Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena strony miasta
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
rom3o
Proszę o ocenę strony miasta (niektóre kategorie nie skończone tongue.gif) skala 0/10 http://mojens.pdg.pl/
ayeo
Witam!

Wizualnie szału nie ma. Napis w topie kompletnie nieczytelny. Menu dziwnie się urywa, tło nie dochodzi do końca strony. Strona niedopracowana, niepoustawiane marginesy, przypadkowe czcionki. Nad topem wystaje tło głównego boxa.

Galeria to lekka przesada - niektóre zdjęcia są "bokiem", a po kliknięciu idziemy gdzie? Na fotosik.pl!

Zajrzałem w kod i tam jest dopiero przegięcie! To menu to jeden obrazek z mapą odnośników! Brak słów smile.gif

Ocena 1/10 - wiem, że poświęciłeś tej stronie dużo czasu, ale fakty są takie, że jest kiepska. Zarówno wizualnie jak i technicznie.

Pozdrawiam!
rom3o
1.To z tym ,że poświęciłem dużo czasu to przesada biggrin.gif.
2. Napis jest specjalnie zrobiony w tym stylu ku czci pewnego człowieka który robi grafiti i jest z NS.
3. Czcionki nie są przypadkowe.
4.Jakim cudem to tło wystaje nie wiem hehehe nie zauważyłem tego :]
5. Żeby tylko zdjęć osadzić na server trzeba było by mieć płatny server około 1GB jak nie więcej a ten jest darmowy i mała pojemność trzeba było gdzieś to osadzić smile.gif
6. A co do kodu i menu pewien program o nazwie "Adobe Dreamweaver CS3" ma taką opcje więc jej użyłem smile.gif tak mi wygodniej hehe smile.gif

Dzięki za słowa krytyki tongue.gif
ayeo
W samym napisie już nawet nie chodzi o krój pisma, a o kontrast.

Jedno zdjęcie (800x600 - rozdzielczość wystarczająca w tym wypadku) waży, powiedzmy, 0,5MB. Na stronie masz tych zdjęć 20? Po co dajesz fotki 2000x2000 pikseli i to jeszcze "bokiem"? Zdjęcia są wykonane telefonem więc nie porażają jakością,a poza tym nie każdy ma 30" monitor i troszkę to niewygodnie się ogląda.

Darmowe hostingi dają po kilkaset MB na stronę. U Ciebie jest ok 100 zdjęć (połowa się powtarza), a pdg.pl (tam gdzie masz hosting) dają 200MB.

Pozdrawiam!
WebKing
Ładny i prosty szablon tylko napis menu główne mi nie pasuje. Tam gdzie masz zdjęcia dawaj 3 obrazki na jeden rząd bo teraz to brzydko wygląda.
Kildyt
Cytat(rom3o @ 11.11.2008, 00:30:35 ) *
Proszę o ocenę strony miasta (niektóre kategorie nie skończone tongue.gif)

Czyli temat jest niezgodny z regulaminem. Dajemy do oceny tylko skończone strony. Ale co tam tongue.gif

Jak dla mnie strona nie powala, a wręcz odstrasza. Poczytaj trochę o użyteczności. Ja nie jestem w tym bosem, ale gdzieś czytałem, że logotyp powinien być w górnym, lewym rogu topu i powinien odsyłać na stronę główną strony.

Takie proste menu, a zrobione w pliku graficznym? Nie przesadzaj. Wygląda to jak byś nauczył się html-a od wczoraj.
Nie napisałeś w stopce "Wszelkie prawa zastrzeżone", ale to już raczej moje przyzwyczajenie. tongue.gif
Galeria na fotosiku? :|

Brak nagłówków (h1, h2 itd).
Brak opisów dla plików graficznych.
Nie przestrzegasz w kodzie tabulacji!
  1. <div class="dwa">
  2. <div align="center">
Nie można tego dać do jednego znacznika?

Ogólnie to strona wychodzi bardzo słabo. Pracuj dalej.
rom3o
http://mojens.pdg.pl/ poprawiłem co nieco proszę teraz o ocenę ;P
ayeo
Witaj!

Menu na liście - milowy krok w porównaniu do pierwowzoru winksmiley.jpg Ostyluj je tak, żeby wyglądało jak poprzednie winksmiley.jpg

Pozdrawiam!
Kildyt
@ayeo czy ta strona na prawdę Ci się podoba? Strona wygląda jak stworzona w godzinkę, a dlaczego tak myślę to napisałem w poprzednim poście.

Menu na liście. Ehh... Te menu to kompletna klapa. Po co robić takie proste menu w pliku graficznym? Ładniej i prościej zrobisz to w css. Mogę Ci zagwarantować, że na stylach te menu będzie ładniejsze. No oczywiście, nie widzę przyszłości dla tego napisu "Menu główne".

Polecam przeczytać kurs html od nowa, a później dawać coś do oceny.

PS Brak tagu w temacie. Po co dodajesz opis tematu, który nie wnosi nic do sprawy? Jest on taki sam jak tytuł.
ayeo
@Kildyt, czytaj ze zrozumieniem. Najlepiej po kolei winksmiley.jpg Napisałem, że zmiana menu z mapy odnośników na listę to milowy krok. Co jest złego w menu na liście? Menu to jak najbardziej lista. Co do wyglądu strony to patrz posty wyżej.

Pozdrawiam!

PS Znowu bawisz się w moderatora. Jeżeli uważasz, że ktoś narusza regulamin używaj przycisku Raportuj.BTW tagi w tytule posta obowiązują na Przedszkolu.
rom3o
Jak ja kocham wszelkie fora <lol> dasz temat a Ci będą się kłucić o byle co smile.gif większości osób się podoba np. znajomemu który mnie uczy i zarabia na tym smile.gif w szkole też (Technikum informatyczne ) :] ayeo napisałem Ci wiadomość tongue.gif czekam na odp
bim2
Zmień czcionkę w logo, bo nie da się odczytać. Menu tez dałeś zwykła listę, ostyluj ją jakoś smile.gif
rom3o
Co do czcionki w logo zapraszam do czytania wcześniejszych postów
Kildyt
Cytat(rom3o @ 11.11.2008, 19:59:59 ) *
Co do czcionki w logo zapraszam do czytania wcześniejszych postów

Radziłbym Ci najpierw przeczytać kurs html i css, a później dopiero stwarzać atmosferę obrażonego na co niektórych i puszczającego mimo uszu uwagi innych (przynajmniej ja tak to odebrałem). Musisz zrozumieć, że strona którą napisałeś to nie cudo świata, a nawet nie przyzwoita strona 2008 r.
Dla potwierdzenia tej prawdy zacytuję kilka twoich wypowiedzi i skomentuję:
Cytat
(niektóre kategorie nie skończone tongue.gif)
Dawaj do oceny skończone strony.
Cytat
1.To z tym ,że poświęciłem dużo czasu to przesada biggrin.gif.
Odbieram to jakbyś nie był w cale zadowolone ze swojej pracy. W takiej sytuacji istnienie strony nie ma sensu.
Cytat
2. Napis jest specjalnie zrobiony w tym stylu ku czci pewnego człowieka który robi grafiti i jest z NS.
To nie jest jego portfolio. Logotyp musi być czytelny.
Cytat
6. A co do kodu i menu pewien program o nazwie "Adobe Dreamweaver CS3" ma taką opcje więc jej użyłem smile.gif tak mi wygodniej hehe smile.gif
To ten kod nie jest twój?!

Wybacz, ale najpierw bądź sam zadowolony z tego co zrobiłeś, a potem dawaj swoją pracę do oceny innym.

PS Chciałbym przeprosić ayeo za to, że nie doczytałem i nie zrozumiałem jego postu. Jeżeli odebrałeś mój post jako atak na Twoją osobę to przepraszam.
rom3o
Boże a jeśli daje np. Patronkę Świętą Małgorzatę to też jest ku czci kogoś ! mi się podoba taki napis bo mój znajomy robi Grafiti w całej Polsce i jak nie umiesz się odczytać Twoja strata. Jak myślisz po co ktoś wymyśla takie programy ? Żeby ich używać ! Jestem z tego jak najbardziej zadowolony i nie tylko ja !
Kildyt
Ludzie! Trzymajcie mnie!
Ta strona nie jest dla Ciebie! Strona jest dla użytkowników. Może Ci się to nie podoba, ale jednym z nich jestem ja. Moja strata? Jak moja strata to ja wychodzę z takiej strony! Jako użytkownik oczekuję od administratora strony dbania o mnie. Użytkownik to dla webmastera chyba najważniejszy osoba w pracy. Bez niego jesteś żadnym programistą!

PS Nie wzywaj imienia Pana Boga swego na daremnie.
PS2 Nie "umisz", tylko "umiesz".
PS3 Sory wielkie za off-topy.
mike
Cytat(rom3o @ 11.11.2008, 20:29:22 ) *
(...) i jak nie umiesz się odczytać Twoja strata
To może od razu daj banner: "Drogi internauto jeśłi tu trafiłeś a nie wiesz po co, jeśłi nie potrafisz tu znaleźć informacji, których szukasz lub jeśli coś jest dla Ciebie nieczytelne to wy... dalaj. Bo mam Cię za nic. A jak Ci się nie podoba to ... trudno"

Ty chyba naprawdę nie kumasz jednej z podstawowych zasad dotyczących typografii. Czcionkę i jej krój dobiera się do kontekstu i z uwagą na odbiorców.
Ta czcionka tu nie pasuje.

To, że graffiti ładnie wygląda na jakimś obszczanym murze a kolesiom z ławki się podoba to nie oznacza, że takie samo graffiti pasuje na stronę, której tematem jest miasto.
piotrooo89
dajesz coś do oceny a później besztasz każdego kto wyrazi swoje zdanie... wtf? strona prosta logo mi się nie podoba, 3 błędy w validacji.

ocena 3/10
rom3o
Cytat
Jestem z tego jak najbardziej zadowolony i nie tylko ja !
nie umiesz czytać ? I NIE TYLKO JA ty jesteś profesjonalistą i Ci się nie podoba trudno
Cytat
PS Nie wzywaj imienia Pana Boga swego na daremnie.
Jestem nie wierzący więc mogę ile chce
Kildyt
Wnoszę o zablokowanie tematu!
No muszę się od razu denerwować, po prostu muszę!
Zrozum w końcu, że brak Ci podstaw do tworzenia stron. Przeczytaj kurs html, css i kilka artykułów, jak tworzyć strony, a później miej wyrzuty, że komuś się twoja praca nie podoba.
rom3o
LOL hahaha zablokuj mnie temat i w ogóle hahaha smile.gif Śmiech Tobie się nie musi mi sie podoba i moim znajomym w róznym wieku ! narqa <lol> haahaha
mike
Ciągnięcie tego wątku nie ma większego sensu.
Przychylam się do prośby o zamknięcie.

~rom3o dziecko drogie. Naucz się pokory i języka polskiego. W obu tych dziedzinach kulejesz. A dopiero później zabierz się za naukę PHP.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.