Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Możliwość oznaczania tematu jako rozwiązany
kiler129
post 14.05.2011, 00:51:41
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 566
Pomógł: 35
Dołączył: 21.06.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie!
Sugestia krótka a zaczerpnięta ze StackOverflow. Obecnie na PHP.pl temat oznaczony jest na żółto jeśli komuś damy "Pomógł" ale ma to wady:

1. Czesto ktoś pomaga ale problemu do końca nie uda się wyjaśnić
2. Nie da się kliknąć pomógł samemu sobie jak znajdziemy rozwiązanie [vide mój ostatni temat na podforum PHP o tabelach] wink.gif

Fajnie byłoby dać autorowi guzik "rozwiązał problem" czy najlepiej ogólnie na cały temat "problem rozwiązany" i oznaczać taki temat na liście gwiazdką/whatever.

Co o tym sądzicie?


--------------------
flexiCMS v2 [|||||||+--] 75% done
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 14.05.2011, 08:19:37
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Taki pomysł już się przewinął. Miało to być rozwiązane jako dodatkowy tag [Rozwiązane], ale popatrz jak system tagów jest używany... Wiele osób nawet nie wie chya, że on istnieje wink.gif


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 14.05.2011, 11:53:43
Post #3


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Cytat
2. Nie da się kliknąć pomógł samemu sobie jak znajdziemy rozwiązanie [vide mój ostatni temat na podforum PHP o tabelach]


A może jeszcze przycisk "Chcę wybrać sobie nagrodę" ?

Bez przesady, "Pomógł" służy do nagradzania innych forumowiczów, którzy pomogli znaleźć rozwiązanie problemu przez osoby zgłaszające problem, a nie w celu narcystycznego nabijania sobie licznika tychże punktów.

Doprowadziłoby to do sytuacji, w której ludzie zakładaliby tematy w stylu: "Co robi echo? " i natychmiastowej odpowiedzi: "O, wiem, wyświetla tekst, jestem boski! Mogę sobie dać Pomógł".





--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
kiler129
post 14.05.2011, 12:49:44
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 566
Pomógł: 35
Dołączył: 21.06.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Thek - nie głupie pod warunkiem ze w wynikach szukania i na podforum podswietli tematy z tym tagiem wink.gif
Blooregard - chyba nie wyglądam na osobę nabijajaca jakikolwiek licznik? smile.gif To w sumie jasna rzecz ze zadnych punktow dla nas nie może naliczac gdy sami rozwiazemy problem bo nabijactwo byłoby przeogromne.


--------------------
flexiCMS v2 [|||||||+--] 75% done
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 15:20