![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
Nie wiem czy był taki temat, ale zastanawiam się ile śr. strona powinna zajmować miejsca, jaki powinien być, że tak powiem max. czas generowania strony?
|
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 640 Pomógł: 28 Dołączył: 13.02.2003 Skąd: Międzyrzecz/Poznań Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Dzwine pytanie...
Jak najmniej! -------------------- PHP Developer
"Nadmiar wiedzy jest równie szkodliwy jak jej brak" Émile Zola |
|
|
![]()
Post
#3
|
|
![]() Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 5 724 Pomógł: 259 Dołączył: 13.04.2004 Skąd: N/A Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Tyle zeby user jej nie zamknal przed zakonczeniem ladowania -- a to jest zalezne co najmniej od predkosci neta, usera, zawartosci ktorej user sie spodziewa (duza ilosc grafiki czy np artykul -- sam tekst).
-------------------- Nie lubię jednorożców.
|
|
|
![]()
Post
#4
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
No może troche dziwne, ale chce zrobic jak najbardziej optymalną stronę no i grafike zrobiłem w png, a po kompresji na jpg w w photoshopie na high strona zajmuje nie wile mniej... jeszcze spróbuje na medium i zobacze jak to będzie wyglądać. Aktualnie strona generuje się w czasie: 1,109,004,551.74250 s. (dla png) i 1,109,004,587.89824 s.(dla jpg) czyli właściwie tyle samo.. Może ja coś tu źle rozumiem, od czego zależy czas generowania strony? Strona w form. jpg wazy ok 20 kb mniej od png.
edit: dodam, ze ta strona ma troche grafiki.. właściwie wszystko zrobiłem w postaci plików graficznych. W ten sposób chciałem wystrzec się różno kolorowości jaka czasem toważyszy stronie w różnych przeglądarkach. Teraz przynjmniej wszystko w mire płynnie ze sobą wspołgra. Na razie strona w w jpg zajmuje 100 kb w png 120. Co o tym sądzicie? Za dużo? Kompresowac jeszcze na jpg na poziomie kompresji medium w ps? Ten post edytował Volume 21.02.2005, 17:56:04 |
|
|
![]()
Post
#5
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 105 Pomógł: 0 Dołączył: 5.12.2004 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Zajmowac moze i terabajty jesli masz taki serw, wazne by sie ladowala max 10 sek
![]() @edit: ile ma sie ladowac to zalezy tez czemu ma sluzyc ta strona, bo jesli robisz ja aby sie pochwalic swoimi graficznymi umiejetnosciami, albo prezentujesz jakas gre to... duze prawdopodobienstwo ze fajerwerki i liczne obrazki beda spowalnialy ladowanie. Jaki robisz to dla jakiejs firmy to wszystko co mozliwe zastap cssami, nie laduj zbednych grafik, skryptow js, flashow, zrob lay na divach i wyjdzie ci pare sekund. Masz wiele tekstow w necie o tym jak zachecic ludzi do odwiedzenia www, jak sie reklamowac w necie, co zrobic bys mial dobra wizytowke w sieci. Odpal google, poszukaj i znajdziesz to czego szukasz. @edit2: w niektorych artach czytalem ze grafika ladowana na www nie powinna przekraczac 50kb. To jednak jest taki strict i raczej 100kb imo, jesli faktycznie jest niezbedne, a lacze twojego providera jest "sensowne" to nie jest duzo. Pamietaj ze nic nie zastapi zdrowego rozsadku i zwyklej kalkulacji tego co potrzebne i niepotrzebne. ![]() |
|
|
![]()
Post
#6
|
|
![]() Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 5 724 Pomógł: 259 Dołączył: 13.04.2004 Skąd: N/A Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Zalezy jak mierzysz czas generowania strony -- jesli w php -- to jest to czas sparsowania przez serwer skryptu. User musi jeszcze sciagnac wszystkie pliki ze stylami i grafika -- i ten czas nie jest juz liczony przez php - musisz z zegarkiem w reku mierzyc czas od "[ENTER]" do "Gotowe"
![]() PS. Strona laduje sie 1miliard sekund? ![]() -------------------- Nie lubię jednorożców.
|
|
|
![]()
Post
#7
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 848 Pomógł: 0 Dołączył: 7.07.2004 Skąd: Wrocław Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Najlepiej jest jeśli czas generowania strony przy łączu 1Mbit wynosi maksymalnie 7sek. (ewentualnie 10sek.) chociaż to i tak czasami za dużo
Ten post edytował Vertical 21.02.2005, 18:13:16 |
|
|
![]()
Post
#8
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 105 Pomógł: 0 Dołączył: 5.12.2004 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Wazny jest tez sposob ladowania takiej www. Jesli nasz gosc jest w stanie podczas ladowania strony zobaczyc 'wiarygodny' pasek postepu tj. taki ktory faktycznie wylicza % postep, a nie przelatuje po x razy i zdaje sie nie miec konca i nie informowac o niczym, albo w miare szybko wyswietlajaca sie tresc a grafika doladowywujaca sie po chwili. Istotne jest by zajac czyms uzytkownika, wtedy nieco wydluzymy jego/jej cierpliwosc.
![]() |
|
|
![]()
Post
#9
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
No wlsnie generuje w php. Szczerze pisząc to do tej pory robiłem wszystko w CSS, jedynie jakies nieduze logo i lekkie tlo, symulujące kolumny - i te strony w php generują się w czasie: 0.00095 s. Oczywiście robie to na divach a nie tableach.
Przekompresowalem to na medium i znowu różnica jest nie wielka (a już troche widac lekkie zacieki(?) - w sumie 90 kb. Chyab pozostane przy high. |
|
|
![]()
Post
#10
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 105 Pomógł: 0 Dołączył: 5.12.2004 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Volume relax... lepiej zajmij sie czyms istotniejszym, bo takie rozmiary grafiki jakie podajesz sa jak najbardziej strawne nawet dla modemowca.
|
|
|
![]()
Post
#11
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 597 Pomógł: 30 Dołączył: 19.02.2003 Skąd: Tychy Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Zależy od rodzaju strony... np. informacyjne strony powinny się jak najszybciej ładować. Pozatym co to za problem sprawdzić sobie ile waży kilka popularnyc serwisów?
![]() Ten post edytował sf 21.02.2005, 18:30:09 -------------------- Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
|
|
|
![]()
Post
#12
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
Dobra to już koncząc.. zmienilem katalog na serwerze - zmierzyłem stoperem i przy moim łączu 30 k/s strona wpelni wczytala sie w czasie 05,85 s. potem ponowiłem akcje i było 05,67 s dla kompresji w jpg high. (serwer mam na free.of.pl). Zmierzyłem PNG i za pierwszym razem było 06,45 s. a za drugim 06,56. Czyli niecała sekunda różnicy.. czy warto dla 1s?
Strona będzie przdszkola to są adresy: http://free.of.pl/i/incas/przedszkole-png2/ http://free.of.pl/i/incas/przedszkole-jpg-high3/ http://free.of.pl/i/incas/przedszkole-jpg-medium/ |
|
|
![]()
Post
#13
|
|
![]() Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 742 Pomógł: 0 Dołączył: 14.12.2003 Skąd: Gdańsk, Trójmiasto Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
nierazczytałem w różnych poradnikach dla webmajsterów, że html + img powinny mieć max 50kb
|
|
|
![]()
Post
#14
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 48 Pomógł: 0 Dołączył: 12.04.2002 Skąd: Żywiec Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Cytat(Vertical @ 2005-02-21 18:10:19) Najlepiej jest jeśli czas generowania strony przy łączu 1Mbit wynosi maksymalnie 7sek. (ewentualnie 10sek.) chociaż to i tak czasami za dużo Na przykladzie tej wypowiedzi .... chcialbym pokazac roznice w "tym" co nie zostalo rozroznione w temacie. 1.) "generowanie" strony 2.) czas ladowania strony Roznica jest olbrzymia... czas generowania samego dokumentu - nie powininien przekraczac moim zdaniem 1 sekundy (chodzi o normalny tryb pracy tzn np nie w przypadku realizowania zlozonych zadan jak wyszukiwania itp). Ten czas nie zalezy od predkosci lacza usera, lecz przedewszystkim od aktualnego obciazenia serwera (procesor php, reakcja bazy itp) Natomiast czas ladowania strony (to juz inna historia) - bron Boze ![]() ![]() -------------------- "Praca ma sens dotąd, dopóki uczysz się w niej czegoś nowego..."
Wasztat lokalny: Winda XP; Paj 2000; j |
|
|
![]()
Post
#15
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
ja jak mierzyłem stoperem to za każdym razem zmieniałem katalog, żeby nie czytało mi już zapamietanych plików. Własciwie czas jak wyzej widac był podobny.
CO do tych 50 kb. (x)html'a plus img to w moim przypadku byłoby możliwe, gdyby każda przeglądarka rozpoznawała coś w rodzaju -moz-border-radius (podobno ma byc to w CSS3, ale nie wiem czy to prawda), miło widziane byłby cienie co jest możliwe chyba tylko w IE no i filtry dostępne w IE i Mozillach, a u reszta niesttey na razie klapa. Wtedy zamiast 6 obrazków wykorzystanych na stronie byloby 3 (top, i w tle 2 kawalki puchatka odpowiednio w czesci z trescia i menu) to w sumie akurat ok. 50 kb. (Aha i fajnie jakby PNG z przezroczystoscia równiez były czytane prze wszystkie przegladarki) plus niecale 5 kb kodu oraz niecale 3 kb drobnych gifów . Teraz moglbym to najwzyej prostokątne zrobic albo z bardzo kiepską gifową grafiką... co mija sie z moim planem. Ten post edytował Volume 21.02.2005, 19:57:08 |
|
|
![]()
Post
#16
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 636 Pomógł: 0 Dołączył: 22.10.2003 Skąd: Katowice Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Cytat(Volume @ 2005-02-21 19:50:15) Aha i fajnie jakby PNG z przezroczystoscia równiez były czytane prze wszystkie przegladarki http://www.google.pl/search?hl=pl&q=png+ie...btnG=Szukaj&lr= drugi link PNG z przezroczystoscia dziala z tego co wiem na: IE (dziala jak dziala... no ale to tylko IE...), Mozillach, Operze, od ktorych wersji niestety nie wiem. A wracajac do wlasciwego tematu... To moim zdaniem 50 - 60 KB. Jesli strona sie laduje dluzej niz 10 sekund na neo 640 to jest wyraznie za dlugo... Jednak do przyjemnego surfowania gdzies tak do 5 sek ![]() ![]() |
|
|
![]()
Post
#17
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 105 Pomógł: 0 Dołączył: 5.12.2004 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Paul niektorzy jeszcze nie mieli opcji wyjscia z modemu
![]() |
|
|
![]()
Post
#18
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
Masz racje co do tych PNG i IE - jeszcze tego nie sprawdziłem ale poczytałem sobie tą stronke: http://wiki.pornel.ldreams.net/pnghowto , tylko cos te ich wskazane programy do 'dobijania' PNG'ów jakies felerne i nie chcą mi sie uruchomic.. albo cos zle robie.
|
|
|
![]()
Post
#19
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 636 Pomógł: 0 Dołączył: 22.10.2003 Skąd: Katowice Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Dlatego uwazam, te 50 - 60 KB za rozsadna granice. 60 KB / 4 KB/s = 15 sekund... Uwzgledniajac cache przegladarki jak sie raz sciagnie potem juz bedzie szybciej.
|
|
|
![]()
Post
#20
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 283 Pomógł: 11 Dołączył: 11.10.2004 Skąd: 3c Ostrzeżenie: (10%) ![]() ![]() |
A tu przykład takiego PNG działającego na IE: http://webfx.eae.net/dhtml/pngbehavior/demo.html - W IE ten obrazek jakby jest generowany na gif... ale tak naprawde to PNG. http://webfx.eae.net/dhtml/pngbehavior/webfx.png - w nie IE normalnie mozna go pobrac, z IE pobiera pustego gifa. Nie źle..
Ten post edytował Volume 21.02.2005, 23:34:33 |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Wersja Lo-Fi | Aktualny czas: 19.07.2025 - 10:05 |