Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Include i otwierane podstrony.
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
HARDej
Witam,

Na wstepie napisze iz przejrzalem mase postow na forum i nic z obecnych odpowiedzi nie naprowadzilo mnie na prawidlowe rozwiazanie, dlatego zakladam nowy temat : )

Sprawa wyglada nastepujaco :

Mam serwis oparty na cms`ie. W panelu administracyjnym zaincludowalem przez dodatkowie strony sklep za pomoca :

<?php include('katalog/index.php') ?>

Po wejsciu w sklep otwiera sie on w danej czesci serwisu i tu wszystko jest dobrze, ale gdy chce wejsc na jakakolwiek podstrone w sklepie, otwiera sie on na calej szczerokosci ekranu, a zalezy mi aby wyswietlal sie caly czas w tym samym miejscu serwisu.
Wydawalo mi sie, ze gdy stworze plik.php w ktorym beda zawarte instukcje include wszystkich innych podstron i w index.php wczytam za pomoca include_once owy plik.php to zadziala, ale cos nie idzie : /

Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi poniewaz mecze sie z tym fantem juz 2 dni ; )

Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz,

Pozdrawiam.
DREEMus
My bez kodu, jak Ty bez pomocy ... :|
HARDej
.. ale jak bez kodu ? A co mam wkleic ? index caly ? cms phpFiusion, sklep osCommerce. Polaczone ze soba za pomoca include.
Jaki fragment moze wam pomoc to wkleje : ) ?
ignas1987
Jeżeli includujesz strone sklep.php to wklejasz po prostu kod ze sklepu w daną część innej stron, czyli jeżeli masz tam linki to one odwołują się do sklepu. Jeżeli klikniesz taki link to przechodzisz automatycznie na stronę sklepu z linkiem jaki kliknąłeś. Jeżli chcesz mieć jedną stronę i w niej sklep zastosuj iframe
HARDej
Stosowalem iframe, ale wtedy robia mi sie dwa suwaki. Jeden jest w ramce, a drugi w cms`ie, a to ani funkcjonalne, ano wizualne nie jest :/ Nie wierze, ze nie da sie tego zrobic za pomoca include : ) Sklep mi sie wyswietla w ramce od news`a, teraz panowie jak zrobic zeby kazda podstrona sklepu tez wyswietlala sie w tej ramce : ) ?
ignas1987
jest coś takiego jak target="news" ;P gdzie np news to nazwa ramki, musiałbyś pozamieniać wszystkie linki w sklepie żeby wyświetlały się w tej ramce ;P
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.