Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wykres w php
Forum PHP.pl > Forum > PHP
hunter209
Witam!!

Zapisałem się na to forum w poszukiwaniu pomocy. Mianowicie mam wykres który jest zrobiony na bazie php, chciałbym go trochę z edytować.

Nie wiem jak to wytłumaczyć więc dam film smile.gif

film

Tak więc chciałbym do swojego wykresu dorobić właśnie taki bajer jak na filmie. Mam sam wykres, który nie pokazuje jego wartości w danym punkcie.

Jeśli będzie trzeba ujawnię kod php mojego wykresu.

Jakieś pomysły?? party.gif
phpion
Kod raczej będzie zbędny winksmiley.jpg Wykres przedstawiony na filmiku wykonany jest pewnie we Flashu *. Jeśli tak jest faktycznie, to obawiam się, że na forum.php.pl nie znajdziesz pomocy. Tu raczej powinna być ingerencja kogoś robiącego we Flashu.

* PHP -> XML -> Flash
hunter209
hmm ojej sciana.gif

A może znasz jakiś podobny sposób, żeby mój wykres stał się bardziej czytelny?? smile.gif

tak wygląda mój wykres, mało czytelny :|



Może coś takiego by klikniecie w wykres powiększało go? Sam nie wiem, nie znam na tyle php, żeby znać jego możliwości winksmiley.jpg
GrayHat
Witaj.

Możesz skorzystać z darmowej biblioteki do generowania wykresów we flash - Open Flash Chart 2
sowiq
Proszę: http://forum.php.pl/index.php?showtopic=100290

W tym temacie było o tym.
hunter209
dzięki wszystkim, zrobiłem i się udało smile.gif

Teraz inne pytanie... Czy dało by się napisał taki skrypt, który łączy się z daną stroną (serwerem) pobiera z niego dane i wysyła do bazy danych na innym serwerze? Część tego skryptu, która ma wysyłać dane już mam, jeszcze tylko ta, która łączy się z danym serwerem...

Dodam tylko, że to strona (z którą chwiałbym się połączyć), wymaga hasła i użytkownika (czyli łączy się z moim kontem na tej stronie)
.radex
Cytat(hunter209 @ 21.08.2008, 21:06:18 ) *
dzięki wszystkim, zrobiłem i się udało smile.gif

Teraz inne pytanie... Czy dało by się napisał taki skrypt, który łączy się z daną stroną (serwerem) pobiera z niego dane i wysyła do bazy danych na innym serwerze? Część tego skryptu, która ma wysyłać dane już mam, jeszcze tylko ta, która łączy się z danym serwerem...

Dodam tylko, że to strona (z którą chwiałbym się połączyć), wymaga hasła i użytkownika (czyli łączy się z moim kontem na tej stronie)


  1. <?php
  2. $link = mysql_connect('adres_pierwszej_bazy_danych', 'login', 'haslo');
  3.  
  4. // pobieramy dane
  5.  
  6. mysql_close($link);
  7.  
  8. $link = mysql_connect('adres_drugiej_bazy_danych', 'login', 'haslo');
  9.  
  10. // zapisujemy dane
  11.  
  12. mysql_close($link);
  13. ?>
hunter209
chodziło mi raczej o pobieranie informacji ze strony. Czy zamiast
Cytat
adres_pierwszej_bazy_danych


Mam wpisać zwykły link do tejże strony? Np Forum: PHP (to oczywiście przykład biggrin.gif nie chce reklamować i spamować)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.