Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zasady pisania na forum Pro

Tematy na forum Pro mogą zakładać jedynie moderatorzy. W otwartych tematach może pisać każdy, kto ma coś fachowego do powiedzenia. Wszystkie posty nie wnoszące nic do tematu będą natychmiast usuwane, a ich autorzy dostaną ostrzeżenie.
Jeśli uważasz, że jakiś temat jest warty dyskusji na tym forum, zgłoś go w temacie Propozycje.

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Propozycje tematów
ulisses
post 14.08.2010, 12:46:58
Post #61





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 16
Pomógł: 0
Dołączył: 19.08.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przydałby się temat deployment i skalowanie aplikacji w php.

Czyli jaki narzędzia i dlaczego stosować do deploymentu działających aplikacji. Siłą rzeczy chodzi mi raczej o "większe" serwisy np. społecznościowe.

Ten post edytował ulisses 14.08.2010, 13:22:00
Go to the top of the page
+Quote Post
masiakla
post 6.09.2010, 16:26:51
Post #62





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 80
Pomógł: 17
Dołączył: 4.09.2010
Skąd: far far away

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie widziałem takiego tematu i w sumie bardziej by on pasował do baz danych, ale ciekawym mnie się wydaje "InnoDB vs MyISAM"

Nie chodzi mi o to, że jedne obsługują transakcje czy nie itp... bardziej o wykorzystaniu konkretnych typów tabel do konkretnych działań.

Ten post edytował masiakla 6.09.2010, 16:31:03
Go to the top of the page
+Quote Post
AlexDeLarge
post 19.09.2010, 11:36:28
Post #63





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 14
Dołączył: 14.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moją propozycją jest temat omawiający własne praktyki analizy ruchu w witrynie internetowej, głównie ze względu na możliwość weryfikacji skuteczności realizacji różnych celów biznesowych w sposób jaki sobie przyjęliśmy na stronie. Wiadomo, że mamy dostępne narzędzia typu google analytics, czy nawet analizatory pakietów, ale jednak istnieje pewna grupa zagadnień, które rozwikłać możemy w najprostszy sposób jedynie po stronie aplikacji jako takiej.
Druga propozycja to budowa, nazwijmy to, własnego zaplecza SEO i automatyzacja procesów aktualizacji treści linkujących na różnych stronach ( w stylu jeden panel w którym dodajemy linki do stopek w różnych naszych serwisach ), etc.


--------------------
Java and PHP developer 2007-2014 :)
Go to the top of the page
+Quote Post
yevaud
post 13.10.2010, 01:34:17
Post #64





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 471
Pomógł: 89
Dołączył: 29.07.2008
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


przydalby sie temat/tematy/art dotyczacy generalnie procedur postepowania i list kontrolnych:)
np. uniwersalna podejscie do deployu aplikacji - co sprawdzic, co zrobic zeby niczego nie zapomniec, kiedy mozna uznac ze zostalo zrobione wszystko co trzeba i sumienie jest czyste winksmiley.jpg
podobnie z testowaniem, reagowaniem na bledy, wypadkami losowymi, wyciekami danych
mozna tu tez wliczyc np. procedury zbierania wymagan do specyfikacji: metodologie generalnie skupiaja sie raczej na metodzie opisu czy sposobie zbierania wymagan, ale przydalby sie zwykly prosty spis o czym zawsze pamietac albo jakie pytania warto zadac
nawet lista kontrolna tego co powinno znalezc sie z umowie z klientem tez nie bylaby zlym pomyslem

generalnie brakuje mi systematycznego podejscia do problemow, ale w partyzancki sposob - nie chodzi o tworzenie kulawej metodologii, tylko o stworzeniu listy "todo-check" w ktorej kolejne rzeczy punkt-po-punkcie mozna odhaczyc:) mysle ze cos podobnego pozwolilo by wszystkim spac spokojniej i np. "omfg zapomnialem ustawic strefy czasowej na serwerze prod", albo "w umowie podpisanej z klientem nie ma ani slowa o supporcie" pojawialoby sie rzadziej smile.gif

Ten post edytował yevaud 13.10.2010, 01:56:26
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 6.12.2010, 12:46:58
Post #65





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Odświeżam temat PHP w chmurze. Tematyka nie jest już tak egzotyczna jak jeszcze rok temu, narzędzia coraz lepsze, a możliwości coraz większe. Zamiast jednak skupiać się na czysto technicznych zagadnieniach, proponuję dyskusje na temat czy PHP w chmurze ma sens, jakie przed chmurą są zagrożenia oraz jakie oferuje możliwości. co wy na to?


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
ActivePlayer
post 20.04.2011, 08:38:37
Post #66





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 224
Pomógł: 40
Dołączył: 6.07.2004
Skąd: Wuppertal

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym porozmawiać na temat testowania aplikacji php. Czy testujecie swoje aplikacje? Jeśli tak, to jakich narzędzi używacie? Czy w firmach w których pracujecie wdrożone jest continuous integration? Jak w praktyce wygląda praca nad testowaniem aplikacji? Czy używacie testów jednostkowych? Uważam że temat testowania aplikacji to coś ciekawego, o czym stosunkowo mało w polskim internecie - mysle ze moze to byc ciekawy temat do dyskusji.
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 20.04.2011, 09:07:33
Post #67





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bardzo ciekawa propozycja ze strony ActivePlayera, szczególnie jeżeli wątek mógłby wyjść poza temat testów jednostkowych i stada małp klikających co popadnie.
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 20.04.2011, 10:42:54
Post #68





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




A może coś interesuje kogoś w pozycji: "Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury" ?
Kupiłem sobie jakiś czas temu i zawsze chętnie mogę się informacjami z niej podzielić. Trochę moim zdaniem po łebkach leci z tematyką, ale dla początkujących powinna nieco tematykę ukierunkować. O ile się przełamią, bo pisana językiem dla nich dość technicznym. Ogólnie zerknijcie w spis treści w księgarniach internetowych i może coś Was zainteresuje.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
Sagnitor
post 16.07.2011, 13:13:11
Post #69





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 34
Pomógł: 3
Dołączył: 29.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja bym mógł zaproponować temat, który już trochę się rozwinął w 'Autoloaderze'. Mam na myśli cache i sposoby cache'owania. Na pewno wiele osób będzie zainteresowanych.
Go to the top of the page
+Quote Post
nasty
post 14.10.2011, 06:56:03
Post #70





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 634
Pomógł: 14
Dołączył: 27.05.2006
Skąd: Berlin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a może temat o identyfikacji użytkowników?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 14.10.2011, 07:04:37
Post #71





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 429
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Rozwiń może myśl odnośnie tej identyfikacji.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
nasty
post 14.10.2011, 11:23:39
Post #72





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 634
Pomógł: 14
Dołączył: 27.05.2006
Skąd: Berlin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Identyfikacja użytkowników w aplikacjach sieciowych.
Jest tyle architektur identyfikacji, autoryzacji i autentykacji użytkowników i zasobów w internecie, że jest to ogromny temat. Począwszy od repozytoria lokalne użytkownik/credentials, Active Directory, po SingleSignOn, OAuth, sfederowana tożsamość, WS-Trust, SAML, Delegacja udentyfikacji, itd... zajmuję się na codzien tymi zagadnieniami w pracy, więc mógłbym uczestniczyć w takiej dyskusji.

Ten post edytował nasty 14.10.2011, 11:26:25
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 14.10.2011, 15:09:27
Post #73





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 429
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Ok
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=185809
Do dzieła więc smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 21.03.2012, 13:39:07
Post #74





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


COP - Components Oriented Programin, ES - Entity System ciekawi mnie to zagadnienie, czy ktoś implementował już taką aplikację, to jest całkiem inne podejście do projektowania aplikacji niż zwykłe OOP. Wydaje mnie się dobrym materiałem na topik.


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 1.08.2012, 10:18:09
Post #75





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć, pojawił się ten temat o keszowaniu? Wydawało mi się że go gdzieś widziałem, ale za nic nie mogę znaleźć.
Go to the top of the page
+Quote Post
mrWodoo
post 21.08.2012, 16:57:47
Post #76





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 6
Dołączył: 13.01.2012
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Też mam pytanie dot. tematu o keszowaniu... nie umiem znaleźć, więc chyba nie ma.

Zróbcie ten temat.

Pzdr.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.08.2012, 10:49:07
Post #77





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 429
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Jest i cache. Zapraszam do dyskusji
Temat: Cache jak czym kiedy


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
mrWodoo
post 19.04.2013, 23:12:40
Post #78





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 6
Dołączył: 13.01.2012
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może temat o 'formularzach', czyli czy dajemy kompletnie wolną rękę innym czy robimy jakieś api typu

  1. $form = new Form( 'jakis/tam/dokument', 'POST' );
  2. $form->addTextInput( 'nazwa', 'domyslnawartosc', 'dodatkowy kod html' );
  3. ...
  4.  
  5. $form->draw();


Np w aplikacjach, które mogą być rozszerzane przez os. trzecie.
Dlaczego tak? Żeby zachować spójność wyglądu


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
stroju
post 4.01.2014, 13:05:52
Post #79





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 2
Dołączył: 17.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A może tak temat o sposobie przechowywania i wyszukiwania danych w bazie?

Ja obecnie posiadam bazę danych kilka GB, ponad 300 000 rekordów, zawsze prowadziłem spis wyrazów oraz indeksy w osobnej tabeli do wyszukiwania, ale jest to bardzo odciążające dla bazy, duży rozmiar i spory czas oczekiwania na wyniki, Rozważałem wykorzystanie system fulltext mysql ale niestety całą bazę mam opartą o innodb. Do tego chciałbym usprawnić wyszukiwanie z kilku tabel, aby móc wyświetlać wyniki jako mieszane po trafności frazy, tzn aby artykuły, produkty, wiadomości, posty z forum był traktowane jak jedna pula.

Wiem że temat trochę pod bazy, ale w zasadzie chodzi tutaj o rozwiązanie w php, sama baza danych to za mało, dlatego piszę tutaj.
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 06:49