Cytat
Do funkcjonowania strony SPA potrzebujemy również co oczywiste serwerów, jednak nie wymagają one tak dużej mocy obliczeniowej i pojemności. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, gdyż cały proces ładowania strony przeniesiony jest na stronę użytkownika.
Tak czytam ten artek i se myślę: "Serio generowanie HTML-a jest tak obciążające, że gdy nagle zaczniemy przesyłać same dane – wyciągane z tej samej bazy i formatowane do JSON-a zamiast HTML-a – to będzie można wywalić połowę serwerów?". Co najwyżej zaoszczędzimy na transferze nieco… Argument z cache też jakoś słaby, bo statyczne zasoby można cache'ować do końca świata.
Cytat
W kwestii technologicznej strona typu SPA oparta jest na JavaScript i złożona…z wielu elementów, czyli tak naprawdę podstron. Szkieletem jest jednak zainicjowana strona główna, która w momencie wczytywania pobiera JavaScript, HTML i CSS z serwera klienta. Jest to niezmienna struktura, a wyświetlane są tylko elementy potrzebne w danej chwili. Każdy z nich jest pobierany z serwera dynamicznie, nie powodując przeładowania całej strony, a jedynie dodania danych potrzebnych w określonym momencie.
To jest opis app shellu, czyli modelu, w którym nie istnieje inicjalna treść. I to właśnie w takim modelu występują częściej problemy przy niestabilnej Sieci (bo treść zostanie pobrana dopiero po pobraniu całego silnika JS apki i jego inicjalizacji).
Cytat
Z racji tego, iż JavaScript nie jest całościowym językiem, a jedynie skryptem umożliwiającym dołączanie ogromnej ilości modułów trudno jest zgrać ze sobą wszystkie elementy w taki sposób, aby funkcjonowały bezproblemowo
Bełkot…
Cytat
W 2012 roku z rozwiązania SPA, przy tworzeniu aplikacji mobilnej skorzystała znana platforma LinkedIn, co pozwoliło na zmniejszenie liczby funkcjonujących do jej obsługi serwerów z 30 do 3 i zwiększenie o 20x szybkości działania.
I jest link do
artykułu, w którym napisano, że LinkedIn przeszedł z RoR na node.js. To nie SPA pozwoliło zbić liczbę serwerów a właśnie zmiana technologii – co z tego artykułu jasno wynika:
Cytat
After evaluation, some of the advantages of Node.js were:
Much better performance and lower memory overhead than other tested options, running up to 20x faster in some scenarios
Więc twierdzenie, że to zasługa SPA, jest twierdzeniem wynikającym najprawdopodobniej z niewiedzy na temat tego, czym jest Node.js. Ba, w tym artku nigdzie nie pada słowo SPA a całość skupia się na
backendzie, nie froncie.
O Angularze swego czasu się wypowiadałem:
http://www.webkrytyk.pl/krytyka/my-truth-about-angular-js/