Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [opinie] Lay :: phpblog
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Spawnm
Witam,

w wolnych chwilach robię stronkę o php itp...
Ze względu że będzie ona kierowana do was, prosił bym abyście powiedzieli czy podoba wam się taki lay,
nie ma tak 10kg grafiki , flashów itp. bo głównym zadaniem strony będzie przekazywanie wiedzy a nie wygląd, jednak mimo to jestem ciekaw czy
coś waszym zdaniem wypadało by zmienić w tym prostym layu smile.gif

link: klik
Poker
jak dla mnie prostota w 100%. 10kg grafiki tutaj nie ma, tutaj nie ma nawet grama grafiki bo wszystko można zrobić w css'ie .

grafika cofnięta o minimum 10lat.
Spawnm
racja, tu wszystko jest zrobione w css smile.gif
Bo ta strona z założenia ma być prosta ,
ale chcę aby ta prostota się podobała innym dlatego daję ten temat aby usłyszeć jakieś propozycje smile.gif
Kamil Jura
Przejrzyście wiadomo czego się złapać, ale wyglądać to, to nie wygląda smile.gif

Mi osobiście jako osobie, której zależy na treści, będzie sprzyjać brak jakiejś grafiki, która u początkujących grafików bywa rażąca.

" JESTEM NA TAK " smile.gif
Moli
Prost ale przez to nie czytelnie.
Spawnm
Cytat(Moli @ 14.06.2009, 18:39:21 ) *
Prost ale przez to nie czytelnie.

no to poproszę jakieś propozycje zmian winksmiley.jpg
Kamil Jura
Cóż tam kolego jest nieczytelne wg. Ciebie ?
Shadowsword
Wygląda bardzo archaicznie. Rozumiem, że ma być sam CSS, ale można zrobić coś ciekawego jak np. menu #2 tutaj:
http://www.kurshtml.boo.pl/css/pionowe_menu,menu.html

Nie mówie, żeby dodać takie menu, ale żeby dodać trochę życia do tego layoutu za pomocą kolorów oraz możliwości CSS. I na pewno przydałoby się ciekawsze logo, jeżeli nie chcesz grafiki to może chociaż pokombinować z czionką, kolorami i obramowaniem...
Kamil Jura
Generalnie w layoucie pasuje wszystko z tą różnicą, że menu gdzieś tam sobie do góry uciekło, magazyn i blog ? nie wiem z czym to zjeść - nie wiem co jest do czego i o czym.

Dla lepszej przejrzystości stwórz to większe. Najlepiej jeśli zrobisz dość duże odstępy tekstu od obramówki szablonu. Lepiej będzie się czytać i nie będzie widoczna tak bardzo ta wszechobecna prostota.
Moli
- Brzydka czionka
- Tekst nie wyjustowany
- Ta lista w magazyn pasuje tam jak dziura w moście. Usuń kropki z <li>, dodaj pod elementami jakiś fajny separator.
- W górnym menu daj padding
- W zakładce blog dałeś za mało tekstu, chyba że chcesz pisać jedno liniowe notki. Jak dasz więcej będzie to wyglądało identycznie jak magazyn
- Zmień kolory linków, rodzaje i wielkość czcionki w nagłówkach, pogrub niektóre elementy (np. data itp.)
+ Za ubuntu smile.gif

Wiem że starasz się zrobić stronę na samym css, ale czasami warto dodać jakieś obrazki (2 pliki 10x1 z grandientem chyba dużo nie ważą ?) jeżeli poprawi to znacząco wygląd strony.

http://www.google.pl/search?q=css+template...lient=firefox-a

Zobacz sobie strony z darmowymi szablonami css, niektóre są naprawdę fajne a też głównie w cssie smile.gif

ps. Mi osobiście dobrane przez Ciebie kolory się nie podobają. No ale nie da się dogodzić każdemu smile.gif
Spawnm
//- W zakładce blog dałeś za mało tekstu, chyba że chcesz pisać jedno liniowe notki. Jak dasz więcej będzie to wyglądało identycznie jak magazyn

tan będą tylko tytuły smile.gif


//ps. Mi osobiście dobrane przez Ciebie kolory się nie podobają. No ale nie da się dogodzić każdemu smile.gif

zaproponuj coś , może z twoimi kolorami serio będzie ładniej wyglądać smile.gif
Moli
Bardzo by chciał, ale coś czuje że wyszło by jeszcze gorzej smile.gif Mnie poprosić o dobór kolorów w szablonie to samobójstwo smile.gif
skowron-line
Piękno tkwi w prostocie. Dziwnie mi sie podoba.
Kamil Jura
Kolory są PHP-owskie. Takie są odpowiednie. Nie mieszajcie w głowie zmianą kompozycji kolorów. Popracuj nad układem. Zrób więcej miejsca na tekst do czytania. To wszystko
Moli
PHP-owskie kolory hmmm nowy trend web 3.0 smile.gif

EDIT

Tak żeby udowodnić że dużo musisz jeszcze w tym szablonie poprawić, znalazłem dwa darmowe szablon wyłącznie w css. Porównaj sobie.
http://www.freecsstemplates.org/preview/ordinaire
http://www.freecsstemplates.org/preview/simplyfluid
Kildyt
Nie podoba mi się. Jest proste, ale nie jest przejrzyste i intuicyjne. Może coś takiego przeszłoby 5 lat temu, ale nie teraz.
Sądzę, że napisanie dobrego szablonu tylko w CSS-ie jest trudniej niż najpierw w programie graficznym. Teraz wszystko jest pod lupą i nawet najmniejszy błąd widać.
Może coś bardziej WEB 3.0?
O$iek
A ja przytoczę ten blog: cysiek.pl ,prosty i czytelny.

PS: Szablon pochodzi z http://www.freecsstemplates.org/
Louner
Jak dla mnie nie jest prosto, tylko ubogo i wygląda jak tabelka wyjęta z phpinfo(). biggrin.gif
deirathe
Mi osobiście się nie podoba jest proste, ale aż za proste... takie bez wyrazu, samym cssem można naprawdę więcej zdziałać- chociażby ułożenie tekstu zmienić.
dem
prostota jest wazna, zwlaszcza w takich stronkach, ale chyba sam dobrze wiesz ze mozna zrobic cos "prosto", bez 10kg grafiki, a duzo ladniej i atrakcyjniej...

taka jest moja opinia
pastan
Moim zdaniem czysta a zarazem ładna strona. smile.gif Trzymaj tak dalej. winksmiley.jpg
Spawnm
ok, dzięki za wszystkie opinie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.