Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

12 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowy serwis PHP.pl, Akcję wspiera Kei.pl
Sabistik
post 12.07.2007, 20:01:27
Post #1


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla wszystkich użytkowników naszego wortalu przygotowaliśmy nowy serwis.
Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie programowania PHP oraz zdobyć punkty, które pozwolą na uplasowanie się w naszym rankingu.

Pytania będą losowane z puli jaką będziemy dysponować. Niestety sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić ich wystarczająco dużo, dlatego prosimy Was o pomoc.
Masz ciekawy pomysł? Wiesz co może sprawić trudność innym użytkownikom? Zgłoś swoje pytanie!

To nie wszystko. Wraz z firmą Kei.pl przygotowaliśmy 50 darmowych domen (.pl oraz .com.pl) dla osób, które zgłoszą najciekawsze pytania. Wystarczy chwila czasu aby zdobyć swój wymarzony adres.

Na składanie pytań macie czas do 22 lipca. Jeśli pytanie nam się spodoba poinformujemy Was w jaki sposób możecie zarejestrować swoją domenę.

Adres nowego serwisu to Test.php.pl. Do zalogowania wymagane są dane z forum, a sam formularz zgłoszeniowy dostępny jest na http://test.php.pl/zaproponuj

Realizatorem projektu jest Athlan.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 13.07.2007, 08:58:37
Post #2





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przypominam, że wstępnie planujemy 200 pytań w puli, które będą losowo wybierane z losowo ułożonymi odpowiedziami, także szykuje się niezła zabawa...

Test będziecie mogli rozwiązywać raz na tydzień (limit do ustalenia z zarządem). Lista z najlepszymi wynikami będzie wyświetlona w prawym menu, także najlepsi otrzymają miano "kozaka w php".

-- EDIT --

Już pojawiło się parę "perfidnych", a raczej retorycznych pytań. Test ma być naprawdę podchwytliwy, a odpowiedź na pytanie powinna być zastanawiająca. Pytania, na które odpowiedź jest oczywista będą usuwane. Pojawiło się też trochę pytań bez odpowiedzi, proszę je uzupełniać, bo nie naszym zadaniem jest wymyślanie odpowiedzi smile.gif Jeżeli chcecie mieć okazję wybrać swoją domenę .pl, musicie ułożyć naprawdę dobre pytanie smile.gif

Sprawdź się! Być może Ty ułożysz jedno z 50 superpytań!


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 13.07.2007, 19:06:29
Post #3





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy dalo by sie zamienic tego inputa na wiekszy textarea ? winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 13.07.2007, 21:49:57
Post #4





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Czy dalo by sie zamienic tego inputa na wiekszy textarea ? winksmiley.jpg

Dziś około północy zostanie to zrobione, a kod pomiędzy <?php, <?, <?= i ?> zostanie zamieniony na code php smile.gif

-- EDIT --

Dodane zostały featury.

Na pytanie macie textarea, kod php wklejacie między <?php, <? lub <?=, a ?>. Automatycznie zamieni sie to na listing! Dodatkowo ostatnio zaakceptowane pytania (przez kogo) oraz ranking autorów pytań smile.gif To powinno być motywacją smile.gif

Pozdro!


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 13.07.2007, 22:06:23
Post #5


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




przydałby sie jeszcze checkbox zapamietaj... bo nie chce mi sie za każdym razem logowac
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 16.07.2007, 03:41:57
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moje ostatnie 3 lub 4 pytania zostały odrzucone nie wiem dlaczego i bardzo chętnie bym się dowiedział.
Jest na razi 27 pytań zatwierdzonych planowo do testu ma być 200 w takim tempie zbieranie ich potrwa jeszcze z półtora miesiąca, jak nie więcej.
Weźmy przykładowo że 40 osób wymyśli pytanie dotyczące funkcji isset() ( niemożliwe ? sądzę jednak że możliwe ),
20 osób z tych 40 odpuści dalsze próby bo ich pytania odpadły i nie wiedzą nawet dlaczego.
Rozwiązaniem tego stanu rzeczy mogło by być wprowadzenie systemu powiadomień, dotyczących stanu pytania. Czy zostało przyjęte, a jeśli odrzucone to dlaczego ? Inną metodą mogło by być zrobienie spisu działów z podręcznika php.net z których zostały już przyjęte pytania i ile ich jest. Dało by to wskazówki osobom wymyślającym kolejne pytania.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 16.07.2007, 04:35:58
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Też bym chciał wiedzieć, czy jedno z moich pytań zostało zatwierdzone ; ]
Widzę Athlan, że jednak skapitulowałeś z tym textarea...jestem proprokiem : >

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
seaquest
post 16.07.2007, 08:02:18
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 790
Pomógł: 7
Dołączył: 6.02.2003
Skąd: Polska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Napiszę tylko:
- pytania do których nie było podanych odpowiedzi
- pytania zbyt proste wg nas
- pytania sformułowane niezrozumiale

Zostały odrzucone.
Oczywiście to nie wszystkie przypadki, ale większość pytań odpada z w/w powodów.


--------------------
Michał Płachta
Warsztat: Mac OS X Leopard, PostgreSQL, Text Mate, Retrospectiva + SVN
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 16.07.2007, 09:18:15
Post #9





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Rozwiązaniem tego stanu rzeczy mogło by być wprowadzenie systemu powiadomień, dotyczących stanu pytania.

Zobaczy się... ja jestem za, muszę pogadać z górą, żeby do API dodali mi Wasze emaile.

Cytat
Oczywiście to nie wszystkie przypadki, ale większość pytań odpada z w/w powodów.

Dodamy do wyboru z selecta najczęstsze powody, ale i tak trzeba zrobić customizacje. Na priv obgadamy to API ;]

Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś będzie to gotowe smile.gif pozdro


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
koodlaty
post 16.07.2007, 11:40:54
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 118
Pomógł: 3
Dołączył: 6.07.2006
Skąd: Dublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pytania mają dotyczyć "sztywno" PHP, czy ogólnie developerki o php opratej - java script, xml, sql i bazy danych...?


--------------------
-----------------------
My hovercraft is full of eels!
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 16.07.2007, 16:36:31
Post #11





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Pytania mają dotyczyć "sztywno" PHP, czy ogólnie developerki o php opratej - java script, xml, sql i bazy danych...?

Najlepiej tylko php i mniej pytań serwerowych chłopaki smile.gif

Fajne są pytania z listingami i podchwytliwym kodem, typu brak break w switch()'u i każdy case sie wykonuje. Tutaj muszę pochwalić parę osób.

--- EDIT ---

Dla developerów: w panelu admina pojawiła się opcja "wystaw pytanie do dyskusji", pytania takie są wyświetlane na samej górze listy podświetlone na pomarańczowo.

Dla użytkowników: Wy możecie patrzeć nad iloma pytaniami się zastanawiamy. Warunek flagi pytania na "do dyskusji"

1. Pytanie jest skomplikowane
2. Pytanie nie dotyczy bezpośrednio PHP, ale jest dobre
3. Szczerze powiedziawszy sami nie możemy sprawdzić poprawności odpowiedzi (osoba która sprawdzała, nie cały zespół)
4. Pytanie jest zbyt długie, lub jest wiele odpowiedzi. Należy je przeredagować, bo intencja jest dobra


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 16.07.2007, 18:01:27
Post #12


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




a doczekam sie checkboxa zapamiętaj logowanie? ew żeby nie uzupełniało tych pół do logowania tekstem? bo firefox nie zapamiętuje tam hasła, a wpisywać za każdym razem mi sie nie chce...
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 16.07.2007, 22:45:34
Post #13





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziś serwis był niedostępny przez jakiś czas. Wynikało to z przebudowy bazy danych i sposobu przechowywania informacji o Was w związku z dodaniem ogromnej funkcjonalności o którą tak bardzo prosiliście smile.gif Powiadomienia email. Od teraz będziecie informowani o wszystkich akcjach, które dzieją się w panelu administracyjnym z Waszym pytaniem.

Cytat
a doczekam sie checkboxa zapamiętaj logowanie? ew żeby nie uzupełniało tych pół do logowania tekstem? bo firefox nie zapamiętuje tam hasła, a wpisywać za każdym razem mi sie nie chce...

Ja u siebie dałem zapamiętywanie haseł i klikam tylko enter i jestem smile.gif nie wiem w czym problem, ale pomyśle... zobaczy sie snitch.gif


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 17.07.2007, 06:38:54
Post #14


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




A ja mam pytanie z innej beczki, te domeny to jaki będą mieć status? Kto będzie ich właścicielem, na jaki czas opłacone będą, bo mniemam że nie dożywotnie.. ile będzie kosztować przedłużenie i po jakim czasie?
Go to the top of the page
+Quote Post
Bastion
post 17.07.2007, 08:36:54
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 505
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobre pytanie, teraz domenę PL w promocji można dostać za 1PLN. Jeśli nagrodą jest taka właśnie domena, która za rok trzeba będzie samemu przedłużyć za ~100PLN to nie warto się wysilać z tymi pytaniami. Ważna kwestią też jest to na co zwrócił uwagę hwao : kto faktycznie będzie właścicielem tej domeny. Bo generalnie w dzisiejszych czasach swój wymarzony adres można dostać już za grosze + być jej faktycznym właścicielem + wybrać dowolnego rejestratora + wybrać dowolne miejsce parkowania domeny. Jakie są więc atuty tych domen konkursowych, których nie można osiągnąć samemu ?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 17.07.2007, 08:49:08
Post #16





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Hmmm tak sobie myślę: w jakiej formie prezentowane będą pytania? Obawiam się, że w formie zwykłego tekstu więc nie będzie problemu z Ctrl+C Ctrl+V i przetestowaniem kodu u siebie. Większym utrudnieniem byłoby wyświetlenie kodu jako obrazka ale wtedy warto by było liczyć czas w jakim zostają udzielone odpowiedzi, bo co wytrwalsi będą przepisywać kod z obrazka. Mam dziwne wrażenie, że zdecydowana większość odpowiedzi będzie poprawna smile.gif tylko czy udzielane będą we właściwy sposób?...

PS: co do nagród: kurcze, znow wyłazi polska mentalność: ktoś chce coś dać za darmo, a wy i tak wybrzydzacie tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Bastion
post 17.07.2007, 09:24:40
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 505
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


E tam mentalność. Tylko co to za nagroda za 1 PLN? Która za rok może pociągnąć większe koszta utrzymania. Stąd te pytania. Bo jeśli chociaż na 2 lata - to już jest coś ciekawego. W innym wypadku, z mojego punktu widzenia , *taka jałmużna o wartości 1PLN* jest śmieszna.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Sabistik
post 17.07.2007, 09:54:21
Post #18


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(hwao @ 17.07.2007, 07:38:54 ) *
A ja mam pytanie z innej beczki, te domeny to jaki będą mieć status? Kto będzie ich właścicielem, na jaki czas opłacone będą, bo mniemam że nie dożywotnie.. ile będzie kosztować przedłużenie i po jakim czasie?



Domena będzie zarejestrowana na dane jakie podacie. Czas rejestracji - 1 rok. Przedłużenie oraz inne informacje na stronie Kei.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
Bastion
post 17.07.2007, 10:03:45
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 505
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Czas rejestracji - 1 rok. Przedłużenie oraz inne informacje na stronie Kei.pl


W takim razie można zrobić to samemu w dużo lepszych firmach hostingowych, chociażby ovh.pl - 19,99.
W kei.pl - 30 zloty pierwszy rok / 100 kazdy kolejny.

Zastanawiam się czy to rzeczywiscie nagroda, czy pozyskanie potencjalnych klientów dla kei.pl

IMHO - lepszą nagrodą byłaby sub-domena w php.pl - lub najzwyklejsza koszulka smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 18.07.2007, 10:26:06
Post #20


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Cytat(phpion.com @ 17.07.2007, 09:49:08 ) *
PS: co do nagród: kurcze, znow wyłazi polska mentalność: ktoś chce coś dać za darmo, a wy i tak wybrzydzacie tongue.gif


Wiesz, 'za darmo' ale lepiej wiedzieć jakie to 'za darmo' jest naprawdę smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 22:57