Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Wydarzenia live po stronie serwera w PHP
swist666
post 25.04.2017, 13:56:14
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 152
Pomógł: 1
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

Chciałbym napisać aplikację która będzie żyła swoim tokiem po stronie serwera i nie wiem jak się za to zabrać.

Przykład: Aukcja live: odliczamy od 5 w dół, w momencie gdy ktoś podbije aukcję czas odliczania się resetuje i zapisujemy nowy bid. Jak aukcja się skończy wykonuje się jakieś zdarzenie (np. wyślij event do przeglądarek że już nie można licytować) i odpalamy nową. Umiałbym coś takiego stworzyć w php ale domyślam się że skrypt php który będzie chodził przez długi czas w php to głupota.

Stworzyłem coś takiego w meteorjs (tam po prostu po stronie serwera był wykonywany skrypt js, a gdy ktoś kliknął bid wykonywała się metoda która resetowała interwał).

Pytanie jak się za coś takiego zabrać na serwerze phpowym (np. nginx). Czy da się w ogóle coś takiego zrobić?
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 25.04.2017, 22:28:39
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




To ja może odpowiem pytaniem na pytanie Ci... Czy PHP samo z siebie może być stroną inicjującą komunikację i żyjącą na serwerze sposób ciągły? Gdy zdasz sobie sprawę JAK działa serwer, zrozumiesz sedno problemu w swoim pytaniu.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 04:40