Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: łączenie 2 tabel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
ChrisB
problem ma zapewne bajecznie proste rozwiązanie ale wszystko co osiągnąłem to wywalenie serwisu na parę minut i powrót do oryginalnego zapytania:D

mam 2 tabele
a) X uzytkowników
cool.gif jedna linijka z konfigiem serwisu i innymi rzeczami

i teraz przy każdym odswiezeniu pobiera mi jedną linijkę z tablicy A (dane danego uzytkownika) i z pliku dane configu, które chcialbym przeniesc do tablicy B

i teraz jak wybrać danego uzytkownika oraz dolaczyc do tego jedyny rekord z tablicy config - próbowałem coś takiego ale niestety zwraca pusty wynik sad.gif
  1. SELECT * FROM uzytkownik,config WHERE uzytkownik.uzytkownik='$id' AND config.id=1
melkorm
Jeżeli masz dwie tablice, niepołączone relacyjnie, to zrób poprostu dwa zapytania.
ChrisB
dwoma nie jest problem, pytanie czy da sie jednym (do jednego z wielu rekordów z tablicy A dokleic jedyny rekord z tablicy B )
melkorm
A po co? Nie widze w tym logigi, a ile tych konfigów masz? jeden ? wiele - jak tak to na podstawie czego? Chcesz na siłe zrobić to jednym zapytaniem w dodatku bez relacji, nielogiczne smile.gif

Dwa zapytania, jednym zapytaniem o config servera nie ubijesz winksmiley.jpg
ChrisB
jak sie nie da to nie zrobie:) a powód jeden - to jedno mniej zapytanie, powód drugi - krótszy kod:D (bo i tak i jedno i drugie zapytanie muszą zawsze być wykonane) no i najważniejszy powód - 3:) - nie lubie jak sie czegoś nie da zrobić:D
melkorm
  1. SELECT * FROM tab1,tab2;


Takie coś u mnei działa, może źle ID'ki podałeś?

Zresztą nie radze Tobie tego tak robić, gdzieś na forum było napisane ze takie łączenie tabel jest nieoptymalne a jeszcze do takiej rzeczy ... imo dwa zapytania wykonają się szybciej niż takie jedno, ale to tylko subiektywna ocena, dać się da - wszystko się da - ale po co sobie utrudniać? Najprostrze rozwiązania są najlepsze smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.