Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Strona zespołu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
010684
Witam. Oddaję do Waszej oceny stronę zespołu. Czekam na Wasze komentarze. Pozdrawiam.
czachor
Treść niektórych działów (O zespole, koncerty...) ląduje pod menu, a nie po prawej stronie. //update: raz się rozjeżdża, raz nie...
Galeria: "Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ',' or ';' in /users/abf/www/abf.superhost.pl/etna/index.php on line 28".
Błyskawica w menu jakoś średnio mi pasuje, ale ogólnie ok.
010684
Cytat(czachor @ 26.02.2009, 20:30:54 ) *
Treść niektórych działów (O zespole, koncerty...) ląduje pod menu, a nie po prawej stronie. //update: raz się rozjeżdża, raz nie...


czachor, czy wiesz co powoduje to rozjeżdżanie? U mnie jest ok, więc nie wiem, co mam naprawić, żeby tak nie było. Korzystam z Mozilli, ale strona testowana również była na IE.
czachor
Nie mam pojęcia, trochę nie bardzo mam czas przyjrzeć się kodowi. Teoretycznie jedna z kolumn może być za szeroka, ale z drugiej strony raz jest ok, raz nie... Aha, używam FF.
kacper_
Kod
<div id="dol">

<div id="menu">

<p class="menu"><a class="normal" href="index.php?pokaz=news/news">NEWS</a></p>


Zamiast stosować tyle klas można to zapisać w zwykły sposób:

Kod
<div id="dol">

<div id="menu">    

<p><a href="index.php?pokaz=news/news">NEWS</a></p>


i stylować w css po rodzicach, czyli po znacznikach, w których zawierają się te znaczniki które stylujemy. Mniej więcej w taki sposób możesz to zrobić

Kod
#menu p { ... }

#menu p a { ... }


Jeszcze taka rada, jak robisz menu, poziome czy pionowe stosuj listy - taka konwencja winksmiley.jpg
010684
Cytat(kacper_ @ 27.02.2009, 03:08:17 ) *
Zamiast stosować tyle klas można to zapisać w zwykły sposób i stylować w css po rodzicach, czyli po znacznikach, w których zawierają się te znaczniki które stylujemy. Mniej więcej w taki sposób możesz to zrobić
Jeszcze taka rada, jak robisz menu, poziome czy pionowe stosuj listy - taka konwencja winksmiley.jpg


Dzięki kacper_ za rady. Następnym razem na pewno zastosuję. Cały czas się uczę więc dzięki, że zwróciłeś na to mi uwagę.
bim2
Tło do wymiany... Reszty nie oceniam bo mi oczy nie wytrzymują kratki smile.gif
piotrooo89
a widziałeś co się dzieje na mniejszych monitorach?
l0ud
To nie jest kwestia monitora, bo inaczej przy zwężaniu strona również by się rozpadała...
piotrooo89
Cytat(l0ud @ 28.02.2009, 11:43:06 ) *
To nie jest kwestia monitora, bo inaczej przy zwężaniu strona również by się rozpadała...


wiem ale, powiedziałem że ma problem z elastycznością. smile.gif
010684
Wiem, że czasem strona reaguje w ten sposób, że środek i ostatnia kolumna zjeżdżają na dół. Czasem środek jest na miejscu, a na dół spada ostatnia kolumna. Problem ten z tego co wiem występuje w Mozilli Firefox. Ja takiej używam i nie mam problemu. Pojawił się tylko raz i od tamtej pory nie wystąpił. CSS jest ponoć ok. Jak myślicie co jest przyczyną tego problemu?
piotrooo89
Cytat(10684 @ 28.02.2009, 15:26:49 ) *
Pojawił się tylko raz i od tamtej pory nie wystąpił.


ja mam cały czas ten problem.
bim2
Ja także, wszystko na dół zleciało. Mozille mam winksmiley.jpg
010684
Ale czy ktoś wie, czemu tak się dzieje? Jak doszła do mnie taka informacja, że się tak dzieję (choć zaznaczam, że nie u wszystkich użytkowników mozilli tak jest) przeszukany został cały kod źródłowy i nic mi nie wpadło w oko co mogłoby to powodować. Może dlatego, że nie znam aż tak dobrze zasad użycia css. Dopiero się uczę. Ale na pewno na forum są osoby, które siedzą w tym dłużej. Proszę o pomoc. Może coś wam się rzuci w oczy co powoduje ten beznadziejny błąd w tej przeglądarce?

Odnośnik do strony
Speedy
Wywal tę kratkę, bo można oczopląsu dostać. Pioruny też bym usunął.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.