Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Projekt bazy danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
tomek.j
Jest to mój pierwszy post więc na początku witam wszystkich serdecznie!

Mam do zrobienia bazę danych która musi przechowywać dane przesyłane z licznika (w przyszłości z kilku liczników) i mam dylemat jak najlepiej ja rozplanować.

Opisze może pokrótce jak ma to wszystko działać : W bazie ma być zapisana historia danych pobranych z licznika co 1 godzinę czyli mamy 12 danych dziennie, na bieżąco ma być wyświetlany wykres z danymi przesyłanymi co minute może nawet mniej ale wydaje mi sie ze tych danych nie będę pakował do bazy chyba żeby zrobić jakąś jedna tabele do chwilowego przetrzymywania tych danych a następnego dnia dane zapisywane by zostawały nowymi??.  

Problem polega na tym iż nie do końca wiem jak zaprojektować bazę czy jedna bazę przypisać do jednego licznika czy może jedna tabele do jednego licznika??

Ja skłaniam sie do rozwiązania że jeden licznik to jedna baza i bazę podzielić na tabele gdzie jedna tabele to jeden rok a dane wpisywać po kolei jak leci do danej tabeli z wartością i datą questionmark.gif Może ktoś bardziej doświadczony w projektowaniu tego typu baz widzi to inaczej prosił bym o pomoc.

Pozdrawiam
snapshot
Nie robi się dynamicznie tabel a tym bardziej baz. Od tego są rekordy w tabeli. W twoim przypadku zastosowałbym jedną bazę (w sumie zawsze do jednego projektu stosuje się jedną bazę) i dwie tabele. I tu nic już się nie będzie zmieniać. Jedna tabela która nazwiemy liczniki przechowywać powinna id, wartosc i jakie tam jeszcze rzeczy dodatkowo chcesz. Druga tabela która nazwiemy historia będzie zawierała idLicznika, wartosc, date i nic więcej (gdzie date to data z czasem pobrania). Wszelekie dodatkowe informacje które będziesz przetrzymywał w tabeli liczniki będzie można sobie spokojnie pobrać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.