Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ogólny zarys bazy danych "Apteka"
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
drozdzi
Chodzi o to ,że mamy utworzyć -na zaliczenie języka baz danych na pewnej uczelni- bazę danych Apteki. Jeżeli ktokolwiek ma jakieś informacje o działaniu Apteki tj. bazy lekarstw, rodzaje i wszelkie czynności w niej podejmowane prosiłbym o kontakt .Wystarczą diagramy itp. Baza ma być utworzona w MySQL[/sql]
Bakus
Przedstawię Ci kilka możliwości rozwiązania Twojego problemu:
1. Pójdź do biblioteki, poproś panią o książkę "Farmakologia" (nie pamiętam autorów) i zobacz na dobry początek o co tam chodzi... Później polecam lekturę takich pozycji jak "Lekarstwa w życiu codziennym" i "Podręcznik małego lekarza"...
2. Pójdź do jakiejś małej apteki, daj kobiecie 3 róże i kawę, a na 95% pozwoli Ci stanąć za ladą i poobserwować jak działa program, który wykorzystuje w pracy codziennej...
3. Rozpisz założenia: nazwy leków (j.polski + ew. łacina), ich skład, dawkowanie, zastosowanie, cena w detalu i hurcie, stan magazynu, recepty na które się lek wydaje, refundacje itp. a następnie poklikaj sobie trochę w phpMyAdmin'ie i próbuj...

Ja miałem napisać na zaliczenie 2 kalsy szkoły średniej system obsługi szkoły (elektroniczne dzienniki, zarządzanie opiekunami (szkoła prywatna), kontakt pomiędzy uczniami, rodzicami, nauczycielami i resztą...). System okazał się na tyle złożony, jeżeli chodzi o uprawnienia i pilnowanie zasad, że nauczyciel darował mi pisanie obsługi wszystkiego w php i zadowolił się samym schematem bazy w accessie (ok. 40 tabel połączonych dość sporą liczbą zależności)...
Ty też możesz na dobry początek przygotować sobie bazę w tym programie - ładniej wizualizuje on wszystkie relacje niż kartka, czy wyobraźnia...
Przepisanie tego później do MySQLa to już kwestja wprawy w obsłudze phpMyAdmin'a...
MEGUS
Witam mam podobny problem. Mam wykonać baze danych w Access Obsługa Apteki. Czy był by ktoś w jakis sposób pomocny przy wykonaniu jej. Wystarczy mi mała pomoc. Naprawde jestem juz zmeczony przeszukiwaniem google w poszukiwaniu mego projektu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.