Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Albi's Jogger - problem z pobieraniem wpisów
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Planeta
Albitos
Niedawno dodałem swojego bloga do planety, dostałem maila że wpisy są już agregowane etc, etc. Niestety, jak na razie pobrany został jeden wpis, do tego nie do końca związany z PHP. Dlatego prosiłbym o małą pomoc w rozwiązaniu tego problemu administrację smile.gif

Początkowo podczas rejestracji podałem feed główny bloga i być może to był błąd. Obecnie podpięty jest feed kategorii PHP/MySQL i chciałbym aby wszystkie wpisy z niego trafiały do planety.

Jeżeli wina leży po mojej stronie, proszę o jakieś dokładniejsze instrukcje związane z konfiguracją bloga. Strona stoi na http://jogger.pl - bardzo fajnym serwisie blogowym, może ta informacja będzie pomocna.

Z góry dzięki za pomoc.
seaquest
Zatwierdziłem tag z Twojego bloga. Nie powinno być problemu już więcej.
Albitos
Nadal totalnie nic nie pobiera, nie wiem na jakiej zasadzie to wszystko działa, ale działa bardzo dziwnie... Czy można to jakoś ustawić tak, aby agregowało wszystkie wpisy z podanego RSSa? Ten który wrzuciłem podaje wpisy tylko z kategorii PHP/MySQL więc na pewno nie będą konfliktowały z tematyką serwisu.
seaquest
Tag php-mysql już jest.

Jednak z tego co widzę, Twój feed umieszcza kategorie:
  1. <category>PHP/MySQL</category>
  2. <category>Techblog</category>
  3. <category>Wszystkie</category>
  4. <category>php mysql programowanie pdo</category>


Żadna z nich nie pasuje do tych agregowanych przez Planetę:
php
mysql
php-mysql
Albitos
To by wiele tłumaczyło. Zdałem się na Joggera, nawet nie wiedziałem że RSS umieszcza informację o kategorii. Dzięki za pomoc - zaraz dodam odpowiedni tag...

Sorry za zamieszanie, czy dałoby radę dodać tag PHP/MySQL który zgłosiłem? To już powinien być koniec problemów ze mną i moim blogiem smile.gif
seaquest
Niestety nie da się dodać takiego taga, ponieważ zawiera on "/", który jest znakiem rozdzielającym w URL i powodowało by to błędy w działaniu planety.
tiraeth
Ja wyszedłem na przeciw i zrobiłem sobie skrypcik na swoim serwerze, który w locie wyświetla takie wpisy RSS, jakie potrzebuję do planety ;-) Jeśliś zainteresowany, to zapraszam na PW.
Albitos
tiraeth: Niestety to jest platforma blogowa i nie jestem w stanie grzebać w jej kodzie źródłowym ani wgrywać plików PHP. Z jednej strony nieco mnie to ogranicza, ale z drugiej zwiększa zasięg bloga. Dzięki za chęci w każdym razie.
tiraeth
No, ja też z Joggera korzystam, a moje wpisy elegancko do planety lecą. Na zewnętrznym serwerze mam po prostu regenerowanie źródła RSS.

  1. <?php
  2. $sJoggerUrl = 'http://blog.chwedziak.pl';
  3. $aCats = array('php','planeta','zend');
  4. $bClearGeshi = true;
  5.  
  6. $sContent = file($sJoggerUrl.'/rss/cat/'.implode('+', $aCats).'/content/html/10/');
  7. $sContent = implode("", $sContent);
  8. if ( $bClearGeshi ) {
  9.  $sContent = preg_replace('#{geshi.*?}(.*?){/geshi}#is', htmlentities('<code><b>Kod dostepny na blogu autora</b></code>'), $sContent);
  10. }
  11. header('Content-type: application/xhtml+xml; charset=UTF-8');
  12. echo $sContent;
  13. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.