Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Subdomena czy katalog, Istniejąca domena pozycjonowana lokalnie i nowa filia w innnym mieście
szczeku
post 23.12.2016, 05:28:39
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 24
Pomógł: 0
Dołączył: 29.08.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Tak się zastanawiam co będzie lepsze dla pozycji w google.
Mianowicie, jest strona firmowa dość dobrze wypozycjonowana lokalnie (miasto i okolice). W tym momencie jest otwierana nowa filia w innym mieście i trzeba zrobić stronę osobną dla niej. To znaczy inne opisy, zdjęcia i wiadomo adresy itp. itd. Nie chcę do tego zaprzęgać nowej domeny.

No i właśnie co jest lepsze, rozdzielenie tego na subdomeny: miasto1.firma.pl, miasto2.firma.pl czy katalogi: firma.pl/miasto1, firma.pl/miasto2
W miejsce firma.pl dałbym linki do wyboru miasto1 czy miasto2.
O ile subdomeny są chyba dla googla całkiem nowymi stronami, więc trochę szkoda tej pozycji którą mam teraz na firma.pl. Jednak przy rozdzieleniu na katalogi google to widzi jako jedną stronę.
Możliwe też że zle rozumiem działanie googla smile.gif

Sprawdzając w internecie popularne strony widzę przewagę zastosowanie katalogów (np. kino helios nie subdomeny tylko katalogi na różne miasta czy nawet konkretne kina jeżeli jest więcej niż jedno w danym mieście).

Może ma ktoś doświadczenie jak to się zachowuje. Zwłaszcza że niechciałbym stracić pozycji dotychczasowej głównej domeny.
Może też w jakiś specjalny sposób trzeba metatagi poustawiać albo google analytics albo jeszcze coś innego.

Dzięki
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
trueblue
post 12.01.2017, 08:43:24
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 761
Pomógł: 1822
Dołączył: 11.03.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


com, to nie jest mój wymysł.

Cytat
Subdirectories with gTLDs - example.com/de/
https://support.google.com/webmasters/answer/182192?hl=en


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 20:58