Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wywiady
Wywiad..
Czy jesteś za publikacją wywiadów ze sponsorami?
Tak [ 12 ] ** [30.00%]
Nie [ 26 ] ** [65.00%]
Nie mam zdania [ 2 ] ** [5.00%]
Suma głosów: 40
Goście nie mogą głosować 
splatch
post 13.11.2006, 13:23:47
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 487
Pomógł: 7
Dołączył: 7.01.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wybaczcie, ale prezentować wywiady to moglibyście z kimś kto ma faktyczny wkład w rozwój php, prawdę powiedziawszy w głębokim poważaniu (żeby nie użyć bardziej dosadnego stwierdzenia) mam to co Wasz sponsor ma w ofercie. Ok, chcecie się odwdzięczyć, nie mam nic przeciwko, rozumiem, ale czy wywiady są dobrą formą? Moim zdaniem nie. Wywiad to wywiad a nie materiał marketingowy.


--------------------
Łukasz Dywicki
Independent Java and open source software consultant.
Blog - Java, OSGi, integracja oprogramowania..
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 13.11.2006, 13:28:04
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy jesteś za publikacją wywiadów ze sponsorami?
Nie.
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 13.11.2006, 13:38:11
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Wywiad to wywiad a nie materiał marketingowy.

Wywiad moze byc materialem marketingowym podobnie jak artykuly sponsorowane w gazetach. Wg mnie jest to najbardziej zalosny sposob reklamy - moze i skuteczny bo reklama ma swoja objetosc - ale smieszny z p. widzenia wiekszosci ogladajacych - Nie

Ten post edytował NuLL 13.11.2006, 15:09:38


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 13.11.2006, 13:46:36
Post #4





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Oczywiście - że jest to materiał w dużej mierze marketingowy. Starałem się jednak, by nie była to tylko sucha reklama, a jednak coś więcej. Może i dużo w tym reklamy, jednak są też informacje, które będą miały wpływ na dalsze prace, np. związane z narzędziami dla developerów (które natomiast będą miał wpływ na nasz najnowszy i na dniach uruchamiany projekt w ramach php.pl )

A dlaczego? Stwierdziliśmy, że nasz sponsor zasługuje na cokolwiek od nas, przyglądając się kosztom, jakie ponoszą z uwagi na hostowanie forum, oraz realizowanie niektórych naszych pomysłów. I tak wydaje mi się, że nie jest to dużo - mam jednak nadzieję, że wystarczy do tego, by przekonać NQ, że warto się dalej z nami bawić.

Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy by pojawiały się wywiady z różnymi osobami - odpowiedzialnymi za rozwój php.pl jak również ogólnie związanymi z webdewelopingiem i naszą branżą.


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
Bastion
post 13.11.2006, 14:03:52
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 505
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kszychu
post 13.11.2006, 14:09:11
Post #6





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 712
Pomógł: 23
Dołączył: 27.10.2003
Skąd: z kontowni

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli to ma być wywiad sponsorowany, to warto byłoby to zaznaczyć na wstępie.
Generalnie w odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie: nie.


--------------------
"Coś się kończy, coś się zaczyna." Andrzej Sapkowski
Go to the top of the page
+Quote Post
Adrian Staniszew...
post 13.11.2006, 14:46:05
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 94
Pomógł: 0
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie


--------------------
Programy antywirusowe
Komputery, internet
Twój Słownik OnLine
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 13.11.2006, 15:22:56
Post #8





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Uważam, że jeśli ta firma hostuje nasze forum "pro bono" to zaznaczenie tego faktu jest właściwe. Przeczytałem ten wywiad i ze smutkiem stwierdzam, że jestem tak samo głupi po lekturze jak byłem przed. Po prostu wartość merytoryczna jest niska i nie wiem, czy dobrym pomysłem było tak wczesne umieszczanie tego tekstu. Pada tam (w wywiadzie) mglista zapowiedź jakichś udogodnień dla programistów, w ogóle dla grupy php.pl. Czy nie warto było poczekać na urzeczywistnienie tych obietnic i wówczas publikować szerszy materiał, którego wydźwięk byłby jednocześnie mniej kontrowersyjny?

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 13.11.2006, 18:55:01
Post #9


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Nie mam zdania - ironia.

Nie mam pojęcia po co ludzie piszą posty tylu "nie". Po to jest ankieta żeby kliknąć i tyle, po cholerę dodawać bezsensowne posty, które nie wnoszą NIC od dyskusji i przy okazji wsuwać ważne posty na 1 na stronę?

Jak ktoś ma pisać tak/nie to niech sobie lepiej odpuści i kliknie tylko ankietę - chyba że uważa że obie czynności są nie rozłączne to niech sobie daruje w ogóle.
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 13.11.2006, 19:01:21
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zdecydowanie nie to bardziej pachenie promocja


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
Fuzja
post 13.11.2006, 19:18:48
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 216
Pomógł: 0
Dołączył: 6.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A uważasz, że sponsora nie powinno się promować ?
To może odradzać jego usług ? Powodzenia.
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 13.11.2006, 20:51:46
Post #12


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Jak dla mnie pomysł jak najbardziej trafni - są to ludzie którzy zgodzili się nas wesprzeć tak jak mogli, czemu my nie mielibyśmy tego zrobić?

Następnie, gdzie były by to publikowane - czemu zostało tak mało informacji zamieszczonych? Jak ktoś nie ma ochoty, to do czytania tego nikt go nie zmusi.
Go to the top of the page
+Quote Post
Adrian Staniszew...
post 13.11.2006, 21:06:27
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 94
Pomógł: 0
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(hwao @ 13.11.2006, 20:51:46 ) *
Jak dla mnie pomysł jak najbardziej trafni - są to ludzie którzy zgodzili się nas wesprzeć tak jak mogli, czemu my nie mielibyśmy tego zrobić?

Następnie, gdzie były by to publikowane - czemu zostało tak mało informacji zamieszczonych? Jak ktoś nie ma ochoty, to do czytania tego nikt go nie zmusi.



Ale niektorych inteligentnych ludzi - a miewam iz mowie o wiekszosci przegladajacych serwis php.pl i to forum - tekst "iz jest to wywiad tylko po to aby lepiej poznac sponsorow" denerwuje, i uwlacza naszej inteligencji - kazdy prawie wie ze to czysty marketing


--------------------
Programy antywirusowe
Komputery, internet
Twój Słownik OnLine
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 13.11.2006, 21:08:28
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Artykul jest napisany w tonie jakbysmy my nie wiedzieli bo po co on jest i robi z Nas co tu duzo ukrywac idiotow - "Drodzy Rodzacy - IV Rzeczpospolita to odmiana Polski, nizsze podatki...." winksmiley.jpg Ja nie protestuje przeciw artykulowi czy reklamom - nie lubie robienia ze mnie baranka winksmiley.jpg Nie lepiej umiescic jakas sensowniejsza reklame questionmark.gif

Ten post edytował NuLL 13.11.2006, 21:09:57


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 14.11.2006, 06:58:25
Post #15





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Wszyscy, którzy tak krytykują wykazują typowo polskie podejście "Dlaczego ktoś ma mieć lepiej niż ja".
To takie zaściankowe zachowanie, które nakazuje cieszyć sioę wtedy, gdy sąsiadowi zdechła krowa i obgadywać go po wsi, jak mu się kury dobrze niosą.

Jesteście żałośni. php.pl dostało coś praktycznie za darmo. Coś, co jest elastyczne, coś, na czym możemy jeszcze zyskać. No chyba, że w swojej naiwności głupio wierzyliśmy, ze społeczność php chciałaby wygodnych usług dla ich zachcianek developerskich.

A dlaczego by nie publikować wywiadów z ludźmi, dzięki którym mamy gdzie powiesić część naszych usługi? Żał Wam dupę ściska, ze to nie z Wami wywiad? Zróbcie coś, pokażcie się - to i z Wami będzie. Ale jak zwykle na tym forum ważniejsze jest zrzędzenie i marudzenie. Żałosne.

Zarzucacie marketing? I dobrze. Czy to aż taka zbrodnia przeciwko ludzkości? Płaczecie nad tym jakby publikacja tego artykułu / wywiadu zabiła komuś babcię. A tak nie jest.
A czy ktokolwiek z Was przedstawił jakiś inny pomysł na formę tegoż? Nie.

No może poza "Nie lepiej umiescic jakas sensowniejsza reklame". Nie, nie lepiej. Przynajmniej nie na razie. Będzie miała być reklama, to będzie reklama. To nad czym tak się użalacie, to tylko i wyłącznie wywiad z szefem jednej z hostujących nas firm. Ma taka a nie inna formę i niesie taka a nie inna treść. Koniec i kropka.

Dalsze roztrząsanie tego tematu przez Was będzie tylko i wyłącznie powodowało obniżenie mojego szacunku do Was. Bo zachowujecie się jak banda rozwydrzonych gówniarzy.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 14.11.2006, 08:19:08
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co się ciskasz, idź zrób dwa kółka w koło domu i ochłoń a nie bijesz pianę.
Wpadasz raz na kiedyś i wszystkich od żałosnych gówniarzy wyzywasz, ogarnij się skanerku.
Nie życzę sobie tego w stosunku do swojej osoby.

Jedyne co mam do zarzucenia temu wywiadowi, że został opublikowany tak jak wspomniał ~NuLL. Pokazać maluczkim coś i tyle.
Wywiad ale frajda, tylko z kim? Z nikim (bez obrazy dla kogokolwiek, to odniesienie do faktów).
Przecież ten artykuł poza sporą ilością liter nic nie zawiera a jego merytoryczna zawartość jest bliska zeru, więc co się dziwisz, że ludziom nie przypadł do gustu. Równie dobrze można by opublikować wielki banner i cennik firmy NQ (co do której nie mam żadnych zastrzeżeń i obiekcji).

Cytat
Dalsze roztrząsanie tego tematu przez Was będzie tylko i wyłącznie powodowało obniżenie mojego szacunku do Was. Bo zachowujecie się jak banda rozwydrzonych gówniarzy.
Czy to jest tekst w stylu, kto się teraz pierwszy odezwie ten głupek?
Jak miałem pięć lat to się w to przestałem już bawić.

Zrozum, promocja naszych sponsorów, jak najbardziej jest potrzebna. Ale nie w tak żenujący sposób.
Przecież wystarczyło napisać że jest to artykuł sponsorowany.
O ile się nie mylę to my jesteśmy odbiorcami tego typu zabiegów promocyjnych i widzisz jak to odebraliśmy.
Więc coś chyba jest nie tak.
Go to the top of the page
+Quote Post
splatch
post 14.11.2006, 08:32:04
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 487
Pomógł: 7
Dołączył: 7.01.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(scanner @ 14.11.2006, 06:58:25 ) *
To takie zaściankowe zachowanie.

Jesteście żałośni.

Żal Wam dupę ściska, ze to nie z Wami wywiad? Żałosne.

Ma taka a nie inna formę i niesie taka a nie inna treść. Koniec i kropka.

Dalsze roztrząsanie tego tematu przez Was będzie tylko i wyłącznie powodowało obniżenie mojego szacunku do Was. Bo zachowujecie się jak banda rozwydrzonych gówniarzy.

Nie ma co scanner dałeś świetny popis, świetny obraz Twojego stosunku jako członka zarządu do społeczności!

Cytat(scanner @ 14.11.2006, 06:58:25 ) *
Zarzucacie marketing? I dobrze. Czy to aż taka zbrodnia przeciwko ludzkości? Płaczecie nad tym jakby publikacja tego artykułu / wywiadu zabiła komuś babcię. A tak nie jest.
A czy ktokolwiek z Was przedstawił jakiś inny pomysł na formę tegoż? Nie.

To jest po prostu protest. Społeczność o którą tak zabiegacie daje żółtą kartkę wykorzystywaniu wywiadów do celów czysto marketingowych. Tak jak pisał wcześniej mike_mech, jeśli chcecie promować sponsorów to wrzućcie reklamy, cokolwiek co będzie widoczne, a nie tak żałosne zagrywki z tak biedną argumentacją i obroną.


--------------------
Łukasz Dywicki
Independent Java and open source software consultant.
Blog - Java, OSGi, integracja oprogramowania..
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 14.11.2006, 08:35:37
Post #18





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Chyba za stary już jestem na tę zabawę...


Nie będę ciągnął tutaj dyskusji, żeby nie prowokować flame-war - jak komuś się nie podoba moja wypowiedź (którą w całej rozciągłości podtrzymuję) - zapraszam na prw.

A co do wpadania raz na jakiś czas - niestety, ale niektórzy muszą zarabiać na chleb.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 14.11.2006, 08:55:17
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tego typu działania marketingowe są prowadzone we wszystkich większych portalach w Polsce. Jeśli natomiast uważacie, że takie działania nie powinny mieć miejsca na php.pl wg mnie powinny być wprowadzone składki, które utrzymywałby serwis i w ten sposób nie musiałoby dochodzić do takich sytuacji. Nie płacicie więc sprawa marketingu jest sprawą zarządu i może Wam się to nie podobać, ale racjonalnie patrząc na dzisiejsze realia jest to sytuacja normalna.

Osobiście wole taki artykuł niż jakiś głupi popup reklamowy, który mnie po prostu denerwuje bo muszę go zamknąć. Co do artykułu to każdy nie głupi widzi, że to jest sponsor i to nie jest ukrywane... więc nie martwcie się tak o ludzi, że nie zrozumieją bo obrażacie ich inteligencję tongue.gif


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
splatch
post 14.11.2006, 08:56:58
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 487
Pomógł: 7
Dołączył: 7.01.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiedział to co wiedział..
Jeśli komuś nie podoba się moja wypowiedź w pierwszym poście, zapraszam na PW.. Gdyby tak miał wyglądać każdy temat na forum to dawno by ono umarło. Od tego są fora i wątki by w nich ścierały się różne opcje.
scanner chcesz czy nie będę ciągnął temat dalej bez względu na Twoją aprobatę czy dezaprobatę i próby ukręcenia łba. tongue.gif

Mam pytanie:
Czy zarząd planuje coś zrobić z tym materiałem czy zostanie on w takiej formie w jakiej jest?.

Ciężko powiedzieć czy ankieta jest miarodajnym wyznacznikiem zdania całego forum, ale można popytać więcej.. Nie chcę wyciągać drastycznych wniosków na podstawie tych 24 głosów.. Co zarząd zamierza dalej robić?


--------------------
Łukasz Dywicki
Independent Java and open source software consultant.
Blog - Java, OSGi, integracja oprogramowania..
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 10:20