Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Ciekawe firmy pracujące w PHP w Trójmieście
trifek
post 3.07.2018, 13:56:21
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie smile.gif
Możecie polecić jakieś ciekawe firmy pracujące w PHP w Trójmieście? W internecie jest parę agencji interaktywnych "z prawdziwego zdarzenia", a tak to raczej małe firmy tworzące www sad.gif
Z poważniejszych firm (tworzących oprogramowanie) znalazłem MadKom + to, co znajduje się w dziale PRACA na tym forum. Możecie coś polecić? smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
mrc
post 3.07.2018, 14:38:37
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 27
Dołączył: 22.09.2008
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Sporo fajnych firm oferuje pracę zdalną... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
trifek
post 3.07.2018, 16:37:05
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a w takich zdalnych firmach można liczyć na fajne zarobki?wink.gif Mówiąc "fajne" masz na myśli firmy w PL, czy za granicą?smile.gif

Ten post edytował trifek 3.07.2018, 16:40:41
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 3.07.2018, 16:42:19
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
a w takich zdalnych firmach można liczyć na fajne zarobki?
A czemu nie?

Cytat
Mówiąc "fajne" masz na myśli firmy w PL, czy za granicą?
Firma moze byc jeszcze w PL i robic dla klienta z zagranicy wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
markuz
post 3.07.2018, 16:58:59
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 240
Pomógł: 278
Dołączył: 11.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@trifek Nie chcę być niemiły ale patrząc na Twoje tematy to nie wybór firmy może być największą przeszkodą w zarobkach, tylko umiejętności - ale uderzaj gdziekolwiek i wołaj jak najwięcej wink.gif

Ten post edytował markuz 3.07.2018, 16:59:49


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
trifek
post 3.07.2018, 20:27:12
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(markuz @ 3.07.2018, 17:58:59 ) *
@trifek Nie chcę być niemiły ale patrząc na Twoje tematy to nie wybór firmy może być największą przeszkodą w zarobkach, tylko umiejętności - ale uderzaj gdziekolwiek i wołaj jak najwięcej wink.gif


ciągle się uczę smile.gif Niedługo będę chciał gdzieś startować i chciałbym dobrze trafić smile.gif

Na juniora podstawy OOP PHP/Mysql/Css/Html/JQuery wystarczą?smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 4.07.2018, 07:31:00
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli szukasz "poważniejszych" firm to wybrałeś złą technologię. Trzeba było uderzyć w Javę, C albo .Net
W PHP się robi głównie drobne rzeczy i jeśli już coś poważniejszego się trafi, np. dla banku to będzie to raczej strona z ofertami z tego banku zlecona agencji interaktywnej smile.gif
Bardzo ciężko w PHP o projekt za choćby nędzne 100k euro.
Go to the top of the page
+Quote Post
trifek
post 4.07.2018, 07:37:16
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym iść w coś, w czym będę mógł pracować przez lata smile.gif Jedynie stawki w php w porównaniu z java/c# wydają się dość niskie sad.gif Zdaje sobie sprawę że w tym momencie do stawek maksymalnych brakuje mi wiele lat, ale fajnie pracować w czymś co daje perspektywy dobrego zarobku smile.gif Jako język PHP mi się podoba. W PHP też chyba dość łatwo zacząć pierwszą pracę?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 4.07.2018, 07:54:05
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja zarobek to możesz iść w senior JS lub GO. Tam już możesz nawet 15k-20k zarabiać wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 4.07.2018, 08:38:44
Post #10





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat(Pilsener @ 4.07.2018, 07:31:00 ) *
Jeśli szukasz "poważniejszych" firm to wybrałeś złą technologię. Trzeba było uderzyć w Javę, C albo .Net
W PHP się robi głównie drobne rzeczy i jeśli już coś poważniejszego się trafi, np. dla banku to będzie to raczej strona z ofertami z tego banku zlecona agencji interaktywnej smile.gif
Bardzo ciężko w PHP o projekt za choćby nędzne 100k euro.

Chybaz lekka przesadzasz i zanizasz co da sie zrobic w php


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
trifek
post 4.07.2018, 12:28:09
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


PHP 7 jest sporo szybsze/wydajniejsze... Myślicie że będzie kiedyś jakąś realną konkurencją dla JAVY?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 4.07.2018, 12:30:57
Post #12





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




- Puk puk
- Kto tam
[dluga przeeeeeeerwa]
- Java


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 4.07.2018, 13:40:51
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jestem świeżo po przerabianiu tego tematu. Moje obserwacje, po części potwierdzone z kolegami, którzy już coś więcej wiedzą o rynku zarówno z perspektywy PHP jak i JAVY oraz po rozmowie z moim nowym szefem.

W PHP jest niska mediana zarobków - wynika to głównie z tego, że w PHP masz bardzo niski próg wejścia i niestety wiele osób nie chce się dalej rozwijać. W PHP zawsze będzie poważny sektor nisko płatnych posad pod tytułem "potrzebuję tanią stronę".

W innych technologiach próg wejścia jest wyższy, więc na wstępie następuje selekcja negatywna i Ci co zostają nie chcą pracować za 4-5k na fakturę, bo junior w Javie musi umieć więcej niż w PHP aby COKOLWIEK móc zrobić.

Senior PHP nie zarabia wcale dużo mniej niż senior w Javie jeśli ma podobne umiejętności. Trochę zależy oczywiście od lokalizacji, ale w php można znaleźć spokojnie pracę z pensją 10-15k jeśli ma się wiedzę.

Nie wiem jak jest w innych technologiach, ale na podstawie mojej krótkiej przygody z rekrutacją odnoszę wrażenie, że znalezienie ogarniętego seniora w PHP to jak wygrana w totka. Ja nawet nie jestem na poziomie midda, a z 5 CV, gdzie uczciwie zaznaczyłem co umiem i że do seniora mi daleko, dostałem 3 zaproszenia na rozmowy na stanowiska docelowo przeznaczone dla seniorów - żadna z tych firm to nie była firma robiąca "stronki". Co jeszcze dziwniejsze w jednej z tych firm dostałem pracę - obie strony wiedziałem, że nie mam kwalifikacji, ale już sama chęć do nauki poparta mały projektem wystarczyła, żeby firma mnie zatrudniła i zainwestuje w moje szkolenie przez kilka miesięcy. jest tu jednak jedno "ale" - z mojej strony nie było żadnego udawania. Mój cel jest jasny, chce się uczyć i rozwijać bo mnie to interesuje - pieniądze nie są obecnie dla mnie istotne, choć o dziwo nawet na czas szkolenia dostałem jakąś tam w moim odczuciu pensję adekwatną do umiejętności z jasnym planem podwyżek na pierwsze pół roku z pułapem min-max w zależności od tego jak mi będzie szło.

Tak więc moja rada, jeśli mogę takiej udzielić - jeśli rzeczywiście lubisz programowanie, lubisz się rozwijać, samodoskonalić to aplikuj do firm, w których chciałbyś pracować. Nie udawaj, że umiesz rzeczy, których nie umiesz, bo to szybko będzie zweryfikowane. W IT jest rynek pracownika i jak pokażesz się od dobrej strony, to dobrej firmie będzie zależało na Twoim rozwoju i długiej współpracy. MZ na naszym etapie lepiej trafić do firmy, w której się dużo nauczysz niż dużo zarobisz (choć w sumie mam wrażenie, że jedno idzie w parze z drugim).

Go to the top of the page
+Quote Post
daro0
post 6.07.2018, 06:15:56
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 88
Pomógł: 12
Dołączył: 17.09.2014
Skąd: Krasnystaw

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(trifek @ 4.07.2018, 13:28:09 ) *
PHP 7 jest sporo szybsze/wydajniejsze... Myślicie że będzie kiedyś jakąś realną konkurencją dla JAVY?


NIE!!! To zupełnie inne światy. PHP to może być realną konkurencją dla Ruby czy tam Pythona, natomiast JAVA to może być realną konkurencją dla .NET. To że PHP7 jest szybsze od PHP5 to jak sądzę wynika m.in. z silniejszego typowania, zwłaszcza jak piszesz funkcję, która zwraca z góry już ustalony w kodzie typ, natomiast widziałem w artykułach pewne porównania szybkości dotyczące PHP5, PHP7 vs. Ruby, vs Python w zestawieniu z najpopularniejszymi frameworkami czyli np. w PHP Symfony, Laravel, w Pythonie DJANGO a w Ruby to Railsy. Za jeden z najszybszych frameworków dla PHP to uchodzi Phalcon, który to jednak został napisany jako rozszerzenie do PHP, takie starsze jak CI, Fuel czy tam zresztą inne mikro frameworki to też będą uchodzić za szybsze od tych kolosów które są najczęściej używane ale mają bardzo dużo plików i klas które się ładują. W tym rozumieniu może być wiele manipulacji, sam PHP w sumie to dziś bez frameworka nic nie znaczy, no chyba że piszesz coś fundamentalnie od zera ale to i tak finalnie wyjdzie Ci sporo kodu, który to taniej i szybciej można by zastąpić popularnym albo i nie frameworkiem.

PHP to inny zakres zastosowań niż JAVA czy .NET, ponadto JAVA albo C# jako języki statycznie typowane zawsze będą o niebo szybsze od języków typowanych dynamicznie. Jak potrzebujesz szybkości to do PHP piszesz albo instalujesz rozszerzenia napisane w C/C++, łatwo zresztą możesz sobie zrobić benchmarki tych samych funkcji tzn. gotowych kóre oferują rozszerzenia PHP np. do działania na tablicach vs. Twoje własne na bazie kodów w PHP, zobaczysz wtedy jaka jest różnica. A ponadto jak gdzieś czytałem to wybór JAVA albo .NET do aplikacji biznesowych to wynika chyba raczej z kosztów realizacji a nie z tego że PHP jako język typowany dynamicznie będzie wolniejszy.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 7.07.2018, 22:47:20
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
jest niska mediana zarobków - wynika to głównie z tego, że w PHP masz bardzo niski próg wejścia

Nie mogę się z tym zgodzić. Próg wejścia jest wyższy, bo PHP to tylko jedna z wielu technologii, w PHP musisz być często backend, frontend, grafik, devops i opiekun klienta w jednym a liczba rzeczy, na których musisz się znać systematycznie rośnie.

Cytat
niestety wiele osób nie chce się dalej rozwijać

Z tym też się nie zgodzę, bo technologie webowe biją tu na głowę pozostałe. Np. jeszcze całkiem niedawno jak ktoś chciał pisać coś większego niż tooltip w JS był uważany co najmniej za masochistę Lkingsmiley.png I co mają powiedzieć ludzie uwięzieni w PERL, Cobol czy choćby Javie 5? W technologiach webowych jak apka ma 5 lat to już jest stara businesssmiley.png Oczywiście zdarza się, że ktoś chce stawiać stronę np. na Zend 1 ale to są marginalne przypadki. Także poza mnogością technologii i brakiem specjalizacji musisz jeszcze się zmagać z nieustanną nauką nowych rzeczy smile.gif

Cytat
poważny sektor nisko płatnych posad pod tytułem "potrzebuję tanią stronę".
- właśnie tu jest przyczyna, nikt nie będzie np. stawiał bazy Oracle by na niej postawić bloga nerdsmiley.png

Podobnie jest w branży budowlanej: glazurnik robiący dla znanego developera zarobi więcej niż "złota rączka" w Januszach remontufff, mimo, że zna mniej technologi.

Cytat
Senior PHP nie zarabia wcale dużo mniej niż senior w Javie jeśli ma podobne umiejętności
- nie ma to najmniejszego znaczenia. Możesz być ultrasem wolontariatu a i tak w zarobkach odstajesz od leniwej sprzątaczki z grupą inwalidzką.

Cytat
lepiej trafić do firmy, w której się dużo nauczysz niż dużo zarobisz
- odwieczny problem, iść w hajs czy w ciekawy projekt businesssmiley.png
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:43