Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: rozmiar czcionki pod IE i Firefoxem
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki
Rastman
Mam rozmiar tekstu podany w cssie w pikselach. Wszystko działa pięknie pod IE, ale pod firefoxem zmiana rozmiaru czcionki powoduje, ze wszystko się rozjeżdża. czy ktoś zna radę?
revyag
To może podaj więcej szczegółów co ? Kawałek kodu css i wykorzystanie go w htmlu również byłoby pomocne. Ilość informacji którą podałeś jest niewystarczająca aby cokolwiek powiedzieć o Twoim problemie snitch.gif
Rastman
Jeśli chodzi o kod np.:
Kod
font-size : 11px;


Ale rzecz w tym, że np. w IE kiedy użytkownik ręcznie zmienia wielkość liter na większe, 11px pozostaje na sztywno, a w firefoxie zmienia się, no i wszystko mi się rozjeżdża jesli uzytkownik zmieni recznie wielkość liter.
Vir
Jak widać Firefox jest bardziej user friendly smile.gif A co jeżeli użytkownik stwierdzi, że czcionka zadeklarowana przez Ciebie jest za mała (jego szkiełkom brakuje paru dioptrii winksmiley.jpg)...
Co do kwestii "rozjeżdżania" to style pozostałych elementów należy deklarować z uwzględnieniem możliwych zmian ze strony użytkownika tongue.gif

Pzdr
kamiseq
Cytat(Vir @ 2005-07-06 23:50:01)
to style pozostałych elementów należy deklarować z uwzględnieniem możliwych zmian ze strony użytkownika tongue.gif

Pzdr

np?snitch.gif
Rastman
ale to potrafi utrudnić życie jeśli np. mam tabelę 600px, w niej menu - linki bez grafiki i ktoś nagle powiększa czcionkę. paranoja. wszystko się rozjeżdża
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.