Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MySQL 4.1.1a
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
crash
Testuje MySQL 4.1.1a-alpha i po uruchomieniu mam taki problem z phpMyAdmin:
#1250 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

Co zrobic? smile.gif
uboottd
To co sugeruje. Nalezy zupgradowac biblioteki klienckie i ew. programy z nich korzystajace przekompilic (unix). Od wersji 4.1.0 zmienil sie protokol autoryzacji i w zwiazku z tym korzystajac z wersji serwera (5.x zdaje sie tez) nalezy korzystac rowniez z nowych bibliotek do komunikacji. W dol jest to kompatybilne.
Gieros
mam to samo na windowsie...
może nie umiem skonfigurować phpmyadmin, albo coś
wywala mi ten komunikat przy logowaniu, jeśli na użytkownika założyłem hasło
mam mysqla 5.0.0 i php 4.3.8, ale coś mi sie zdaje, że to nie ma nic do rzeczy, tylko konfiguracja jest do niczego
ZyZ
SET PASSWORD FOR 'jakis_uzytkownik'@'jakis_host' = OLD_PASSWORD('jakies_haslo');

i po krzyku smile.gif
Sh4dow
jesli kozystacie z php5 to wystarczy skozystac z mysqli jesli dobrze pamietam, ja aktualnie w pracy pracuje na 5.0.11-beta i dziala wszystko biggrin.gif Nawet 5.1.0-dev mi sie bez problemow skompilowal
crash
Zobaczcie datę rozpoczęcia tego wątku biggrin.gif Wtedy nawet PHP5 nie było, a o mysqli nie miałem też pojęcia... EOT. Nie reanimujcie tych tematów-staruszków smile.gif

Nie wyciągajcie Titanica... Lalala tongue.gif

Oojojojo, to szło tak:
"Zostawcie Titanica, nie wyciągajcie go..." - Lady Pank tongue.gif
---
nospor
Sh4dow
no rzeczywiscie na date nie looknolem Rkingsmiley.png
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.