Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formularz i podwujne wysłanie
Forum PHP.pl > Forum > PHP
Randallmaster
Witam serdecznie,

Istnieje możliwość wyłączenia następnego wysłania formularza po naciśnięciu przycisku wyslij??

Pozdrawiam,
Randall
Daiquiri
Poszukaj informacji o blokowaniu ponownego wysyłania danych po odświeżeniu. To było wiele razy maglowane smile.gif.

PS. "podwujne"?
Randallmaster
szukałem i niestety mi kody nie działają sad.gif

Mam kod ale nie działa;

  1. <?php
  2. if (isset($_POST[&#8242;submit′])) {
  3. ...przetwarzam dane z formularza...
  4. header ("Location: plik.php" . $_SERVER[&#8242;HTTP_HOST′] . $_SERVER[′PHP_SELF′] . "");
  5. exit();
  6. }
  7. ?>
Daiquiri
Jeżeli po wysłaniu formularza zrobisz przekierowanie <?php header("location: index.php"); ?> to nie powinieneś mieć problemów. Oczywiście przekierowanie może odbyć się na każdą inną stronę niekoniecznie index.php smile.gif. Nie wiem jak wygląda Twój kod.
krispak
Bardzo dobry sposob podal kiedys Nospor, ktorego sam uzywam i ani razu jeszcze nie dodalo mi podwojnie.
Cytuje @Nospor
Cytat
PRzy tworzeniu formularza, generują unikalny identyfikator, na podsawie chociazby timestampa i czegos tam jeszcze. Identyfikator ten dokladam do formularza, jako wartość pola ukrytego. Po wyslaniu formularza sprawdzam, czy dany identyfikator jest zapisany w sesji. jesli nie, zapisuję go do sesji a formularz akceptuję jako prawidlowy. jesli jednak ten identyfikator jest juz zapisany w sesji, znaczy ze jest to refresh i dane z formularza odrzucam.

a tutaj masz link do calego tematu
Pozdrawiam
tasiej
Najpierw przeczytaj słownik języka polskiego :/

PODWUJNE o jaa...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.