Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zasady pisania na forum Pro

Tematy na forum Pro mogą zakładać jedynie moderatorzy. W otwartych tematach może pisać każdy, kto ma coś fachowego do powiedzenia. Wszystkie posty nie wnoszące nic do tematu będą natychmiast usuwane, a ich autorzy dostaną ostrzeżenie.
Jeśli uważasz, że jakiś temat jest warty dyskusji na tym forum, zgłoś go w temacie Propozycje.

6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> php a duże projekty., Jakie środowisko używać.
NuLL
post 3.09.2006, 03:50:22
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co do frameworkow i innego softu pisanego przez innych. Korzystanie z nich w duzych projektach to tak naprawde porazka. Na frameworki jest moda - miec fw ktory wszystko potrafi. A tak naprawde cos co jest do wszystkiego jest do niczego. Kazdy projekt ktory ma pracowac na duzym obciazeniu powinien miec swoj wlasny szkielet inwidualnie dobrany do projektu - po co komu router ktory supportuje rozne schematy linkow skoro w danym projekcie bedzie tylko jeden questionmark.gif I tak pokolei. Tlumaczenie sie tym ze ktos chce miec projekt szybciej przy skalowaniu go na kilkaset tysiecy userow szybciej ( i chce zarobic wiecej kasy ) to zadne tlumaczenie tak naprawde.

Ten post edytował NuLL 3.09.2006, 03:51:17


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 3.09.2006, 04:14:07
Post #22





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Faktycznie OOP jest lepsze do dużych projektów, ale coś za coś - tracimy na wydajności. Jest to widoczne zwłaszcza w php, gdzie inicjalizacja aplikacji odbywa sie nimal za kazdym kliknięciem (AJAX trochę pomaga).
Już samo tworzenie obiektów to duże obciążenie dla progrmu, a dobry kod obiektowy w duzych projektach zazwyczaj charakteryzuje się sporą ilością obiektów.
Z tego, co zdążyłem zauważyć, to gotowe frameworki nadają się zazwyczaj do małych i średnich projektów - przy większych okazuje się, że są po prostu za wolne, a do tego wymagają przebudowania.
Pozostaje pokładać nadzieję w jeszcze szybszym rozwoju infrastruktury sieci oraz sprzętu.

Pozdrawiam,


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
060156
post 3.09.2006, 05:23:44
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 146
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2006
Skąd: Columbus Georgia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czesc ...
Odpowiadacja nad temat duzych projektow i roznych frameworkow,
to sa one takie uzywajac przenosni ze aby "sie napic mlepka to trzeba krowe kupic".
Przerabialem, wysztkie po kolei w nadzieji ze cos jest w miare przyzwoite ale
sie okazalo, ze wiekszosc to przyslowiowe wolne kobyly. Dlatego opracowalem
swoj, ktory nazywa sie IWA albo SOWA (Services Oriented Web Architecture),
zajelo to kilka lat ale wyniki sa rewelacyjne ... Pislame aplikacje przez 6 tygodni
a inn profesjonalna firmasoftwerowa spedzila nad nia (5 osob) uzywajac wlasnie
tych frameworkow 1.5 roku i ani sie nie zblizyla funkcjonalnoscia do mojej ..
pozdrawiam 060156
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 3.09.2006, 10:15:30
Post #24





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




sluchajcie nie rozumiem zdan ze przez OOP tracimy na wydajnosci i takie tam.
Nie ma innej mozliwosci niz kodowanie OOP. Inne podejscie przy duzych, srednich i malych projektach jest bledne.

Zatem nie rozmawiajmy o tym ze OOp jest wolniejsze bo roznice sa tak niewielkie ze szkoda to poruszac.
Oczywiscie wszystko zalezy od jakosci kodu.

ja wraz ze wspolnikami (tak samo jak 060156 ) rowzniez napisalismy aplikacje ktora ma stale kompenety i jest niezwykle uniwersalna. Jest to program klasy CRM, DMS. Interfej zawsze ten sam wiec nie interesuje nas wogole co sobie zyczy klient. To jest program nie strona www.

Korzysci ? system do zarzadzania zadanami, zasobami (pojazdy, telefony komputery), kontakty (adres, osoby kontaktowe) oraz powiazania pomiedzy tymi obiektami zajmuje nam 2-3 dni. I mamy wszystko od uprawnien, baze po formularze.

kazdy z nas chce kodowac tak aby niska iloscia pracy osiagnac maksymalne wyniki. I wlasnie to chcielismy osignac.

oczywiscie co jezeli klient bedzie chcial cos jeszcze ? wszystko w OOP i MVC zatem zmiany nie sa ciezkie do wdrozenia.

Co do duzych projektow. Uwazam ze mozna korzystac z malych wspomagaczy ktore wspomoga a nie zastapiam nam nasza prace


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
anas
post 3.09.2006, 11:02:07
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 172
Pomógł: 0
Dołączył: 22.09.2002
Skąd: Gorzów Wlkp

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@060156: moze pochawlisz sie chociaz czesciowo jak wyglada architektura Twojego systemu?
@itsme: Nie mialem na mysli zastapenia czyms wlasnej pracy - przeciez .net to tez gotowy framework prawda? Chodzi mi o podobne podejscie, tak abym nie skupial sie na rozwoju narzedzi, a rozwiazywaniu problemu ktory jest przedmiotem prowadzonego projektu.

@060156: Jeśli Twój system zastępuje pracę 5 osób przez 1.5 roku w stosunku do 6 tygodni jednej to ja jestem skłonny Ci za takie rozwiązanie zapłacić dużo pieniędzy smile.gif - w takim razie ile by Ci zajęło postawienie systemu ze złożonością powiedzmy allegro na Twoim systemie (orientacyjnie)? Może zwolnie 5 osób i zatrudnie Ciebie dając Ci 5x ich wypłata x okres potrzebny na zrobienie tego smile.gif (choiaż trudno mi w to uwierzyć)

Pozdrawiam

anas

Ten post edytował anas 3.09.2006, 11:03:54
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 3.09.2006, 11:20:49
Post #26





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




caly czas mowie ze ciezko to okreslic
system aukcyjny ma zupelnie inne narzedzia niz CMS, niz forum i inne - nie ma uniwersalnych rozwizan do roznych typow projektow - niestety.

ZAtem nie ma tez jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
Dravo
post 3.09.2006, 11:24:43
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 207
Pomógł: 0
Dołączył: 7.09.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja dodam, że wiekszość wspaniałego oprogramowania, które widzimy na co dzień jest pisana niechlujnie (nie jestem święty) a powodem jest pośpiech.

Co do frameworków, to sprawa jest oczywista: coś co jest do wszystkiego jest do niczego.

(Ale) Może spojrzeć na to jak na silną podstawę do tworzenia swojego projektu? To tak jak z językami programowania, dlaczego nadal nie pracujemy w Assemblerze, tylko przenosimy się na coraz wyższą abstrakcją?

Ja osobiście nie pracowałem nad dużymi projektami, więc mogę jedynie gdybać, ale warto tutaj podejrzeć rozwiązania chociażby z .NET.

Ciekawym pomysłem jest również rozwinięcie swoich komponentów, które poźniej łatwo modyfikować.

Co do sprzętu: sprawa jest oczywista pośpiech powoduje bałagan, a stan idealny - złoty środek - to po prostu bajka. Programiści wychodzą z butów, żeby zdąrzyć na czas, a straty rekompensują sprzętem i właśnie to jest postęp... Mamy nowsze procesory, większe dyski...

Nie zapominajmy, że przyzwyczajenie i nałogi to nasza prawdziwa natura (wedle Arta) i przejście na nowe oprogramowanie też może mieć mały impakt powodujący opóźnienia.
A praca na swoich śmieciach i sprawdzonych rozwiazaniach taki problem niweluje pozwalając maksymilizować zyski z obecnych sposobów bycia.

Pozdrawiam
ww


--------------------
Oooo, cia is on the phone... Ok, I got it. Shit I lost it.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 3.09.2006, 11:27:04
Post #28





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




@itsme - wydaje mi się, że anasowi chodzi o narzędzia takie jak cashe, validatory, auotoloadery itp. Te wystepują (niekoniecznie razem) w prawie wszystkich większych systemach i stawia się na prostę ich konfiguracji niż pisanie od nowa. Dzięki temu są użyteczne. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
060156
post 3.09.2006, 20:19:19
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 146
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2006
Skąd: Columbus Georgia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odnosnie,
Framoworkow to sie zgadzam, ze cos co jest do wszystkiego to jest do
niczego.
Dlatego zastosowalem inne podejscie.
Nie budowanie monstrum tylko podejscie polegajacych na budowaniu klas
z ktorych mozna skladc system. Oto ich przyklady:

PRZEGLADARKI KLASY:
--------------------------
Service
content marshaling
request, response
Database
Presentation
Screen
Dialog
Canvas, Dynamic, Static
Element
Style
Move
Resize
Default Dialogs
Info
Message
Confirmation
Popup Menu
Upload File
Calendar
Cookie
Clipboard

php KLASY
------------
Service
content marshaling
request, response, forwarding
Database
mysql
browser mysql
odbc
PDF Document
Macromedia Monitoring
Html
pages, emails
Session
License
expiration, evaluate, customer name
Validate
date, zip, phone, credit cards, email
Email
preferred, text, html, attachment
Log
error, warning, info, debug

Pozysze klasy sluza do budowania services po stronie php z ktorymi
sie komunikuje Browser przesylajac lub dostajac business content.
Warstwa komunikacyjna wywolywania serwisow jest obecnie
zaimplementowana w HttpRequest, Frame i IFrame.









Cytat(anas @ 3.09.2006, 10:02:07 ) *
@060156: moze pochawlisz sie chociaz czesciowo jak wyglada architektura Twojego systemu?
@itsme: Nie mialem na mysli zastapenia czyms wlasnej pracy - przeciez .net to tez gotowy framework prawda? Chodzi mi o podobne podejscie, tak abym nie skupial sie na rozwoju narzedzi, a rozwiazywaniu problemu ktory jest przedmiotem prowadzonego projektu.

@060156: Jeśli Twój system zastępuje pracę 5 osób przez 1.5 roku w stosunku do 6 tygodni jednej to ja jestem skłonny Ci za takie rozwiązanie zapłacić dużo pieniędzy smile.gif - w takim razie ile by Ci zajęło postawienie systemu ze złożonością powiedzmy allegro na Twoim systemie (orientacyjnie)? Może zwolnie 5 osób i zatrudnie Ciebie dając Ci 5x ich wypłata x okres potrzebny na zrobienie tego smile.gif (choiaż trudno mi w to uwierzyć)

Pozdrawiam

anas


Tutaj zalaczam opis Sowa frameworku: http://216.122.144.196/Sowa/SowaPolishIntroduction.doc
Go to the top of the page
+Quote Post
MMP
post 3.09.2006, 21:00:19
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 31
Pomógł: 0
Dołączył: 2.06.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Zatem nie rozmawiajmy o tym ze OOp jest wolniejsze bo roznice sa tak niewielkie ze szkoda to poruszac.
Oczywiscie wszystko zalezy od jakosci kodu.

(...) To jest program nie strona www.


Może i w wypadku programu uruchomianego za przez każdego na swoim komputerze nie ma znaczenia, ale odpal ten program 1000 razy na tym samym komputerze - tak jak działa serwer.

-------------------
060156, Twoje podejście wg mnie jest najlepsze - jednoczesnie szybkie jak i wygodne.

Ten post edytował MMP 3.09.2006, 21:01:12
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 3.09.2006, 21:49:45
Post #31





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




MMP aplikacje pisane przez moja firme dzialja na serwerach jest tam okol 2GB ramu i mocny procek
online pracuje okolo 200 userow na jednym programie
zas na drugim okolo 190 USerów
wiec obciazenie jest i naprawde napisanie takiej aplikacji strukturalnie i badanie czasow wydaje sie hmmm niekonieczne prawidlowe ...

dlatego nie mowmy tutaj o OOP i strukturce inne poziomy programownia i inne zastosowanie.

Ten post edytował itsme 3.09.2006, 21:55:10


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
anas
post 5.09.2006, 17:52:34
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 172
Pomógł: 0
Dołączył: 22.09.2002
Skąd: Gorzów Wlkp

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@060156: Twoje rozwiazanie pochodzi mi pod EZ Components + dobudowanie prostej obsługi żądań i odpowiedzi. Domyślam się że to jest bardzo szybkie rozwiązanie - każde żądanie używa bibliotek takich jak potrzebuje, wykonuje swoje zadania zwraca dane i finito.

Mam jednak wątpliwości co do użeteczności - tak naprawdę pewne czynności mogą być uciążliwe: forwardowanie, przekierowania, obsługa błędów, autentykacja, obsługa formularzy, wymiana widoków(HTML, PDF, RTF...), obsługa filtrów. Tak naprawdę jeśli chcesz wprowadzić globalne zmiany musisz modyfikować dużo kodu.

Jak to rozwiązałeś? Lub może ktoś inny rozwiązał?

Pozdrawiam

anas
Go to the top of the page
+Quote Post
Prph
post 5.09.2006, 18:25:39
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 338
Pomógł: 2
Dołączył: 4.03.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Znowu gadanie typu frameworki sa zle tez jest bez sensu.

Framework nie koniecznie oznacza cos wielkiego i skomplikowanego. Przeciez oczywiste jest, ze kazda aplikacja wymaga obslugi pewnych rzeczy, takich jak sesja, autoryzacja, baza danych. A co z samym uruchamianiem odpowiednich akcji?

Mozna przeciez napisac framework lekki, ktory udostepnia nam minimalnych srodkow koniecznych do sprawnego budowania aplikacji. W ten sposob oszczedzamy na czasie pisania oraz (co jest moim zdaniem duzo bajdziej znaczace) nasza aplikacja staje sie jednolita pod wzgledem budowy i trudniej o popelnienie jakiegos bledu.

Adrian.
Go to the top of the page
+Quote Post
060156
post 5.09.2006, 20:24:48
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 146
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2006
Skąd: Columbus Georgia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(anas @ 5.09.2006, 16:52:34 ) *
@060156: Twoje rozwiazanie pochodzi mi pod EZ Components + dobudowanie prostej obsługi żądań i odpowiedzi. Domyślam się że to jest bardzo szybkie rozwiązanie - każde żądanie używa bibliotek takich jak potrzebuje, wykonuje swoje zadania zwraca dane i finito.

Mam jednak wątpliwości co do użeteczności - tak naprawdę pewne czynności mogą być uciążliwe: forwardowanie, przekierowania, obsługa błędów, autentykacja, obsługa formularzy, wymiana widoków(HTML, PDF, RTF...), obsługa filtrów. Tak naprawdę jeśli chcesz wprowadzić globalne zmiany musisz modyfikować dużo kodu.

Jak to rozwiązałeś? Lub może ktoś inny rozwiązał?

Pozdrawiam

anas

Nie jest to trudne, wlasnie wszystkie te funkcje co opisales za zaimplementowane i modyfikacja
bazowych klas nie zdaza sie czesto, ostatnio modyfikacje wykonalem 4 miesiace temu
i sa one postepujace to znaczy wszystkie poprzednie wersje sa zgodne z
postepujacymi modyfikacjami ...
Klasy zostaly tak zaprojektowane, ze miedzy nimi istnieje tylko relacja warstwowa,
czyli:
- klasa service (request, response, marshaling, forwarding, obsluga bledow applikacji i systemowych)
- ogolne klasy funkcjonalne (pdf, flash, html, email, validate, session, database, dialogs, etc ...)
- klasy applikacyjne (security, kalendarz, workflow engine, page builder, etc ..)
- aplikacje uzywaja powyzszych klas ..


Mozesz poczytac o tym na: http://216.122.144.196/Sowa/SowaPolishIntroduction.doc

pozdrawiam 060156





Cytat(Prph @ 5.09.2006, 17:25:39 ) *
Znowu gadanie typu frameworki sa zle tez jest bez sensu.

Framework nie koniecznie oznacza cos wielkiego i skomplikowanego. Przeciez oczywiste jest, ze kazda aplikacja wymaga obslugi pewnych rzeczy, takich jak sesja, autoryzacja, baza danych. A co z samym uruchamianiem odpowiednich akcji?

Mozna przeciez napisac framework lekki, ktory udostepnia nam minimalnych srodkow koniecznych do sprawnego budowania aplikacji. W ten sposob oszczedzamy na czasie pisania oraz (co jest moim zdaniem duzo bajdziej znaczace) nasza aplikacja staje sie jednolita pod wzgledem budowy i trudniej o popelnienie jakiegos bledu.

Adrian.

Mam pytanie jak rozumiesz framework ?
Dla mnie to specifikacja i zestaw komponentow(np. Smarty) do budowania aplikacji. Czyli masz dostep
tylko do warstyw aplikacyjnej, jesli chcesz cos zrobic co nie miesci sie w warstwie aplikacyjnej
to jest problem. Moje doswiadczenia wykazaly, ze wlasnie specyfikacja frameworku czasami
jest zaleta bo masz przepis jak budowac aplikacje a czasami duzym ograniczeniem jesli
chcesz zrobic cos co nie miesci sie w niej. Dlatego ja zrezygnowalem z frameworkow
natomisat postawilem na uzywanie roznych klas w miare malych i dobrze, ktore umozliwiaja
pisanie szybko i roznych aplikacji ..
pozdrawiam 060156


---
korekta: dr_bonzo
Go to the top of the page
+Quote Post
Prph
post 2.10.2006, 22:27:26
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 338
Pomógł: 2
Dołączył: 4.03.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Framework kojarzy sie z raczej z kombajnem, ktory daje w prosty sposob uruchomienie dosyc skomplikowanego procesu. Sam uruchimi sesje, wyswietli prezentacje, ble, ble...

Ale jak kolega dobrze zauwazyl - bywaja one czasem wielkiem utrudnieniem. Juz sporo czasu wczesniej myslalem, jak stworzyc system, ktory pozwalalby na wydaje pisanie nowych aplikacji, ktore moga sie bardzo roznic.

Czy ktos ma jakies swoje wlasne szkielety dobrze sprawdzajace sie w takich sytuacjach? Moglby je udostepnic?

Pozdrawiam, Adrian.
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 3.10.2006, 19:05:53
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


że tak spytam z czystej ciekawości jakim utrudnieniem jest wykorzystanie dobrze napisanego frameworka? Bo nie bardzo rozumiem, ale konkretnie przykłady itp.


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
Prph
post 3.10.2006, 21:17:07
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 338
Pomógł: 2
Dołączył: 4.03.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie mam duzego doswiadczenia w pracy z frameworkami. Ale zauwazylem jedno - fraweworki bardzo dobrze sprawdzaja sie okreslonych sytuacjach, takich jak budowanie stron portalowych, blogow itp.

Ale co w przypadku budowanie zupelnie innych aplikacji? Zaraz po napisaniu frameworka stworzylem na nim newsletter - swietnie sie na nim pracowalo (tj. na frameworku). Ale kiedy wzialem pioro do reki, zeby zaprojektowac szkic innej aplikacji, to przyznam, ze framework okazal sie wielkiem utrudnieniem.

Sprawa wygladalaby inaczej, gdyby framework byl zupelnie bazowy - bylby odpowiedzialny jedynie za podstawowe rzeczy, takie jak uruchamianie akcji, forwardowanie. Ponadto udostepnialby szereg klas, dzieki ktorym moznaby szybciej tworzyc aplikacje.

Wtedy zabierajac sie za nowy projekt, moglbym go dobrze zaprojektowac i nie myslec, czy moge cos zrobic, bo framework mi na to pozwoli lub nie.

A do tego wystarczy spojrzec na rozne projekty... wieksze projekty. Zaden z nich nie przypomina frameworkow, takich o jakich ostatnio na forum wiele sie mowi. To raczej bazowe elementy z bogatym zapleczem bibliotek. I co wazne - to jakos bardziej oddaje idee programowania obiektowego, przez co moze byc bardziej intuicyjne - nawet dla autorów.

Adrian.
Go to the top of the page
+Quote Post
Ace
post 3.10.2006, 22:13:11
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 216
Pomógł: 0
Dołączył: 9.08.2003
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Prph @ 3.10.2006, 22:17:07 ) *
Sprawa wygladalaby inaczej, gdyby framework byl zupelnie bazowy - bylby odpowiedzialny jedynie za podstawowe rzeczy, takie jak uruchamianie akcji, forwardowanie. Ponadto udostepnialby szereg klas, dzieki ktorym moznaby szybciej tworzyc aplikacje.


no popatrz, a ja myślałem, że to właśnie jest Framework? Czyli coś co umożliwia podstawowe rzeczy - stworzenie akcji, nałożenie filtrów, oraz zawiera klasy pomocnicze hm - ORM, uprawnienia użytkowników, klasę do obsługi SOAP, do generowania RSS z podanych danych...

To nie framework? Framework to podstawa na której budujesz reszte. To fundament dobrej budowy.

Cytat
Nie mam duzego doswiadczenia w pracy z frameworkami. Ale zauwazylem jedno - fraweworki bardzo dobrze sprawdzaja sie okreslonych sytuacjach, takich jak budowanie stron portalowych, blogow itp.


Z jakiego frameworka skorzystałeś? Może z gotowego systemu blogów czy systemu portalowego.. - Wordpress??

Ja mam dosyć banalny Framework, ale sprawdza sie. Pisałem na nim portale, sklepy internetowe, system spedycyjny, systemy wewnętrzne (obieg dokumentów) i ... wyobraź sobie, żę zrobiłem to na 1 swoim frameworku... Dziwne nie?

Ten post edytował Ace 3.10.2006, 22:14:22
Go to the top of the page
+Quote Post
Prph
post 4.10.2006, 06:10:34
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 338
Pomógł: 2
Dołączył: 4.03.2006
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wyobraz sobie, ze uprawnienia najbardziej ograniczyly mnie w projekcie...

A z jakiego korzystalem? Z wlasnego winksmiley.jpg W sygnaturze mam linki do Rapide.

Adrian.
Go to the top of the page
+Quote Post
Ace
post 4.10.2006, 08:25:47
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 216
Pomógł: 0
Dołączył: 9.08.2003
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W takim razie Twój framework w czym stwarzał Tobie problemy? Wnioskuje z twojej wypowiedzi, żę Rapide umożliwia tworzenie tylko ... no właśnie czego? Bloga? Portalu?

Spróbuj użyć może jakiegoś nie własnego? Może będziesz mógł stworzyć więcej typów aplikacji winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 09:51