Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][PHP] Przekazywanie zmiennych formularza na kolejne strony
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Berkas
Witajcie,

mam problem: Tworzę formularz, w którym po wypełnieniu dane mają być pokazane użytkownikowi, ma je sprawdzić, a następnie zaakceptować. "Pierwszy" formularz stworzony normalnie w HTML'u, zmienne przekazywane tablicą POST.

Wiem, że to pewnie kardynalny brak w mojej wiedzy, ale jak teraz przekazać te dane dalej? Zrobiłem na stronie, na której dane mają się wyświetlić
CODE
<form action="sendzlecenie2.php" method="POST">
<input type="submit" value="Wyslij zlecenie">
</form>

żeby przekazał wszystkie zmienne do pliku "sendzlecenie2.php", ale po wywołaniu tych zmiennych w sendzlecenie2.php nic się nie dzieje...

Mam nadzieję, że rozumiecie mój problem wink.gif

Aha - chciałbym żeby tutaj obyło się bez użycia ciasteczek, ponieważ formularz w porywach może zawierać do kilku tysięcy znaków, a po co marnować transfer wink.gif



Pozdro i z góry dzięki za pomoc smile.gif
Nikk
Są 2 sposoby
1- W tym samym pliku kod php i html
Kod
<form action="a.php" method="post">
//tresc
<input type="submit" value="Utwórz cos" name="send"/>
</from>
//PHP
if (isset($_POST['send']))
{
//tresc
}

2- W odzielnych plikach
Kod
html plik random_name.html
<form action="xxx.php" method="post">
<input type="submit" value="Zaloguj" name="logowanie" />
</form>
//php plik o nazwie xxx.php
if(isset($_POST['logowanie']))
{
//tresc
}
Berkas
Zrobiłem dokładnie tak jak w drugim przykładzie, i nie przekazuje tych zmiennych...

Ogólny zarys tego co jest u mnie.
1 plik: formularz.php
- tutaj wypełniany jest formularz, zmienne przez POST są przekazywane dalej - DZIAŁA

2 plik: sendzlecenie.php
- tutaj wyświetlane są dane, które wcześniej się wprowadziło do formularza - DZIAŁA

3 plik: sendzlecenie2.php
- tutaj ma wreszcie nastąpić przekazanie tych danych do bazy danych, ale niestety żadna z wymienionych wyżej metod nie działa...


Umieściłem w sendzlecenie.php taki kod:
CODE
<form action="sendzlecenie2.php" method="POST">
<input type="submit" value="Wyslij zlecenie" name="send">
</form>

, a w sendzlecenie2.php taki:
CODE
if(isset($_POST['send']))
{
echo $_POST['z1'];
}

i niestety nie działa (nie wywołuje zmiennej z1, która w sendzlecenie.php jest normalnie wyświetlana).
kujol
W pliku sendzlecenie.php dodaj ukryty input do formularza i w nim umieść swoje dane z formularz.php.

  1. <form
  2. action="sendzlecenie2.php"
  3. method="POST">
  4. <input type="hidden" value="<? php echo $_POST['tablica']; ?>" name="z1"/> //tablica z pliku formularz.php
  5. <input type="submit"
  6. value="Wyslij zlecenie"
  7. name="send">
  8. </form>
Berkas
Dobra, poszło, dzięki wink.gif

Temat do zamknięcia/usunięcia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.