Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyszukiwanie po niepełnej danej
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
keraj121
Witam

Mam taki problem.
Posiadam baze danych i chciałbym zrobić wyszukiwanie w bazie w jednej z tabel. To generalnie nie jest trudne
select ............
z warunkiem
WHERE (([tabela1].[kolumna1])=[Podaj dane]);
Problemem jest natomiast stworzenie warunku gdzie podaje niepełne dane np w kolumnie mam rekordy zawierające 11111, 11122, 22334, 44556, 11167 - wstawić takie warunek by znalazł wszystkie rekordy zawierające 111. Oczywiście [podaj dane] zawsze będą różne dane.
Sorki, że nie jest to typowy access - ale w accessie wole jednak pisać kwerendy w sql jakos prościej mi smile.gif
Mlodycompany
coś takiego jak LIKE

  1. SELECT * FROM `tabela` WHERE `liczba` LIKE '111';


i jeszcze popularna * oznaczajaca reszte tekstu w tym zapytaniu to % czyli jak mamy w tabeli rekord 111222 i chcemy go wyszukac po 111 to zapytanie wyglada tak:
  1. SELECT * FROM `tabela` WHERE `liczba` LIKE '%111%';
keraj121
A jak to nie jest liczba np 111222/dk 333444/re itd ?
Mlodycompany
wyprobuj a zobaczysz jak działa
keraj121
No własnie nie działa mi to w accessie sad.gif

Jeszcze raz mam selecta z róznymi warunkami (do kwerendy wybierającej) i na końcu warunek

WHERE ((([tabela1].[kolumna1])=[Podaj Dane]));

gdzie [Podaj Dane] będzie za każdym razem wpisywał sobie user oczywiście nie zawsze pełną nazwę
Jak wprowadziłem like ... i to co mi podałes niestety nie znajdywał mi zadnych danych - nie mogę mieć sztywnego warunki %111%gdyz te dane będą się zmieniać a user będzie miał tylko okienko do wpisania a nie kod selecta
Kicok
Access ma trochę inną składnię dla LIKE.
http://support.microsoft.com/kb/294954
http://www.bluemoosetech.com/microsoft-acc...Like%20Criteria


Pokombinuj z:
  1. WHERE [kolumna] LIKE "*" & [Podaj dane] & "*"
  2.  
  3. -- Albo:
  4.  
  5. WHERE [kolumna] LIKE "*" & [Podaj dane] & "*/*"
keraj121
Dzięki wielkie ta procedurka zadziałała bezbłednie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.