Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problem z kodowaniem w MySQL, szystkie polskie znaki zamiejają sie w ?
Dynuel
post 19.06.2005, 14:44:01
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 0
Dołączył: 27.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zainstalowałem ostatnio najnowszego mysql'a i nie wiedzieć czemu w phpmyadminie pojawila sie nowa kolumna, we właściwościach / strukturze pola o nazwie "Metoda porównywania napisów", wszędzie o wartości "latin1_swedish_ci", nie mam pojęcia co to jest, a gdy chcę wpisać jakieś polskie znaki w phpmyadminie to zostają one zamienione na "?"

macie w ogole jakieś pojęcie jak to rozwiązać, bo ja nie! tak więc proszę o pomoc, ponieważ nie moge nic robić ze stronąsad.gif....

wielkie dzięki


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
son
post 19.06.2005, 16:28:34
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 210
Pomógł: 0
Dołączył: 31.01.2004
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Sprawdź czy na stronie głównej phpmyadmin masz ustawione: "Language: Polish (pl-iso-8859-2)"


--------------------
Warsztat: Apache 1.3.36 | MySQL 4.1.19 | php 5.1.4 | OS Linux SUSE 10.3 x86_64 | Kernel 2.6.22.12-0.1 | Opera 9.5 | Kate
Na warsztacie: Ekartki
Go to the top of the page
+Quote Post
Dynuel
post 19.06.2005, 16:45:51
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 0
Dołączył: 27.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


hehe, tak jasne, tutaj problem tkwi w czym innym, w mysql'u, tylko nie wiem co poustawiac


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Lemik
post 8.08.2005, 09:56:32
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 14
Pomógł: 0
Dołączył: 8.08.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


przyłączam się do problemu, na głównej stronie mam
Language: (pl-utf-8)
innego polskiego nie ma.
Ale właśnie zastanawia mnie jak w temacie, że wszystkie tabele mają róbrykę "Metoda porównywania napisów" w której kodwanie jest "latin1_swedish_ci"

Czemu tak jest? Wcześniej tak nei było...
A po przywróceniu swerwisu z kopii wszędzie mam "?" znak zapytania zamiast polskich znaków.

Czy można/trzeba zmienić te kodowanie "latin1_swedish_ci" na inne i na jakie?
I co to jest te pole "Metoda porównywania napisów" ?

Może ktoś pomóc, wyjaśnić??

Z góry dziękuję smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
yivan
post 9.08.2005, 16:49:19
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 0
Dołączył: 9.08.2005
Skąd: Zamość

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zmarnowałem nad tym prawie cały dzień blink.gif i.... doszedłem do wniosku ze zainstaluje sobie phpmyadmina 2.5.7 i działa wszystko okej rolleyes.gif

probowałem ustawiać zmienne $cfg['DefaultLang'], $cfg['Lang'] w pliku konfiguracyjnym ale bez rezultatów.

Kod
/**
* Language and charset conversion settings
*/
// Default language to use, if not browser-defined or user-defined
$cfg['DefaultLang'] = 'en-iso-8859-1';

// Force: always use this language - must be defined in
//        libraries/select_lang.lib.php
// $cfg['Lang']     = 'en-iso-8859-1';

// Default charset to use for recoding of MySQL queries, does not take
// any effect when charsets recoding is switched off by
// $cfg['AllowAnywhereRecoding'] or in language file
// (see $cfg['AvailableCharsets'] to possible choices, you can add your own)
$cfg['DefaultCharset'] = 'iso-8859-1';






Tak przy okazji to moj pierwszy post więc witam wszystkich :-)
Go to the top of the page
+Quote Post
Lemik
post 9.08.2005, 21:58:42
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 14
Pomógł: 0
Dołączył: 8.08.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a poza tym, że zainstalowałeś nowe, to do jakich wniosków doszedłeśquestionmark.gif snitch.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
NoiseMc
post 10.08.2005, 00:07:28
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 398
Pomógł: 10
Dołączył: 24.11.2004
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli instalujesz MySQL 4.1 na windzie to przy instalacji powinieneś wybrac jako domyślne kodowanie latin2 (czyli odpowiednik iso-8859-2) potem prawdopodobnie istnieje możliwość zmiany tego w jakimś pliku konfiguracyjnym (nie wiem nie patrzyłem).
Wtedy w phpMyAdmin domyślnie metoda porównywania napisów czyli kodowanie, którego używa baza przy wyszukiwaniu danych to latin2 i już nie masz krzaczków ani "?". Ja przy MySQL 4.1.12 używam phpMyAdmin 2.6.2-pl1.

Żeby zaimportować plik sql ze starszych wersji MySQL zakodowanych w iso-8859-2 trzeba przy polu pliku ustawić Zestaw znaków dla pliku: latin2 inaczej będziesz miał w bazie krzaczki.

Jeżeli chodzi o wybór języka w phpMyAdmin to nie ma to żadnego związku z kodowaniem w bazie poza utf-8 nie ma tam nic innego polskiego nie wiem dokładnie jak to działa w każdym razie przy wybranym interfejsie phpMyAdmin na utf-8 i przy domyślnym kodowaniu bazy na latin2 wszystko działa dobrze

Ten post edytował NoiseMc 10.08.2005, 00:13:29


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
gladiror
post 10.08.2005, 09:32:14
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 398
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2005
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ten serwer jest w necie, ustawione jest tak:

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci
System porównań (w tabeli): latin1_swedish_ci

I w tym momencie jak dodaje jakies polskie znaki przez phpmyadmin to wyskakują praktycznie same znaki zapytania...

Pomóżcie!


--------------------
"Państwo to ja" Ludwik XIV
"Wróg zaatakuje to co kochasz" Ojciec Chrzestny
"Wszystko powinno być proste jak to tylko możliwe, ale nie prostsze..." A. Einstein
"Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza" Albert Einstein
"Nieprawda powtarzana wielokrotnie staje się prawdą"
Go to the top of the page
+Quote Post
yivan
post 10.08.2005, 11:39:05
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 0
Dołączył: 9.08.2005
Skąd: Zamość

Ostrzeżenie: (0%)
-----


hmm zainstalowałem starszy skrypt phpadmina, raz ze działa dobrze dwa ze mi sie bardziej podoba stary skrypt.


Wg problem tkwi nie w mysqlu tylko w phpMyAdminie. Imho znaki ktore trafiają do bazy zależą od kodowania jakie jest ustawione w phpMyAdminie, a ze w 2 wersjach 2.6.0 i bodajze 2.6.3 jakimś cudem nie mozna ustawic kodowania znaków phpMyadmina na iso-8859-2 tylko możliwe jest wybranie któregos kodowania UTF8, dlatego MySql zamienia znaki na "?".
Go to the top of the page
+Quote Post
gladiror
post 11.08.2005, 13:07:29
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 398
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2005
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Już doszedłem o co chodzi...

W MySQL'u trzeba wybrać:

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci
System porównań (w tabeli): latin1_swedish_ci

Natomiast w skryptach po łączeniu się za bazą trzeba dodać:

  1. <?php
  2. mysql_query ("SET NAMES latin1");
  3. ?>


Moze jeszcze pojawić sie problem z dodawaniem w phpmyadmin.... to wtedy wystarczy zrobic skrypt w php i ładnie dodaje... żeby byly polskie znaki... Chyba tylko "ź" nie działa...

Ten post edytował gladiror 11.08.2005, 13:08:33


--------------------
"Państwo to ja" Ludwik XIV
"Wróg zaatakuje to co kochasz" Ojciec Chrzestny
"Wszystko powinno być proste jak to tylko możliwe, ale nie prostsze..." A. Einstein
"Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza" Albert Einstein
"Nieprawda powtarzana wielokrotnie staje się prawdą"
Go to the top of the page
+Quote Post
dvc
post 16.08.2005, 15:19:10
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 139
Pomógł: 0
Dołączył: 29.04.2002
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W pliku my.ini w windows w katalogu [dysk:\windows] pod pod linux'em musisz poszuakc bo nie pamietam

musisz ustawic na:

# The MySQL server
[mysqld]
default-character-set=latin2

[client]
default-character-set=latin2

Ponadto dla kazdej kolumny mozesz zmienic sytem porownan dla danej tabeli poprzez edycje jej i zmiane na odpowiednia wartosc winksmiley.jpg


--------------------
.: [ DV ] :.
Go to the top of the page
+Quote Post
dmrr
post 18.08.2005, 13:12:18
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 20.03.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Ja również borykam się z problemem kodowania polskich ogonków w MySQL. Podłapałem myśl yvana, że to phpMyAdmin jest winien i zrobiłem mały test.

Mając plik *.sql wyeksportowany przez phpMyAdmin2.6.0-pl2 z bazy MySQL 4.0.x, zaimportowałem go z konsoli komendą "source /ścieżka/do/pliku/*.sql;" (wcześniej w konsoli wydajemy komendę "mysql", co wywoła znak zachęty MySQL'a) do bazy MySQL 4.1.12.

Okazało się, że w bazie danych (przeglądanej przy pomocy phpMyAdmin) polskie znaki nie są już przedstawiane jako pytajniki, ale za pomocą innych znaków - nieogonków. Oto niektóre z nich: ³ - ł, ± - ą, ê - ę, ¶ - ś, æ - ć, ñ - ń ...
Natomiast w przeglądarce jest wszystko w porządku, tam gdzie mają być polskie znaki, są polskie znaki.

I teraz pojawia się kolejny problem: co się stanie, gdy wyeksportujemy powyższą bazę z MySQL 4.1.12 do pliku? W moim przypadku pojawiły się krzaczki nowego rodzaju, które po zaimportowaniu z powrotem oczywiście takie zostały i źle się wyświetlają.

Podsumowując, import z konsoli, omijający phpMyAdmin, nie jest to dobre rozwiązanie.
Pokazuje jednocześnie, że rzeczywiście phpMyAdmin bierze udział w problemie polskich znaków.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
Reigon
post 21.08.2005, 11:25:10
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 33
Pomógł: 0
Dołączył: 19.10.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ostatnio pojawilo sie wiele problemow z kodawaniem. Nowe wersje mysql i phpmyadmin wprowadzily troche zamieszanie. Nie inaczej jest u mnie. Mam strone i ponad 60 tabel w bazie na jakims serwerze. Wyekportowalem baze, ale po imporcie jej przez adminow pozostaly krzaki - generalnie: stringi pozostaly w kodowaniu utf-8 (unicode) a dluze teksty zapisane binarnie w latin2. Dziwna sprawa, admini serwerka powiedzieli, ze to nie ich wina...dlugo myslalem, co by tu zrobic, podeslalem im cala baze skonwertowana za pomoca Pajaczka. Gdy wrzucalem pojedynczo rekordy przez phpmyadmina przy zestawie znakow dla pliku utf-8 - wszystko bylo ok. Niestety tak duzego pliku nie moge sam wgrac ze wzgledu na zrywanie polaczenia, itp (30 MB) - jedyny sposob, to podrzucenie go adminom...niestety sa tak zje*** ze nie zrobili tego przez 3 dni...strona lezy 5 dni offline sad.gif Teraz nawet nie wiem, czy to by zadzialalo - jesli laskawi byliby ta baze wrzucic....wszystkich tabel i pol nie ma co poprawiac za pomoca select, update - latwo sie pomylic, albo cos przeoczyc, moze ktos wie, jak automatycznie wszystkie pola ze wszystkich tabel potraktowac jakas funkcja ?

Dla wszystkich majacych podobny problem: ustawienie w bazie powinno byc na latin2, przez to, ze bylo na utf-8 zle sie wyeksportowalo, porownywanie napisow na latin2_general_ci....
Jesli juz masz zly plik z baza - mozna sprobowac go przekonwertowac za pomoca Pajaczka lub programu Gżegżółka. Mam tez gotowa funkcje - dzialajaca (po testach), zamieniajaca te krzaki:

  1. <?php
  2.  
  3. function utf82iso88592($tekscik) {
  4.  $tekscik = str_replace("xC4x85", 'ą', $tekscik);
  5.  $tekscik = str_replace("xC4x84", 'Ą', $tekscik);
  6.  $tekscik = str_replace("xC4x87", 'ć', $tekscik);
  7.  $tekscik = str_replace("xC4x86", 'Ć', $tekscik);
  8.  $tekscik = str_replace("xC4x99", 'ę', $tekscik);
  9.  $tekscik = str_replace("xC4x98", '', $tekscik);
  10.  $tekscik = str_replace("xC5x82", 'ł', $tekscik);
  11.  $tekscik = str_replace("xC5x81", 'Ł', $tekscik);
  12.  $tekscik = str_replace("xC5x84", 'ń', $tekscik);  
  13.  $tekscik = str_replace("xC5x83", 'Ń', $tekscik);
  14.  $tekscik = str_replace("xC3xB3", 'ó', $tekscik);
  15.  $tekscik = str_replace("xC3x93", 'Ó', $tekscik);
  16.  $tekscik = str_replace("xC5x9B", 'ś', $tekscik);
  17.  $tekscik = str_replace("xC5x9A", 'Ś', $tekscik);
  18.  $tekscik = str_replace("xC5xBC", 'ż', $tekscik);
  19.  $tekscik = str_replace("xC5xBB", 'Ż', $tekscik);
  20.  $tekscik = str_replace("xC5xBA", 'ź', $tekscik);
  21.  $tekscik = str_replace("xC5xB9", 'Ź', $tekscik);
  22.  return $tekscik;
  23. } 
  24.  
  25. ?>


Od razu mowie, ze script nie jest mojego autorstwa i znaleziony w I-necie, jedyna zmiana jaka dokonalem, to wstawienie polskich znakow zamiast ich dziesietnych odpowiednikow, bo z tym tez byly problemy....

Jesli ktos moze podac sposob jak ta funkcja potraktowac wszystkie pola z wszystkich tabel (albo tylko stringi), prosze o rozwiazanie.

Mam nadzieje, ze mimo wszystko komus moje rozwazania sie przydadza winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
palik
post 23.09.2005, 07:40:21
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 14.12.2004
Skąd: Legnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witka


Dzieki za podsunięcie pomysłu ze starszym phpmyadminem, bardzo mi pomógł i paru siwych włosów oszczędził smile.gif

problem miałem taki sam na serwerze kupionym kilka dni temu (nie wiem czy wypada/wolno podawać co to za firma) -

phpmyadmin tam zainstalowany nie miał do wyboru opcji języka pl-iso-8859-2 i po imporcie bazy wcześniej wyeksportowanej z poprzedniego serwera (i sprawdzonej grzegżółką oraz PL-Konwerterem, że jest w 100% ISO) miałęm właśnie ? zamiast pl znaków.

Próbowałem nawet podmieniać URL (a właściwie końcówkę) tak żeby wymusić znaki w iso-8859-2, przy imporcie wybierałem zestaw latin2 dla pliku itd... Po wyeksportowaniu bazy z tego nowego serwera programy do konwersji głupiały podawały mi raz zestaw znaków utf-8 raz AtariST smile.gif (to PL-Konwerter, który nie widzi utf) , raz ISO (to kED)...

Co dziwne u mnie również pomogło wgranie 'swojego' phpmyadmina 2.5.7 - w nim od razu miałem właściwy lang ustawiony, import bazy powiódł się i pl znaczki są poprawnie zakodowane. Niemniej system porównań jest wszędzie ustawiony na latin1_swedish_ci i nie bardzo wiem czy nie niesie to jakichś konsekwencji późniejszych... dodałem już dane do tej bazy za pomocą interfejsu www (oscommerce) i jest ok...

Na koniec jeszcze raz dzięki smile.gif.


--------------------
palikowski.net - zaplątany w sieć | basoofka.net - basowi gitarzyści mile widziani | elimu.pl - cms/lamp - wideo instruktaże
Go to the top of the page
+Quote Post
Synaps
post 23.09.2005, 12:26:42
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 103
Pomógł: 0
Dołączył: 1.12.2003
Skąd: Gdynia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Aby korzystać z polskich znaków w standardzie iso-8859-2 w środowiku pod windą należy :
1) w konfigu Apache wyrzucić linie AddDefaultCharset ISO-8859-1
2) system porównań dla bazy i tabel ustawić na latin2_general_ci
3) w kodzie php, odrazu po połączeniu z bazą wykonać dwie komendy (tak jak zwykłego SQL'a)
  1. SET CHARACTER SET latin2;
  2. SET collation_connection = latin2_general_ci;

4) w samym headerze strony oczywiscie charset = iso-8859-2


W ten sposób dla sesji z mysql mamy ustawione odpowiednie kodowanie , pozwalająe na używanie PL znaków przy wyświetlaniu i dodawaniu danych.


--------------------
MySQL said:

You have an error in your SQL syntax near ' `sygnatura` VARCHAR, NOT NULL
Go to the top of the page
+Quote Post
sevencats
post 13.11.2005, 15:50:37
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 13.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam! nowy jestem
dzieki za skrypt. pół dnia straciłem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Nevermore
post 19.11.2005, 19:28:22
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 7.11.2005
Skąd: Różanka:>

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To moj pierwszy post tutaj, wiec witam! smile.gif

Czy jesli mam wykupiony serwer, czyli nie mam tego wszystkiego u siebie na localhoscie, to tez moge przeinstalowac phpMyAdmina? A jesli tak, to jak to zrobic? (Wybaczcie, ale jestem blondynka i po prostu sie na tym nie znam winksmiley.jpg ).

Ten post edytował Nevermore 19.11.2005, 19:28:52
Go to the top of the page
+Quote Post
Nosfi
post 1.12.2005, 19:59:09
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 13.10.2004
Skąd: Świnoujście

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Właśnie zmieniłem firmę hostingową i miałem ten sam problem ...
Synaps ... sposób działa rewelacyjnie i sprawdza się nienagannie smile.gif

Nevermore ... jeśli nie masz dostępu do źrodła samego phpMA to tylko admin może go przeinstalować.

Natomiast ty możesz zamontować sobie własnego: http://www.phpmyadmin.net lub http://sourceforge.net/projects/phpmyadmin

Pozdrowionka


--------------------
<?php $Sign=Show->ToMe('Nie ma to jak zimny prysznic'); ?>
<span style="font-weight: bold;">Tools:</span> XAMPP | PHP 5 | MySQL 5 | Notepad++
Go to the top of the page
+Quote Post
Nevermore
post 2.12.2005, 19:29:34
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 7.11.2005
Skąd: Różanka:>

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Spoko, juz sobie poradzilam. Wszystko jest tu! (Post dzola).

Skopiuje tutaj, gdyby ktos mial podobny problem. Sprawdzilam na sobie, procedura w 100% skuteczna:

Cytat(dzolo na forum.webhelp.pl)
Witam!
Napisałem o tym już na forum phpbb by Przemo!
Brak polskich znaków występuje na serwerach z nowymi wersjami MySQL oraz phpMyAdmin.
Aby mieć polskie znaki zamiast znaków zapytania należy:
1. Wgrać w całości bazę danych na serwer, jeżeli baza już jest to ok.).
2. Ustawić w phpMyAdmin:
- język: Polish (pl-utf- 8)
- system porównań dla połączenia MySQL: utf8_general-ci
- dla konkretnej tabeli - metoda porównywania napisów: utf8_general-ci
3. Generalnie chodzi o polskie znaki w tabeli phpbb_post_text oraz phpbb_topisc (tabele odpowiedzialne za treść postów oraz ich tytuł) Oczywiście można zmienić wszystkie tabele np. odpowiedzialne za tematy for, użytkowników itp.).
4. W pliku sql gdzie mamy cały zrzut bazy danych odszukujemy zrzuty w/w tabel. Tworzymy nowy plik o nazwie post_text (oczywiście nazwa dowolna) i kopiujemy do niego z pliku sql dane tabeli phpbb_post_text. TYLKO DANE BEZ STRÓKTURY TABELI. Analogicznie do każdej tabeli nowy plik.
5. Otwieramy taki plik w edytorze pozwalającym na konwersje znaków (polecam EdHTML). Ustawiamy taki sposób kodowania aby polskie litery miały ogonki (ISO-8859-2).
6. Teraz nadszedł czas na zmianę na utf-8 (znaki Unicode). W opcjach programu wybieramy znajdź/zmień ewentualnie zastąp. W polu "znajdź" wpisujemy np. ą a w polu "zmień na" wpisujemy & # 261; (bez spacji) Klikamy OK i wszystkie ą zostają zmienione.
Kody polskich znaków w systemie Unicode znajdziecie m.in na http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/unicode.html
7. W ten sposób zmieniamy wszystkie polskie znaki na znaki Unicode.
Przykład: Zdanie z polskimi znakami: "Już będą wyświetlane prawidłowo."
Po naszej zmianie wygląda: Ju& #380; b& #281;d& #261; wy& #347;wietlane prawid& #322;owo.
8. Wchodzimy do phpMyAdmin, czyścimy tabelę w której chcemy dokonać zmian i za pomocą zakładki SQL wrzucamy (kopiujemy) zawartość naszego pliku (już ze znakami Unicode). Ważne aby przed przystąpieniem do uzupełniania tabeli wyczyścić ją a nie nadpisywać.
9. Przeglądając zmienioną tabelę widzimy już w niej znaki Unicode a na naszym forum są już polskie znaki!
Działa w 100%. Sprawdzałem na dwóch serwerach na których właśnie po przejściu na nowe wersje
programów na forach występowały znaki zapytania.
Go to the top of the page
+Quote Post
Aztech
post 18.12.2005, 14:38:44
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 276
Pomógł: 3
Dołączył: 22.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Także borykałem się z tym problemem, U siebie mam MySQL 4.1 oraz phpMyAdmin 2.6.0pl3. Na serwerze zaś MySQL jest w wersji 4.0.24 i pojawiał się problem z kodowaniem polskich znaków podczas eksportowania tabeli.
Po paru eksperymentach doszedlem do wniosku, że problem tkwi w kodowaniu pliku eksportowanego. Kodowanie to UTF8, gdy tymczasem mamy ustawione w bazie latin2. To co wystarczy zrobić to otworzyć ten plik *.SQL w Wordzie (tak tak), wybrać kodowanie UTF8 podczas otwierania. Potem zaznaczyć cały tekst i skopiować go do... notatnika (nie pamięta informacji o kodowaniiu biggrin.gif) a on nam zapisze już w latin2 (czyli nasze upragnione ISO biggrin.gif).
Sprawdzone również dla phpMyAdmin 2.7.0 (które BTW ma opcję eksportu do wcześniejszej wersji MySQL - ale wciąż pozostaje porblem z kodowaniem)
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 16:36