Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Pozycjonowanie SEO wszystko o, Szykam ksiażki artykułu o SEO
xavierek
post 20.08.2011, 14:41:20
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 92
Pomógł: 2
Dołączył: 22.03.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam szukam jakiejś dobrej książki o optymalizacji strony pod pozycjonowanie oraz sposoby pozycjonowania smile.gif jednym słowem wszystkie przydatne informacje do promowania strony może być to książka jak jakieś artykuły smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
gszesiek
post 21.09.2011, 01:34:36
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 152
Pomógł: 1
Dołączył: 17.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli bardzo pragniesz książki to kup sobie jakąś biblię SEO - ale nie dowiesz się z niej nic więcej jak "tylko" podstawy (reszta to woda).
A podstawy znajdziesz w pierwszym lepszym kursie o pozycjonowaniu, więc szkoda kasy.
Jak poznasz podstawy (o ile jeszcze nie znasz) to czytaj forum PiO oraz blogi jego użytkowników.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
cod3r
post 25.09.2011, 10:46:17
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2011
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bardzo dużo w internecie jest artykułów i materiałów na temat pozycjonowania i optymalizacji. Ja ostatnio też zacząłem się trochę tym interesować i szukać informacji na ten temat i muszę powiedzieć, że kupowanie książki to chyba nie jest dobry pomysł. Forum Pozycjonowanie i Optymalizacja, zajrzyj tam, masa artykułów i ciekawych porad. Wpisz w Google: SEO blog.
Myślę, że taka porcja materiału starczy na długi czas. Kursów online też pełno.
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz_test
post 25.10.2011, 19:18:12
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 25.10.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie podam tytułu ale kilka rad.
1. Unikalne treści, im więcej tym lepiej.
2. Dobre linki przychodzące, też im więcej tym lepiej.
3. Nie przesadzać z ilością linków wychodzących i nie linkować do złych rzeczy.
4. Kod HTML strony powinien być zgodny ze sztuką.
Go to the top of the page
+Quote Post
mate
post 25.12.2011, 10:53:33
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na pewno nie polecam ksiazki: http://helion.pl/ksiazki/seo-biblia-jerri-...ford,seobib.htm
Mialem okazje kupic za 30zl wiec wziąłem, ale gdybym mial placic normalnie to nie bylbym zadowolony.
Ogolnie te 400stron co jest w ksiazce mozna bylo napisac na maksymalnie 50 stronach.
Go to the top of the page
+Quote Post
lightweight
post 21.01.2012, 10:40:16
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 21.01.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mate @ 25.12.2011, 10:53:33 ) *
Na pewno nie polecam ksiazki: http://helion.pl/ksiazki/seo-biblia-jerri-...ford,seobib.htm
Mialem okazje kupic za 30zl wiec wziąłem, ale gdybym mial placic normalnie to nie bylbym zadowolony.
Ogolnie te 400stron co jest w ksiazce mozna bylo napisac na maksymalnie 50 stronach.



dokładnie, lanie wody i na siłę wydłużanie treści - żeby książka jakoś wyglądała i się sprzedała, a w rzeczywistości można zawrzeć konkretną wiedzę w 30-40 stronach.
Go to the top of the page
+Quote Post
marekge
post 1.02.2012, 12:38:40
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 70
Pomógł: 8
Dołączył: 3.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Niestety jest to na tyle specyficzna branża że nie nauczysz się jej z żadnej książki.
1. W książkach są tylko luźne przemyślenia, z tego powodu że Google nie chwali się w jawny sposób jak wylicza pozycję strony (wszystko to przemyślenia, czasami oparte na testach)
2. Gdyby ktoś znał metody gwarantujące zawsze 1# nigdy nie podzieliłby się tym w żadnej książce ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
alakot4
post 25.08.2012, 23:00:00
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 25.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czytanie książek na temat seo to troszkę stracony czas. Najlepiej czytać w sieci same nowinki. Co Ci po wiedzy sprzed paru lat questionmark.gif?


--------------------
hotele Gdańsk
Go to the top of the page
+Quote Post
vermis
post 4.09.2012, 09:27:41
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 279
Pomógł: 56
Dołączył: 3.06.2010
Skąd: Tarnowskie Góry

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(marekge @ 1.02.2012, 13:38:40 ) *
Niestety jest to na tyle specyficzna branża że nie nauczysz się jej z żadnej książki.

Tak samo jak programować, korzystać z baz danych itp. W książkach są podstawy, które warto poznać. Reszta to doświadczenie, czyli ciężka praca.

Cytat(marekge @ 1.02.2012, 13:38:40 ) *
1. W książkach są tylko luźne przemyślenia, z tego powodu że Google nie chwali się w jawny sposób jak wylicza pozycję strony (wszystko to przemyślenia, czasami oparte na testach)

A w Internecie to coś innego jest? W książkach masz zawartą samą ideę SEO, którą warto znać zanim zaczniesz stawiać precle i tym podobne. Moim zdaniem na początek książka jest dobrym rozwiązaniem, bo sytematyzuje wiedzę i pozwala zrozumieć czym jest SEO. Oczywiście bez świeżej wiedzy z sieci się nie obejdzie, ale jestem daleki od skreślania książek.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 4.09.2012, 12:12:12
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Szczerze mówiąc SEO w założeniach jest BANALNIE proste i lukasz_test chyba opisał wszystko, co trzeba wiedzieć na początek. Ogólnie jak zrozumiesz ideę Google, czyli znalezienie najbardziej wartościowej strony dla użytkownika, to będziesz wiedział wszystko co potrzeba. Potrzebne są Ci 2 rzeczy:
1) Wartościowa strona (najlepiej godząca potrzeby Google i użytkownika) - tutaj trzeba mocno przemyśleć układ strony, elemenyt, ich relację, zadbać o dobre jakościowo teksty, wewnętrzne linkowanie itp
2) Linkowanie z zewnątrz - tutaj oczywiście pytanie czy będziesz linkował sztucznie czy naturalnie (np. namawiając inne osoby do wstawienia linku do Ciebie). W obu tych sytuacjach liczy się aby możliwie tanio pozyskać możliwie dobre linki. Nikt Ci tego w książce nie opisze - takiej wiedzy trzeba szukać na formach i blogach.

Książek kilka do SEO widziałem i chyba żadna nie zawierała praktycznych informacji, a jedynie teorie, którą lukasz_test skondensował do kilku myślników.
Go to the top of the page
+Quote Post
sandraa91
post 6.09.2012, 13:26:20
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 4.09.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mate @ 25.12.2011, 11:53:33 ) *
Na pewno nie polecam ksiazki: http://helion.pl/ksiazki/seo-biblia-jerri-...ford,seobib.htm
Mialem okazje kupic za 30zl wiec wziąłem, ale gdybym mial placic normalnie to nie bylbym zadowolony.
Ogolnie te 400stron co jest w ksiazce mozna bylo napisac na maksymalnie 50 stronach.


Mam posdobne zdanie na ten temat thumbsdownsmileyanim.gif


--------------------
http://www.mega-gry.pl/
Go to the top of the page
+Quote Post
php.helper
post 13.09.2012, 09:09:44
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 9.08.2012

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Też jestem tego zdania, że nie ma co się wzorować na książkach, może jakieś podstawy z podstaw tam są ale mogą być deczko przestarzałe. Najlepiej tak jak juz było wyżej napisane czytać artykuły i zapoznawać się z nowinkami w necie.


--------------------
wypadek w pracy niemcy
Go to the top of the page
+Quote Post
kortak
post 22.12.2012, 17:40:29
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 22.12.2012
Skąd: warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja tez uważam, że nie warto inwestować w ksiązke o SEO. Ksiązki zazwyczaj zawierają wiedze zprzed kilku lat, a algorytmy googla zmieniaja sie co jakiś czas, więc tez trzeba dostosować do nich metody pozycjonowania. Sporo wiedzy znajdziesz w sieci i to bedzie wiedza aktualna i z kilku zródeł a co też ważne jest to wiedza darmowa.
Go to the top of the page
+Quote Post
marcysia12
post 27.12.2012, 14:04:07
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 27.12.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


popieram osobe wyzej


--------------------
www.wyzszaszkolakosmetyki.pl
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 17:28