Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [SOLVED] Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
leovandamon
Witam!

Kupiłem niedawno części (nowe), złożyłem, podłączyłem wszystko OK.
Uruchamiam i po kilku sekundach error:

Cytat
Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key


Więc tak: grzebałem w BIOS-ie, próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Próbowałem zmieniać zworki na dysku i CD-Romie. Męczę się już od trzech dni.

Konfiguracja przedstawia się mniej więcej tak:

Pł. główna: ASRock N68V-GS
Procesor: AMD Sempron LE-1250 AM2 BOX
RAM: Goodram DDR2 2048MG 800MHz CL5.0
Grafika: Asus GeForce 8400 GS 256 MB DDR2 PCI-E

Dysk i CD-Rom podłączone jedną taśmą IDE, w tej chwili dysk jako Master, napęd jako Slave.

Poza tym, zdarza się (a raczej przeważnie), że CD-Romu nie widzi w ogóle.

Próbowałem podłączć inny dysk - pod SATA. I ten działał normalnie.

Aha, poza tym co wymieniłem jest jeszcze zasilacz. W kompie nie ma żadnych bajerków.

Gdyby ktoś pomógł, byłbym bardzo wdzięczny - jak już pisałem męczę się od trzech dni.

A, dodam jeszcze, że próbuję odpalić tam Windę. Jest wgrana już na dysk, który działa pod innym kompem.

Pozdrawiam,
Leo van Damon
matixrr
Cytat
A, dodam jeszcze, że próbuję odpalić tam Windę. Jest wgrana już na dysk, który działa pod innym kompem.


Takie bajery nie idą bo podczas instalacji system jest w pewnym stopniu konfigurowany pod sprzęt.

Spróbuj zainstalować system pod obecny sprzęt (lub pod ten dysk SATA) - możliwe, że to tylko błąd systemu i jego nowa instalacja pomoże.

Nie chce tu gdybać na zapas ale możesz spróbować podłączyć rzeczy pod inny port IDE bo możliwe, że coś jest nie tak z nim...
leovandamon
Mam tylko jeden port IDE na płycie. Próbowałem kilkoma taśmami. Dysk musi być koniecznie ten IDE, nie ma mowy, żeby było inaczej. Format też nie pomógł, a najlepsze, że nie widzi mi teraz dysku. Mam dysk i CD podłączone jedną taśmą. CD ustawione na Master, dysk na Slave, a mimo wszystko w BIOS-ie pokazuje mi CD jako Slave, a dysku w ogóle. A najlepsze jest, że nie chce mi odpalić się z CD też.

EDIT: Trochę pokombinowałem jeszcze ze zworkami. Gdy zobaczy dysk, to się zacina tak, że nawet do BIOS-u nie mogę wejść.
Jest mniejwięcej coś takiego:
Cytat
IDE1 Master: CREATIVE CD4834E FC101
IDE1 Slave: ST340016A 3.19
Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable but Disabled

I tu się zacina...
trucksweb
masz dwa wyjscia:
1)przy instalacji, na pierwszym ekranie wciskasz f6 aby zainstalowac sterowniki do dysku (RAID)
2)lub tworzysz sobie windowsa za pomoca programu nlite do ktorego ladujesz sterowniki do plyty glownej odpowiedzialne za hdd -najlepiej caly katalog ze sterownikami, on sam pozniej znajdzie najbardziej pasujacy
3)to ropzwiazanie wymaga innego kompa. Wyciagasz dysk, podlaczasz do starego sprzetu instalujesz normalnie system, nastepnie wgrywasz mu nowe sterowniki od nowej plyty glownej i hdd. Niesttey nie zawsze taka operacja sie duaje.

Inego wyjscia nie masz.
Formatowanie i zabawy w biosie sobie daruj.
matixrr
Spróbuj dysk ustawić jako Master, CD na Slave i zrób w BIOSie reset ustawień czy tam przywróć optymalne.


Cytat
Próbowałem podłączć inny dysk - pod SATA. I ten działał normalnie.


Spróbuj właśnie podłączyć ten dysk pod SATA a CD sam pod IDE i zainstaluj od nowa system na tym dysku pod SATA.


Pomogła by informacja jakie części kompa zostały wymienione oraz czy wstępuje wieszanie podczas sprawdzania ilości RAMu.
leovandamon
Wyjście numer 1 odpada, bo nie mogę wystartować z płyty na tym kompie. Spróbuję najpierw z innym kompem, bo mogę go włączyć. A potem z tym nLite. Dam znać, jak poszło.
bim2
A powiedz mi czy LiveCd ci może działa? Dowiemy się tak przynajmniej czy problem ze sterami czy napędem.
leovandamon
Nic, z żadnej płyty nie mogę nic odpalić. Próbowałem, ale nie wyszło. Świeży system nie chodzi, po dogłębnym formacie. Widzi dysk, ale z niego nie startuje. A CD-Romu teraz nie widzi. Jestem w kropce. Ten sprzęt musi chodzić.

Wiem, że najłatwiej to byłoby dokupić dysk na SATA, jednak nie dostanę nigdzie o tej porze dysku. Help?
erix
A próbowałeś update'u BIOS-u...?
leovandamon
Ok, koledzy. Jako, że próbowałem już najróżniejszych sposobów (BIOS mam najnowszy, poza tym pisałem, że to nowa płyta), postanowiłem w końcu wydać niewielką sumę pieniędzy. Kupiłem przejściówkę ATA-SATA, podłączyłem przez nią dysk, po czym zaczął działać. CD-Rom wymieniłem na inny, zaczął chodzić. Dziękuję za wszelką pomoc, sam postaram się pomóc, gdy będę wiedział.

Pozdrawiam,
Leo van Damon.
jiskauska
same problem with me too

Cytat
Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key


Cytat(jiskauska @ 17.06.2016, 15:02:17 ) *
same problem with me too

ale zrobiłem wszystko, co mogę zrobić
iw końcu doszedłem do tego artykułu
www.deskdecode.com/reboot-and-select-proper-boot-device-explained/
i to mówi mój hdd nie żyje
tak, jest to możliwe?
jeśli tak, to w jaki sposób mogę rozwiązać mój hdd
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.