Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JS] checkbox i dodawanie tekstu...
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki
Rafee
Witam,

Nie moge sobie zabardzo poradzic z rozwiazaniem tego problemu...
otóż chce aby "kazdy" zaznaczony checkbox dodawał do siebie swoja wartosc..

Zamiast wygladu Opisu Tematu:


Zastosowany kod w tym przypadku:
Kod
    
<dl style="clear: left;">
<dt><label for="description">Opis tematu:</label></dt>
<dd><input type="text" name="description" id="description" size="45" maxlength="60" tabindex="2" value="{TOPIC_DESCRIPTION}{DRAFT_DESCRIPTION}" class="inputbox autowidth" /></dd>
</dl>



Chciałbym aby to wygladało tak:




Zastosowałem taki kod (nizej) tylko gdy zaznaczałem wiele opcji np. PHP i XML , to po zatwierdzeniu watku wyswietlalo mi sie to ostatnie zaznaczone... a chciałbym aby pojawiło sie te zaznaczone....

Kod
<dl style="clear: left;">
<dt><label for="description">Opis tematu:</label></dt>
<dd>
<label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="PHP" /> PHP </label>
<label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="HTML" /> HTML </label>
<label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="AJAX" /> AJAX </label>
<label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="XML " /> XML </label>
</dd>


Niestety nie potrafie juz nic wykombinowac wiec prosze was o pomoc...
sowiq
Zamiast:
  1. <label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="PHP" /> PHP </label>
  2. <label><input type="checkbox" name="description" id="description" value="HTML" /> HTML </label>

Zrób:
  1. <label><input type="checkbox" name="description[]" id="description" value="PHP" /> PHP </label>
  2. <label><input type="checkbox" name="description[]" id="description2" value="HTML" /> HTML </label>

Zostanie wysłana tablica zawierająca zaznaczone wartości. Więc już nie $_POST['description'], a $_POST['description'][0], $_POST['description'][1]...
Do odczytu użyj foreach" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual.

[edit]
Oczywiście nie możesz też dać tych samych wartości id dla 2 elementów HTML w dokumencie.
Rafee
Witaj,

A mógłbys mi dokładnie opisac całosc questionmark.gif nie zabardzo znam sie na tym sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.