatowania całego wyglądu strony to moim zdaniem zły pomysł. Moze troszke ciekawej grafiki?
5. Ogółem jedyne co mi się w miarę podoba to menu, i jak juz to w takiej kolorystyce bym robił resztę strony.
6. Brak logotypu, nawet nagłówka nie ma, zadbaj o coś ładnego.
7. Dobieranie kolorów leży (za lekkie jak dla mnie, ale moze to tylko moje odczucie), wali w oczy prawie jak nk (no, nawet nk jest lepsze, bo są przynajmniej te niebieskie elementy kontrastujące)


Kodu nie będe oceniał, bo nie znam tych wszystkich elitarnych języków jak AJAX, Javascript itp. smile.gif

Podsumowując: cieniutko, popracuj nad kolorystyką i dodaj troche grafiki.
tomek_13
prosze o ponownea ocene strony http://need-room.com/
poniewaz od tamtego czasu troche tam pozmienialem
thek
Polskie znaki nadal kuleją, zarówno na stronie, jak i w mapach. Kolorystyka daje po oczach. Ta zieleń męczy oczy już po krótkim siedzeniu, na panoramicznych monitorach o dużych rozdzielczościach szczególnie. Na dodatek jeszcze ów pomarańcz w menu dorzuca swoje do puli. Ogrom JS także nieco zniechęca. Fajnie stosować tu i ówdzie ale nie za często. Na dodatek żywcem w kod. Nazwy miast lepiej przechowuj w innym, dołączanym pliku niż na pałę wal tekstem do kodu strony winksmiley.jpg
shaaaadow
- walidacja.. 139 error`ow..
- layout raczej nie przyciąga.. NK Style RLZ
winksmiley.jpg
rafal12121
Tło exclamation.gif Na pewno do zmiany...gradient za bardzo się zmienia...
Boxy z kolumnami - także trzeba bardziej "zmiękczyć"
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.