Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [portal] Nowa wersja www.monstrum.com.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Kildyt
Cześć!

Proszę o ocenę nowej wersji portalu. Gdy przeniesiemy większość starych rzeczy to wystartujemy oficjalnie.

Co do kodu PHP to nie jestem zbytnio zadowolony, no ale nie jest tragicznie. smile.gif Piszę aktualnie od nowa redbooka więc dużo popełnionych błędów nauczyło mnie jak pisać lepszy kod.

Poddaję się waszej krytyce. winksmiley.jpg
blooregard
Trochę ciemno, ale do gier MMORG pasuje.
Ogólnie - bardzo czytelna i ładna strona.
pejott
Spędziłem na niej około 30 sekund, ale pierwsze co rzuca się w oczy, to niska intuicyjność interfejsu.
Poza tym, w formularzu rejestracyjnym powinno być jak najmniej pól do wypełnienia. ( Zainteresowania i adres strony? Po co to przy rejestracji... )
Przecież potem można poprosić o uzupełnienie informacji w profilu.

Tutaj jest ładny artykuł na ten temat. http://www.smashingmagazine.com/2008/07/04...-sign-up-forms/ !

Chciałem się bliżej przyjrzeć stronie, ale niestety ujrzałem ciekawy komunikat.

Cytat
Błąd: próba przejęcia sesji!
Podziękowania dla www.webmade.org! winksmiley.jpg


Gratuluje zabezpieczeń. (;

Pozdrawiam.
Kildyt
Hehe, ciekawe. smile.gif Coś grzebałeś z sesjami? tongue.gif Hmm... Dziwne. Zmienił Ci się adres ip tak nagle?
pejott
Jedyne co robiłem to przechodziłem pomiędzy podstronami.
.radex
Ładnie winksmiley.jpg

Kod
style="width: 54%;"


jak już musisz dawać width (nieładne) to się może nie fatyguj z inline i po prostu daj width="54%"

Kod
<div class="rateline"><div class="line" style="width: 0%; background-color: #E22D6F;"><hr /></div></div>


nie idzie tego skrócić? po za tym przy width: zaokrąglaj do jedności, bo i tak ten pasek jest zbyt mały, żeby zauważyć różnicę

Kod
<table class="listgame_top-margin">
                                <tr>
                                    <td style="width: 8%;"></td>
                                    <td style="width: 8%;"></td>
                                    <td style="width: 64%;" class="text-indent">Tytuł gry</td>
                                    <td style="width: 20%;" class="text-indent">Ocena</td>
                                </tr>
                            </table>
                            
                            <table class="listgame">


dwie tabele? <td> zamiast <th> w nagłówkach?

Ogółem divitis w kodzie.
l0ud
Cytat
jak już musisz dawać width (nieładne) to się może nie fatyguj z inline i po prostu daj width="54%"


Kod
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">


Ogólnie - wygląd ładny, kod już nie. Ogólnie, jak dla przeciętnego użytkownika, całkiem fajna strona smile.gif

Btw. label przypisuje się poprzez ID, a nie poprzez nazwę pola smile.gif
dwaplusjeden
Dopiero się uczę, więc skomentuję sam wygląd.
Całość wygląda dość dziwnie.
Jakby za mało u góry, a z dołu leci na nas tysiące miejsc, tysiące różnych paneli.
Samo logo, góra. Całość jest otoczona w formie "kwadratu", co jest wysoce nieestetyczne.
Podświadomie inaczej odbiera się stronę której ramka jest okrąglejsza, a inaczej tę której ramka jest kwadratowa. A kwadrat kojarzy się z taniochą.
Proszę mnie nie wyśmiewać - z miejsca mówię. Tak naprawdę jest ;d
seba_bwo
Po najechaniu na ikonkę aparatu (screenshota) w boxie "[b]Lista gier mmorpg 3D" najlepiej byłoby aby zdjęcie bo lewej stronie myszki albo przynajmniej wyrównane do prawej krawędzi ponieważ pojawia się scroll na mniejszych rozdzielczościach

[/b]
Kildyt
Cytat(seba_bwo @ 4.04.2009, 11:12:42 ) *
Po najechaniu na ikonkę aparatu (screenshota) w boxie "[b]Lista gier mmorpg 3D" najlepiej byłoby aby zdjęcie bo lewej stronie myszki albo przynajmniej wyrównane do prawej krawędzi ponieważ pojawia się scroll na mniejszych rozdzielczościach

[/b]

Niestety wiem o tym. Na początku prac zdjęcie pojawiało się po lewej stronie, ale to utrudniało przeglądanie listy, ponieważ nie będzie widać nazw gier u góry.
drake88
Bardzo ładna strona, gratuluję..
Shadowsword
Jak dorosnę chce być taki jak ty!

Strona imo przebija wyglądem większość stron o grach mmorpg i "stron głównych" gier. Naprawdę dobra robota!
Kildyt
Cytat(Shadowsword @ 3.05.2009, 17:54:28 ) *
Jak dorosnę chce być taki jak ty!

Strona imo przebija wyglądem większość stron o grach mmorpg i "stron głównych" gier. Naprawdę dobra robota!

A ile ty masz lat? 5, że masz dorastać do mojego wieku? Nie przesadzaj. Ja mam dopiero 16 lat. smile.gif
Cieszy mnie, że podoba się komuś moja robota. Każda taka pozytywna opinia utwierdza mnie, że idę (w miarę) dobrą drogą.
vokiel
Nie często zdarza mi się pisać w dziale oceny, ale dość czesto widzę temat z tą stroną, widać sporą poprawę w stosunku do pierwszych wersji. Jednak jest jedna rzecz, którą bym bardzo polecał zmienić: menu. Skoro jest dwupoziomowe, bardzo dobrze by było, aby drugi poziom pojawiał się po najechaniu myszką, a nie dopiero po kliknięciu na poziom nadrzędny.
Przykładowo interesują mnie "Gry 2D", w obecnej wersji muszę kliknąć na Lista gier > poczekać na przeładowanie strony > gry 2d > przeładowanie strony, dopiero mam. Wolałbym hover nad Lista gier, pojawia się submenu z Gry 3D, Gry 2D... klikam w interesujące mnie submenu i tylko jedno przekierowanie i juz jestem. Dużo wygodniej. Poza tym gdy ktoś czegoś szuka, a jeszcze nie zna topografi Twojej strony na pamięć to wydaje mi się, że często będzie musiał kliknąć w którąś kategorię menu głównego, żeby przekonać się, że w tej kategorii jednak nie ma tego czego szuka. A każde takie kliknięcie to przeładowanie storny i czekanie, czekanie a później irytacja.

Mam nadzieje, że mój długi wywód jest zrozumiały winksmiley.jpg
Pozdrawiam, i gratuluje dobrej roboty smile.gif
Kildyt
Bardzo trafna uwaga. Dziękuję! winksmiley.jpg Jeżeli strona wypali to będę przygotowywał ulepszoną wersję i pomyślę o twojej koncepcji.

Ładnie to tak duplikować posty? tongue.gif
ShadowD
Eeee, od duplikowania (przypadkowego) jest [Raportuj]. winksmiley.jpg

Co do menu, strasznie denerwuje mnie na stronach to że po przypadkowym najechaniu na jakieś pole mam inne np meni. Faktycznie lepiej by strona nie była odświeżana ale zostawił byk "klick".

Wygląd mi się nie podoba ale to nie jest zła robota. haha.gif Inny gust.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.