Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP][Symfony2]rozproszona forma edycji
Sobieski993
post 25.09.2015, 09:52:33
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 15.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej

Ucze sie wlasnie symfony i robie sobie strone.

Mam taka sytuacje - mam model ktory zawiera 4 kolumny - id, name, description, wiki

Chcialbym teraz zrobic 3 strony do edycji kazdej osobno - jeden form do edycji wiki, jeden do edycji description i jeden do edycji tytulu.

Z CRUD generatora mam taki kod:
  1. private function createEditForm(Project $entity)
  2. {
  3. $form = $this->createForm(new ProjectType(), $entity, array(
  4. 'action' => $this->generateUrl('projects_update', array('id' => $entity->getId())),
  5. 'method' => 'PUT',
  6. ));
  7.  
  8. $form->add('submit', 'submit', array('label' => 'Update'));
  9.  
  10. return $form;
  11. }


w ProjectType mam informacje nt. kontrolek forma. Moge np. jedna zakomentowac, zmienic itp;

Jednak chcialbym to ukryc na potrzeby jednej strony, a na potrzeby drugiej zostawic. Moglbym oczywiscie zrobic kopie klasy ProjectType. Ale czy tedy droga? Czy moze lepiej to zrobic jakos inaczej?

Pzdr.
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 25.09.2015, 20:22:40
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Domyślnym zachowaniem przy formularzach jest tworzenie niezależnych Type, które odpowiadają za konkretne działania. Osobiście nie widzę sensu w aż tak rozdrobnionej formie zapisu, ale może to tylko jakiś prosty przykład by pewną ideę zamodelować. Może chodzi Ci być może o mechanizm Validaton Groups, o czym my nie wiemy...


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.04.2024 - 20:47