Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [Symfony]Korekta faktury
PawelC
post 1.10.2018, 10:16:45
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 173
Pomógł: 121
Dołączył: 24.09.2007
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Mam następujący problem który nie wiem jak rozwiązać. Wystawiam sobie w systemie fakturę, która ma 2 pozycje. Pomyliłem się przy 2 pozycji i wystawiam korektę VAT, zmieniając tą jedną pozycje.

I teraz mój problem polega na tym, że chciałbym na korekcie wyświetlić tylko pozycje która się zmieniła przed wystawieniem korekty, oraz po jej wystawieniu, bez pokazywania pozycji która się nie zmieniła. Obecnie mam to zrobione, że przy wystawieniu korekty wystawiany jest nowy PDF z pozycjami z faktury tymi zmienionymi i nie zmienionymi, a chciałbym aby były tylko pozycje zmienione, przed i po.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 1.10.2018, 11:17:52
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Korekta jest nowym dokumentem który powinien mieć oddzielnie zapisane pozycje. Nie możesz ich dołączyć relacją do faktury.
Go to the top of the page
+Quote Post
PawelC
post 1.10.2018, 11:46:02
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 173
Pomógł: 121
Dołączył: 24.09.2007
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No tak tylko obecnie jest tak:
Faktura
- Pozycja 1
- Pozycja 2

Zmieniam na fakturze Pozycja 2 i mam korektę:
Korekta:
- Pozycja 1
- Zmieniona pozycja 2

A chciałbym aby było:
Korekta
- Pozycja 2 - przed korektą
- Pozycja 2 - po wystawieniu korekty

Obecnie jest tak, że faktura to 1 rekord, a korekta to 2 rekord i każde z nich ma osobno zapisane pozycje. I właśnie problem jest w tym, że nie mam bladego pojęcia, jak mam sprawdzić której pozycji z faktury dotyczy korekta ;/ Według mnie to na korekcie powinny widnieć pozycje zmienione i te nie zmienione, bo korekta dotyczy faktury... ale jak ktoś się uprze to nie ma siły biggrin.gif

Załóżmy tak, mam 2 pozycje na fakturze:
1. Lorem ipsum 20zł 23% vat
2. Sit dolor 30zł 23% vat

Wystawiam korektę dla 2 pozycji, i ona teraz wygląda tak:
2. Jakiś tekst 50zł 8% vat

I w tym momencie pozycje od siebie różnią się całkowicie, nawet nie ma nic wspólnego, po czym mógłbym stwierdzić, że korekta dotyczy danej pozycji.

Ten post edytował PawelC 1.10.2018, 12:09:11
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 1.10.2018, 12:16:30
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wchodzisz na formularz tworzenia korekty do faktury.
Pobierasz sobie z BD wszystkie pozycje zapisując sobie gdzieś w hidden ID oryginalnej FV + id pozycji.

Zmieniasz sobie pozycje i obok gdzieś tick przy wierszu że ten wiersz się zmienił.
Do BD zapisujesz 2 rekordy: oryginał + zmieniony z jakąś referencją do tego oryginału
Przy wyświetlanu bierzesz wszystkie pozycje per korekta sortujesz po id i id_oryginału i wyświetlasz.

Co do prawnej strony korekty to powinny się znaleźć tylko korygowane pozycje.
Go to the top of the page
+Quote Post
PawelC
post 1.10.2018, 12:30:51
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 173
Pomógł: 121
Dołączył: 24.09.2007
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czyli generalnie tak jak myślałem, jakiś tick, że ta pozycja się zmieniła + referencje w pozycji korekty której pozycji faktury dotyczy.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 1.10.2018, 12:55:04
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie tyle referencje co musisz zrobić kopię pozycji z faktury jako oryginał i dodać do tego nową pozycją jako korekta. Weź też pod uwagę że jeśli zmieniasz kwoty to i tak musisz wziąć w sumie wszystkie pozycje ze starej faktury, nanieść poprawki i przeliczyć wszystko na nowo. Czyli de facto musisz zrobić kopię wszystkich pozycji z faktury smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 00:57