Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] autoryzacja komentarzy
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
dzem__
witam

siedze nad PHP od dłuższego czasu. Ucze sie z ksiązki pt. "PHP i MySQL" Vademecum profesjonalisty - tak przy okazji jestem ciekaw, jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tej pozycji.

W chwili obecnej interesuje mnie docelowo napisanie skryptu systemu newsów z autoryzacją komentarzy. Chciałbym dostać jakies wskazówki od Was. Na jakich funkcjach mam się opierać przy pisaniu skryptu, który autoryzowałby np. napisany przez odwiedzającego komentarz do danego newsa. Jakis wzór, schemat.

dzieki z góry
Cienki1980
Dziękuje za poprawę tematu biggrin.gif

Co do książek na forum Hydepark jest przypięty temat o książkach razem z komentarzami.

Co do autoryzacji komentarzy ... to nie wiem czy chcesz robić to automatycznie, czy każdy dodany komentarz musi być sprawdzony przez osobę do tego uprawnioną.

Najprostsze to podczas dodawania komentarza do bazy zapisywać do jednego z pól bazy znacznik czy komentarz jest zatwierdzony i wyświetlać te które są zatwierdzone.

Po zatwierdzaniu zmieniać znacznik.
dzem__
a prosze bardzo:)

no wlasnie, przeczytalem ostatnio, w ktoryms z wpisow na forum, ze tworzymy w bazie plik z wartosciami 0 i 1, i komentarze z wartosciami 1 wyswietlamy na stronie. Autoryzacje komentarzy chcialbym przeprowadzac w taki sposob, ze wchodzxe do panelu adm. i zaznaczam te, ktore chce autoryzowac, a reszte np. usuwam. Kazdy komentarz jest przypisany do odpowiedniego newsa...

wlasnie ide poczytac o ksiazkach, bo juz sam nie wiem, czy sie źle ucze, czy ta ksiazka z ktorej korzystam - ponoc produkt roku 2005 - jest do kitu. A moze nie mam zdolnosci do programowania, no nie wiem, juz powoli zalamuje rece:)

znacie moze jakies dobre kursy organizowane w wawie odnosnie PHP? Moze ktorys z Was takowe organizuje?

dzieki za każdą pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.