Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP + MySQL] Problemy z resource'm
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
swierdeck
Witam, mam problem który jest przynajmniej dziwny i nie wiem jak rozwiązać. Mam kod:

  1. <?php
  2. $hQuery=mysql_query("SELECT haslo FROM uzytkownicy WHERE login='" . $_POST['log'] . "'");
  3. $tTable=mysql_fetch_assoc($hQuery);
  4. ?>


I właśnie w tej drugiej linijce skrypt rozjeżdża się, bowiem wywala poniższy błąd:

Cytat
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home3/dh14299/public_html/index.php on line 18


Nie wiem jak temu zaradzić.
Ar2r
Jeśli nazwy pól i tabeli są prawdziwe, to uruchom to w następujący sposób (zrób print zapytania i przyjrzyj się czy wszystko jest z nim ok, możesz również przekleić go do phpmyadmina i zobaczyć czy zwróci wynik).
  1. <?php
  2. $query = "SELECT haslo FROM uzytkownicy WHERE login='".$_POST['log'] ."'";
  3. print $query;
  4. $hQuery = mysql_query($query);
  5. $tTable=mysql_fetch_assoc($hQuery);
  6. ?>
qrees
Cytat(swierdeck @ 5.12.2007, 20:58:18 ) *
Witam, mam problem który jest przynajmniej dziwny i nie wiem jak rozwiązać. Mam kod:

  1. <?php
  2. $hQuery=mysql_query(&#092;"SELECT haslo FROM uzytkownicy WHERE login='\" . $_POST['log'] . \"'\");
  3. $tTable=mysql_fetch_assoc($hQuery);
  4. ?>


I właśnie w tej drugiej linijce skrypt rozjeżdża się, bowiem wywala poniższy błąd:



Nie wiem jak temu zaradzić.


Otóż mysql_query może zwracać dwie różne rzeczy: resource albo false. Ty z góry zakładasz, że zwraca resource. Sprawdzaj po prostu czy przypadkiem wynik nie rółna się FALSE, a jeżeli tak, to proponuje sprawdzić wynik mysql_error().
swierkdeck
Wstyd mi się przyznać, ponieważ nie było błędu w składni. Po prostu nie wybrałem bazy danych wstydnis.gif . Jak widać, życie lubi płatać figle, szczególnie, że nie pokazałem całego kodu źródłowego wraz z połączeniem do bazy danych sciana.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.