![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 60 Pomógł: 1 Dołączył: 22.01.2009 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Mam petle pobierająca mi rekordy z bazy i wyswietla mi liste. Moge potem zaznaczyć sobie radiobutton i za pomoca np. przycisku <input type="submit" name="przyciskedytuj" value="edytuj" > przekieruje mnie na inna podstrone, pobierając wcześniej zmienną z zaznaczonego radiobuttona ($row["id"]) w celu edycji właściwego goscia. Otóż problem polem polega na tym, ze chce to zrobić troche inaczej, tzn. pozbyć sie radiobuttona i tego przycisku <input type="submit">, da sie jakoś inaczej przesłać tą zmienną do innej stronki?
zacząłem to robić tak, ale nie wiem jak wysłać tą zmienną $row["id"] :
Ogólnie to rozchodzi mi sie o to ze nie chce na liście zaznaczasć radiobuttona, a potem naciskac jakiegoś przycisku, chcę na tej wyswietlonej liście kliknąć odpowiedni <div> i odrazu przenieść sie do innej podstrony wraz z odpowiednią zmienną $row[id]. Da sie to jakoś zrobić? |
|
|
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 89 Pomógł: 20 Dołączył: 13.05.2007 Skąd: Warszawa Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Oczywiście że da się to zrobić, zasadniczo wystarczy dodać do warstwy DIV jakieś zdarzenie które ma być wykonywane po kliknięciu. W Twoim przypadku będzie to przejście do jakiejś strony. W zdarzeniu tym dodatkowo np. doklejasz do adresu id rekordu. Z pętli którą pokazałeś usuń identyfikator lub doklejaj do jego nazwy id rekordu gdyż na stronie może być tylko jeden element o określonym identyfikatorze.
-------------------- Kurs Video PHP i MySQL, porady-it.pl - gotowe rozwiązania dla webmasterów
|
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Wersja Lo-Fi | Aktualny czas: 20.07.2025 - 15:39 |