Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki jest najlepszy CMS?, Wojna CMSów
Joshio
post 16.11.2012, 23:54:19
Post #81





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 41
Pomógł: 0
Dołączył: 2.11.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam gotową stronę chce ją podpiąć pod joomle - może ktoś podesłać mi jakiś kurs lub strone gdzie to jest opisane?? Szukałem w necie ale nic konkretnego nie znalazłem :/
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 23.04.2013, 17:59:23
Post #82





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Trochę czasu minęło, czas na kolejne opinie.

I. Moje typy to:

1. Gdy chcę postawić mini-stronę na szybko, dosłownie w ciągu minuty, wtedy wybieram Quick.CMS (waży niecałe 2 mega, jego "baza danych" to pliki płaskie, wystarczy tylko wgrać na serwer i od razu śmiga). Działa bez MySQL. Najlepsze - moim zdaniem - rozwiązanie na micro-projekt.
2. Gdy chcę stworzyć coś w stylu bloga lub strony firmowej, wtedy Wordpress wygrywa (choć firmówki lubię też robić na Joomli).
3. Gdy chcę stworzyć coś troszkę bardziej rozbudowanego, wtedy wybieram Joomlę (jest jeszcze Drupal, ale jego jeszcze dobrze nie znam). Jest bardziej rozbudowana niż Wordpress, Joomla po prostu przypadła mi bardziej do gustu.

II. Zapoznaję się z...

Badam Drupala oraz CMS Made Simple. Drupal... co tu dużo mówić - dla mnie to alternatywa od Joomli, podobnież ma większe możliwości i ludzie go chwalą (chce to sprawdzić, gdy go poznam wtedy będę wiedział co tak naprawdę potrafi Drupal - wydaje mi się, że jest godzien mojej uwagi). Co do CMS Made Simple - wygląda naprawdę przyzwoicie, podoba mi się schludny i przejrzysty panel administratora, to moim zdaniem bardzo dobry CMS na strony firmowe dla klientów (albo inne mniejsze projekty).

III. Osobista porada na wybór pierwszego CMS-a.

Jeśli ktoś nigdy nie używał żadnego CMS-a i szuka jednego do ogarnięcia, wtedy polecam mu Wordpressa - i to z kilku powodów:
1. Wordpress obecnie jest najpopularniejszym CMS-em na naszym globie, ma tryliony użytkowników (podobno nawet kosmici z niego korzystają), społeczność jest rozwinięta i zawsze znajdzie się ktoś, kto zna Wordpressa i pomoże.
2. Na stronie wordpress.org jest NAPRAWDĘ bardzo dobrze opisana dokumentacja (czego brakuje mi przykładowo w Joomli)
3. Powstały setki tysięcy kursów oraz książek na temat obsługi oraz modyfikowanai Wordpressa, więc nawet laik go ogarnie w miarę szybko.
4. Wielu dobrych webdeveloperów poświęciło się Wordpressowi - to musi coś oznaczać.
5. Działa szybciej od Joomli i Drupala (w dużej mierze też z tego powodu, że te CMS-y są "cięższe").
Go to the top of the page
+Quote Post
john|doe
post 1.05.2013, 18:45:57
Post #83





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 8.03.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja do tej chwili uzywam Quick.Cmsa i przyznaje, ze swietnie spisuje sie dla malych stron bo tez taka mam. I Dejmien_85 on nie zajmuje 2MB ale ok 0.9 MB smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
wiewiornotsoluti...
post 4.06.2013, 21:21:24
Post #84





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 4.06.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odradzam quick.cms, mam złe doświadczenia. Przy próbie przeniesienia wydawałoby się prostych plików (baza) na nowy serwer stronka się posypała. Do tego brak odzewu, wsparcia ze strony opensolution - nie odpowiadają na maile thumbsdownsmileyanim.gif . Nie polecam nawet pod małe stronki. Dla mnie CMS bez bazy mysql to niestety wielki minus.
Go to the top of the page
+Quote Post
peter13135
post 4.06.2013, 21:55:44
Post #85





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 447
Pomógł: 191
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pisz na tym forum co nie hula, to pomożemy wink.gif


--------------------
:)
Go to the top of the page
+Quote Post
michal-doberman
post 2.07.2013, 13:23:32
Post #86





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 2.07.2013
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja się przyłączam do zwolenników wordpress'a. Wordpress ma zajebisty potencjał tylko trzeba trochę kursów przerobić aby go poznać od podszewki.
Go to the top of the page
+Quote Post
bluesem
post 5.07.2013, 18:04:19
Post #87





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 1
Dołączył: 5.07.2013
Skąd: Szczecin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z tym pytaniem to jak z wyborem najlepszego auta bez określenia kryterium choćby osobowy/dostawczy. Wordpress jest jednym z łątwiejszych we wdrożeniach. Jest to system dla lubiacych gotowe wtyczny, które działają. Joomla to tak próba stworzenia elastycznego systemu, który elastycznym nie jest. Z darmowych CMS Drupal daje największą fleksyjność ale za to kosztuje najwięcej pracy wdrożenie oraz nauka jest filozfoii by wykorzystać choć w połowie jego potencjał.

Każdy z tych systemów ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja jestem zwolennikiem Drupala, ale nie zawsze jest sens i budżet by go wdrożyć. Proste strony, dla Klienta, który nie wymaga indywidualnych funkcji wordpress dla wymagającego DRUPAL - z pisaniem na zamówienie modułów - tu największa zaleta szerokie API z pełną dokumentacją. Po tym względem jest to najlepszy system.

Go to the top of the page
+Quote Post
wds
post 1.10.2013, 16:06:52
Post #88





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 19.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zgodzę się z przedmówcą w jednej kwestii Drupal jest najlepszy, ale zadam też pytanie do jakich stron, sklepów itd nie nadaje się drupal? i dlaczego.


--------------------
Drupal Developer, pasjonata technologii internetowych.
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 4.10.2013, 16:16:09
Post #89





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(wds @ 1.10.2013, 17:06:52 ) *
ale zadam też pytanie do jakich stron, sklepów itd nie nadaje się drupal?


<joke>Najlepszy jest Wordpress!</joke> - na nim można zrobić wszystko! Przychodzi klient, pyta się o wycenę "szablonu" do Wordpressa. Człowiek sobie myśli - szablon? Sprawa jednego dnia! Po chwili klient ukazuje projekt, a tam.... projekt wielkiego serwisu z cudami na kiju (wymagający hakowanie "W" wzdłóż i wszerz) - ale oczywiście chodzi o "zakodowanie szablonu do Wordpressa" (sytuacja nagminnie się powtarzająca). cool.gif

Nie wiem jak mam odbierać takie "kodowania szablonów" - czyżby to była słodka naiwność, że ktoś policzy mniej za to, że chodzi o "szablon do Wordpressa", a nie projekt serwisu? : )

Wracając do systemów CMS - ciągle jestem przy zdaniu, że Joomla (szkoda, że dokumentacja jest słaba) oraz Drupal to dobre CMS-y do serwisów. Ostatnio jednak rozglądam się za jakimś ciekawym skryptem do sklepów, możecie coś polecić? Tylko proszę, nie Prestashop! ; )

Ten post edytował Dejmien_85 4.10.2013, 17:59:33
Go to the top of the page
+Quote Post
wds
post 15.10.2013, 15:17:06
Post #90





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 19.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Proponuje ci zapoznanie się z Drupal Commerce. Bardzo ciekawa rozwijająca się platforma sprzedażowa. [no raczysz żartować]
Powód edycji: [Daiquiri]:


--------------------
Drupal Developer, pasjonata technologii internetowych.
Go to the top of the page
+Quote Post
Malukaz
post 16.10.2013, 18:31:45
Post #91





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 77
Pomógł: 4
Dołączył: 16.04.2009

Ostrzeżenie: (10%)
X----


NAJLEPSZY CMS TO WŁASNY CMS.
Go to the top of the page
+Quote Post
dimo
post 17.10.2013, 11:54:33
Post #92





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 12.09.2013
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Malukaz @ 16.10.2013, 19:31:45 ) *
NAJLEPSZY CMS TO WŁASNY CMS.

Być moż, ale ja preferuję gotowe rozwiązania. Nie trzeba się martwić o różne rzeczy.
Joomla i Wordpress to moje ulubione
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 21.10.2013, 18:21:36
Post #93





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Malukaz @ 16.10.2013, 19:31:45 ) *
NAJLEPSZY CMS TO WŁASNY CMS.


Do dużych projektów własny jak najbardziej (ale cały serwis, a nie tylko CMS). Do pierdółek najlepiej wykorzystać coś popularnego co ma wiele dostępnych darmowych wtyczek - w razie gdyby komuś się zachciało zmian na stronie-pierdółce, wtedy nie trzeba niczego pisać od zera, tylko można to wygrzebać z sieci i zainstalować.

Szanujcie swój czas, powiadam, bo czym człowiek starszy tym mniej go ma dla siebie.
Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 21.10.2013, 18:28:40
Post #94





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Malukaz @ 16.10.2013, 19:31:45 ) *
NAJLEPSZY CMS TO WŁASNY CMS.

Ta, a najlepsze pączki to pączki z różą.

PS. Nie drzyj japy.


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
amatormnie
post 22.11.2013, 22:56:25
Post #95





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 22.11.2013
Skąd: Bielsko-Biała

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Dejmien_85 @ 21.10.2013, 18:21:36 ) *
Do dużych projektów własny jak najbardziej (ale cały serwis, a nie tylko CMS). Do pierdółek najlepiej wykorzystać coś popularnego co ma wiele dostępnych darmowych wtyczek - w razie gdyby komuś się zachciało zmian na stronie-pierdółce, wtedy nie trzeba niczego pisać od zera, tylko można to wygrzebać z sieci i zainstalować.

Szanujcie swój czas, powiadam, bo czym człowiek starszy tym mniej go ma dla siebie.


Zgadzam się z przedmówcą - do WP czy Joomla mamy mnóstwo gotowych rozwiązań i ciągle jest więcej. No chyba, że kolega od gloryfikowania własnych cms-ów ma plan wymyślić coś turbo i pisać do tego wtyczki, wtedy może sobie na tym nawet zarobi... chociaż pewnie nie smile.gif


--------------------
Gdzie znajdziesz baterie kuchenne? Najczęściej w kuchni.
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz1985
post 23.11.2013, 13:15:45
Post #96





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 43
Dołączył: 5.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


WP to nie CMS i daleko odbiega możliwościami od Joomli.

Nie polecam Drupala.
Go to the top of the page
+Quote Post
kkkamyk
post 8.12.2013, 20:37:54
Post #97





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 8.12.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Joomla z każdą aktualizacją jest coraz lepsza i bardziej funkcjonalna. W porównaniu z pierwszymi wersjami teraz to jest kombajn. Sama pracuję na niej i polecam.
Go to the top of the page
+Quote Post
Tom:-)
post 24.02.2014, 00:05:16
Post #98





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 284
Pomógł: 0
Dołączył: 25.03.2007
Skąd: Globalna wioska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiem co wcześniej polecałem, ale obecnie i ostatecznie Drupal jest jedynym systemem (właściwie CMF). Do znanych i szybkich w stawianiu strona są J! i WP. Do szybkiej pracy po wykonaniu strony jest Drupal. Każdy rozsądny informatyk poleci ten CMS


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
krystiankolar
post 27.03.2014, 23:09:28
Post #99





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 19.03.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko zależy od potrzeby klienta... przeważnie firmy wybierają jedną z trzech : Joomla, Wordpress, Drupal
Go to the top of the page
+Quote Post
stecc1
post 1.06.2014, 19:51:13
Post #100





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 1.06.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na wordpressie postawiłam ostatnio rozbudowany sklep internetowy - to naprawdę bardzo dobry cms.
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 20:34