Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] wehikuł czasu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
pgolob
wehiko.pl

Zapraszam do testowania i proszę o oceny.
Pozdrawiam
blooregard
biggrin.gif
Pomysł niezły - nie wiem, jak inni, ale ja czegoś takiego jeszcze w sieci nie widziałem.
Wykonanie - z punktu widzenia użytkownika, który odwiedził po raz pierwszy: poprawne, prosta nawigacja, od razu wiadomo, o co chodzi, bez zbędnych fajerwerków. Trochę ubogo, ale rozumiem, że to początki.

Jak wpisałem 15 lipiec 1410 - nie ma informacji o bitwie pod Grunwaldem smile.gif
Za to jest wzmianka o Światowym Dniu Bez Telefonu Komórkowego biggrin.gif
Krzyżacy zostawili swoje Nokie w Malborku, rozumiem?

Generalnie: mnie się podoba
Moli
Fajny pomysł, na pewno przyda się studentom smile.gif Fajne ze materiały pobierasz z wikipedii, nie jest dzięki temu pusto smile.gif Pod wględem dostępności spoko, wiadomo gdzie co jest. Z wyglądem jest gorzej, układ jak najbardziej ok ale nic nie pasuje do siebie.
pgolob
Cytat(blooregard @ 24.02.2009, 18:34:00 ) *
biggrin.gif
Pomysł niezły - nie wiem, jak inni, ale ja czegoś takiego jeszcze w sieci nie widziałem.
Wykonanie - z punktu widzenia użytkownika, który odwiedził po raz pierwszy: poprawne, prosta nawigacja, od razu wiadomo, o co chodzi, bez zbędnych fajerwerków. Trochę ubogo, ale rozumiem, że to początki.

Jak wpisałem 15 lipiec 1410 - nie ma informacji o bitwie pod Grunwaldem smile.gif
Za to jest wzmianka o Światowym Dniu Bez Telefonu Komórkowego biggrin.gif
Krzyżacy zostawili swoje Nokie w Malborku, rozumiem?

Generalnie: mnie się podoba


Dzięki za opinie i znalezienie błedu. Błąd już usunięty. Krzyżacy nadal pokonani:). Możesz sprawdzać.
Pozdrawiam
Spawnm
zmniejsz odstęp między menu a 'Trochę o wehiko.pl'
po co ten zielony button który nic nie robi?
daj jakiś ładniejszy zegarek smile.gif
AxZx
wykonanie okropne. przydałaby się osoba, która ma jako taki zmysł estetyczny.
nazwiska raczej nie będą ludzie chcieli podawać - możesz to pole od razu usunąć.

aa no i usuwaj tagi z danych wprowadzanych przez userów.
pgolob
Cytat(Spawnm @ 24.02.2009, 21:19:18 ) *
zmniejsz odstęp między menu a 'Trochę o wehiko.pl'
po co ten zielony button który nic nie robi?
daj jakiś ładniejszy zegarek smile.gif


Postulat I - uwzględniony, odstęp zmniejszony. Rzeczywiście był za duży.
Postulat II - co robi ten button? Otóż nic. On jest symbolem logowania smile.gif. A tak poważnie to chyba go usune
Postulat III - dla mnie jest ładny smile.gif. Ale jak bedzie wiecej głosów na "nie" to się zmieni:)

Dziękuje bardzo za uwagi

Witam,
W związku ze zmianą kolorystyki serwisu proszę o ocenę wyglądu.
Poza tym nastapiła jeszcze jedna istotna zmiana. W opisie momentów oraz w innych elementach portalu zamiast imienia i nazwiska wyświetlany jest nick.
W edycji konta można zmienić powrotnie sposób wyświetlania.
Paddingi zostały poprawione.
Pozdrawiam
Spawnm
w ie6 robi się brzydki odstęp między banerem na menu,
w ff w select nazwy miesięcy dziwnie zjeżdżają w dół przez co są trochę nie czytelne .
Przy zaznaczaniu cyferki w kalendarzu zrób aby podświetlało zawsze tak samo obramowanie,
bo przy 1-9 jest mniejsze niż przy 10+ co psuje efekt.
lwc
Yo, jeżeli chodzi o mnie mam również swoje komentarze na temat strony.

1. Według mnie design, który jest teraz jest o wiele lepszy od poprzedniego. Podoba mi się. Choć nie jestem grafikiem ani osobą, która zna się na grafice to naprawdę jest tak jak mówię.

2. Zauważyłem pewien błąd, który według mnie powinien zostać naprawiony. Otóż, jeżeli w którąś ze zmiennych (day, month, yeaer) przekazywanych w adresie wpiszemy choćby coś takiego:
Kod
"><script>alert(document.cookie)</script>

W miejsce kalendarza pojawi się następujący kod:
Screen
pgolob
Cytat(lwc @ 4.03.2009, 16:10:11 ) *
Yo, jeżeli chodzi o mnie mam również swoje komentarze na temat strony.

1. Według mnie design, który jest teraz jest o wiele lepszy od poprzedniego. Podoba mi się. Choć nie jestem grafikiem ani osobą, która zna się na grafice to naprawdę jest tak jak mówię.

2. Zauważyłem pewien błąd, który według mnie powinien zostać naprawiony. Otóż, jeżeli w którąś ze zmiennych (day, month, yeaer) przekazywanych w adresie wpiszemy choćby coś takiego:
Kod
"><script>alert(document.cookie)</script>

W miejsce kalendarza pojawi się następujący kod:
Screen


Dzięki za ocenę i wykrycie błędu. Już naprawiony.

Cytat(Spawnm @ 4.03.2009, 16:03:15 ) *
w ie6 robi się brzydki odstęp między banerem na menu,

Dzięki poprawione. Zapomniałem sprawdzić ostatnie zmiany pod IE smile.gif
melkor1984
zbyt duże pola logowania... nie wiem po co takie wielkie...

o ile środkowa część jest w miarę czytelna to nagłówek graficzny jest tragiczny... kolorystyka i w ogóle te 3 fotki... zmień to bo mnie osobiście to raziło... pomyśł nad nowym logo strony... wywal te efekty 3D i cienie... no i zmień kolorystykę....

postaraj się zmienić w formularzu kalendarza metodę z GET na POST bo dostajesz np. taki piękny adres: http://wehiko.pl/moment?day=17&month=0...amp;skocz=Skocz
Po co?

Najlepszy byłby mod_rewrite...

poza tym OK smile.gif
kaniagandzowski
Co do wyglądu to porażka. Pomysł dobry.

Po co dawać na stronie zegar jak nie wchodzi się na strony aby sprawdzić, która jest godzina!. Każdy przeciętny użytkownik ma na dole ekranu (w XP).

Zmień szatę. Jest tyle stron z darmowymi szatami jeśli nie potrafisz nic lepszego zrobić.
Wiem, że jest trudno zrobić dobrą szatę bo nie łatwo jest dobrać kolory itd.


Dodam, że to moja ocena tylko i wyłącznie wyglądu strony (co mi się podoba a co nie).
pgolob
Hej:)
Dawno mnie tu nie było. Więc i riposta spóźniona winksmiley.jpg. Znalazłem trochę czasu wczoraj i lekko przerobiłem stronę. Zmieniłem logo i baner. Trochę kolory, belki. Choć pozostał styl niebiesko-zielony. Wyrzuciłem powitanie i zamiast tego są filmy z youtube z listy serwisu na yt.

I mam do was pytanie. Co wy na to, żeby udostępnić użytkownikom oprócz dodawania zdjęć, również dodawanie filmów? Z wykorzystaniem YTapi.

kaniagandzowski i melkor1984 dzięki za opinie.
Pozdrawiam
maniekl2
Filmy są jak najbardziej dobrym pomysłem, bo przecież często "momentu" nie da się przedstawić na zdjęciu. Ale na pewno film zajmie o wiele więcej miejsca. Wszystko zależy jaki masz serwer.
pgolob
Cytat(maniekl2 @ 31.03.2009, 13:09:44 ) *
Filmy są jak najbardziej dobrym pomysłem, bo przecież często "momentu" nie da się przedstawić na zdjęciu. Ale na pewno film zajmie o wiele więcej miejsca. Wszystko zależy jaki masz serwer.

Jak już napisałem wcześniej skorzystam z YTapi, więc bedę przechowywał filmy na serwerach YT smile.gif
Jak to dobrze, że to google kupiło yt winksmiley.jpg
drake88
Wykonanie takie sobie, natomiast pomysł dobry, nad grafiką musisz jeszcze popracować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.