Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MYSQL] pobieranie co minutę kolejnego rekordu
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
sirkus
Witam,

stoję przed problem napisania skryptu który będzie mi co minutę pobierał kolejny rekord z bazy (dokładnie adres www) i wykonywał na nim pewne operacje. Odpalanie skryptu co minutę rozwiążę za pomocą CRONa bo nic innego nie przychodzi mi do głowy,
natomiast zastanawiam się jak rozwiązać problem pobierania kolejnych rekordów z bazy ?



wymyśliłem że mógłbym zapisywać id rekordu do pliku i przy kolejnym wywołaniu skryptu zapisywać do pliku wartość o 1 większą ?

jednak rekordy nie są idealnie po kolei bo często są też usuwane i są luki np, id 1,2,3,5,8,9,10,12,14,15,16 itd...

wtedy musiałbym sprawdzać czy taki rekord istnieje jeśli nie to zwiększać o 1, do czasu aż znajdę istniejący rekord i jego id zapisać wtedy do pliku aby za minutę znać id ostaniego rekordu

jednak jak rozwiązać problem gdy dojdzie do ostatniego rekordu i ma wrócić spowrotem i zacząć od nowa



a czy może jest jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemy(czyli jak co minutę pobierać kolejny rekord z bazy aż do ostatniego i od nowa) ?
Fishu
moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie kolumny np. lastupdate (domyślą wartość ustaw 0), gdzie przy wykonywaniu operacji skrypt by zapisywał wynik funkcji time(). Następnie, by pobrać następny rekord, wyciągamy pierwszy z wartością 0 w polu last update, lub jeżeli wyrzuci false to wyciągamy rekord po prostu sortując kolumne lastupdate (z najmniejszą liczbą wypisaną z funkcji time(), czyli najwcześniej zmodyfikowanym). Dzięki temu, rekordy będą obrabiane w kółko.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.