Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wymagania dla juniora w DOBREJ firmie
trifek
post 21.06.2018, 07:35:33
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 0
Dołączył: 28.09.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak z ciekawości, ile taki junior php zarabia?smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 21.06.2018, 09:10:54
Post #22





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat(athabus @ 20.06.2018, 18:10:22 ) *
@nospor ale szukasz juniora/regulara remote? Myślisz, że pracując zdalnie da się czegoś nauczyć? Praca zdalna byłaby super, ale boję sie, że bym się niczego nie nauczył i dalej klepał stare błędy. Może bezpodstawnie?

Temat: Bialystok zdalna Mid dev PHP
Co do nauki zdalnie: oczywiscie ze najlepiej jak masz kogos nad glowa kto ci od razu da opieprz i szybciej nauczycsz sie czegos w biurze z cala masa lepszych kolegow. Ale z drugiej strony to tez kwestia indywidualna. W normalnych firmach jak osoba wrzuca kod na serwer to przeglada go kilka osob i kazda moze cos powiedziec, znalezc blad itp. Rowniez pomoc moze zdalnie ktos inny. Tak wiec generalnie lepiej uczyc sie z bliska ale to zalezy i tak od osoby jak chwyta. Jak masz dobrych kolegow to niezaleznie czy siedza obok czy 1000km dalej to sie i tak nauczysz. Grunt by inni mieli oko na to co piszesz a dobrze zorganizowanej firmie tak wlasnie jest.


Testy... skoro startujesz powiedzmy ze na juniora to mysle ze nie powinies sie bac testow. Aplikuj gdzie sie da, najwyzej nie zrobisz - zaden wstyd. Wsyd jest dopiero gdy koles startuje na seniora a potem wyklada sie na najprostrzych rzeczach. Wiem cos o tym bo startowalo do nas juz wielu seniorow a sie wykladali na takich rzeczach jak:
$sql = "select blabla from tabela where costam="costam innego"";
I wielkie zdziwienie ze maja PARSE ERROR i nie wiedza czemu. To jest dopiero WSTYD i ZENADA! Wczoraj wlasnie takiego testowalismy i do tej pory mnie nosi ze tak mozna lgac w CV.


Cytat(trifek @ 21.06.2018, 07:35:33 ) *
tak z ciekawości, ile taki junior php zarabia?smile.gif

A przejrzyj ogloszenia w dziale Gielda Ofert i zobaczysz smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 21.06.2018, 16:04:53
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzisiaj byłem na super rekrutacji... Ogólnie rekrutacja w ciekawej firmie, wiele etapów. Szczerze mówiąc złożyłem aplikację bez wiary w powodzenie, z założeniem, żeby zobaczyć na przyszłość jak rekrutacja wygląda.

Najpierw było CV. Drugi etap to taki wstępny kwestionariusz po angielsku - ogólnie takie pitu pitu żeby sprawdzić znajomość angielskiego, ale pozytywne wrażenie po firmie zostało, bo pytali miedzy innymi o work-life balance, hobby itp. Przeszedłem dalej i dzisiaj był egzamin teoretyczny w języku angielskim. Spodziewałem się epic fail, a poszło mi całkiem przyzwoicie - sam się zdziwiłem odpowiadając na pytania ile dziwnych rzeczy wiem na temat php...
Najfajniejsze było jednak omówienie wyników testu, gdzie wiele rzeczy się dowiedziałem + wiele tematów pogłębiliśmy.
W każdym razie zdziwienie dnia - wpadłem w najwyższy kwartyl wyników i w sumie poległem tylko na pytaniach czysto algorytmicznych i dla seniorów.

Niespodziewanie dla siebie zostałem zaproszony na test praktyczny, który co więcej miał być formalnością. Ale nie był ;-( Zaliczyłem klęskę roku, bo uświadomiłem sobie, że nie potrafię programować bez frameworka... Faktycznie już nie pamiętam kiedy cokolwiek robiłem coś bez frameworka. Zadanie polegało na stworzeniu prostego bloga z AccessControllem - takie standardy typu użytkownik może usunąć tylko swój wpis, ale przeglądać wszystkie nawet jak jest niezalogowane. Ogólnie temat, który w Symfony ogarnia się w 2h. Można używać zewnętrznych bibliotek, ale nie frameworka.... Oczywiście wszystko w nowoczesnym wydaniu obiektowym a nie dirty code.
No i klęska - wszystko w teorii wiedziałem jak trzeba zrobić tj. jak zorganizować projekt, jak zrobić autoload klass, stworzyć front controller + klasy kontrolerów... no ale nie robiłem tego chyba nigdy, bo dopiero zrozumiałem te zasady pisząc w gotowych frameworkach...
Czas wykonywania zadania 4h (z założeniem, że wszystkiego nie zdążę, bo nikt jeszcze podobno nie zrobił całości) - w tym czasie raczej bym nie zaimplementował zbyt wiele bo muszę najpierw poczytać jak do tematu się zabrać. Do tego edytor NetBeans, którego kompletnie nie znam i mi się w nim fatalnie pracowało. Po 30-45 minutach poddałem temat. bo po 4h to bym w tym tempie dopiero chyba miał szkielet aplikacji i zaczynał konfigurować Doctrine.

Powiedziałem prowadzącemu test jak jest i się pożegnałem. O dziwo nawet zostało jeszcze jakieś pole do rozmowy, bo wcześniej sygnalizowałem, że w wielu obszarach jestem już dość zaawansowany, a w innych czasami brakuje mi kompletnie podstaw. Opowiedziałem jak bym w teorii podszedł do tematu i o dziwo jeszcze jakaś mała furtka dla mnie została. Ale test praktyczny pięknie wypunktował moje braki.

W każdym razie co by nie wyszło, to muszę przyznać, że firma na mnie zrobiła super wrażenie - chętnie bym tam nawet na darmowe praktyki poszedł, żeby się trochę poduczyć. Szkoda, że tak dałem ciała. Jutro siadam do czytania jak się buduje frameworki MVC, a w niedzielę zarezerwowałem sobie na zrobienie tego zadania. Tylko teraz mi mega głupio, że tak wyszło ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 22.06.2018, 08:27:20
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
do tej pory mnie nosi ze tak mozna lgac w CV.
- hehe, bo tak to działa, firmy udają, że szukają nie wiadomo jakich specjalistów a kandydaci, że są takimi nie wiadomo jakimi specjalistami. W praktyce wygląda to tak, że większość firm i tak ma widły jakoś 2-5k, więc poudajemy sobie fajnie, że ja jestem Stevem a ty Billem a potem bumm - powrót do rzeczywistości i jazda poprawiać złą translację w stopce dżumli businesssmiley.png
Jakby firmy poważnie podchodziły do tego, co piszą w ogłoszeniach, to 99% rekrutacji by się kończyło klapą no bo np. ciężko byłoby im znaleźć kogoś z 5 letnim doświadczeniem w PHP 7.2 headsetsmiley.png

Cytat
Zadanie polegało na stworzeniu prostego bloga ... w 4 godziny
- ja kiedyś miałem napisać ORMa Lkingsmiley.png

Cytat
Po 30-45 minutach poddałem temat
- błąd, możesz im powiedzieć, żeby sobie wsadzili tego bloga głęboko ale nie wolno się poddawać bo wytrwałość, upór, kombinowanie etc są wysoko cenione i na 90% właśnie o to chodzi w takich próbach, żeby zobaczyć, jak ktoś radzi sobie z presją, z czymś trudnym, niewykonalnym etc.

Cytat
sygnalizowałem, że w wielu obszarach jestem już dość zaawansowany
- to też odradzam, jak coś tam bąkniesz, że słyszałeś o PHP to potem jak się okaże, że umiesz klasę napisać to zawsze będzie to pozytywnie odebrane. Tymczasem jak powiesz, że jesteś "PHP mastah" to od razu dostajesz parę podchwytliwych pytań na których się wykładasz i wrażenie jest negatywne.

I ogólnie jakiś straszny pesymizm z Ciebie bije. Ty masz chłopie programować jakieś popierdułki a nie lecieć w kosmos ruską rakietą.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.06.2018, 08:39:51
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla mnie to bzdura te zadanie co dostłeś. Ja jak startowałem do jednej firmy to dostałem zadanko stworzenie takiego mega prostego sklepiku: listing z paginacją, dodawanie produktu, jakieś testy do tego. a wszystko to w SF4 no i na zadanie było kilka dni.

Ja rozumiem że ktoś może dać zadanie ale takie na max 1h gdzie da się coś zrobić bez FW ale pisanie kobyłek to już przesada.

Ogólnie zadanie powinno być na tyle proste żeby widzieć czy ktoś się orientujem czy umie używać googla i manuala bo jak tego nie potrafią to dupa a nie programista.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 22.06.2018, 09:25:12
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Żeby oddać uczciwość to już na wstępie mi powiedziano, że nie chodzi o to aby rozwiązać wszystko, tylko aby ocenić jak taki projekt bym rozpoczął, zorganizował. Trudno mi to teraz oddać słowami, ale zrozumiałem ogólnie intencję tego testu i wydaje mi się, że bardzo fajne zadanie.
Natomiast rozbiły mnie moje przyzwyczajenia:
- od "zawsze" programuję w jednym frameworku
- od prawie zawsze w Phpstorm

Tu nagle dostałem obcy komputer, NetBeansa, którego kompletnie nie znam i projekt, który trochę mnie pokonał złożonością vs czas. Wiedziałem, że w tym czasie na tym zestawie nic konkretnego nie zrobię. Niby można i w notatniku pisać, ale kurcze ja mocno wykorzystuje to co oferuje IDE i bez niego moja produktywność leci na łeb na szyję.

W domu na spokojnie zabrałem się do tematu. W ~5h udało mi się stworzyć framework do obsługi żądań - tj jest front controller, kontrolery jako klasy, obiekt request, prosta konfiguracja oparta o stałe. Do tego zainstalowałem Doctrine i stworzyłem klasę Entity dla Usera + Twig jako szablony.
Idzie trochę jak po grudzie, bo nigdy nie korzystałem z TWIGA czy Doctrine jako osobnych bibliotek, więc musiałem doczytać jak to skonfigurować i wpleść w całość "frameworka". Oczywiście jest autoload klas według PSR itp.

Czyli ogólnie 5h zajęło mi stworzenie bazy do rozwiązywania samego zadania :-( Z plusów fajne doświadczenie, bo wreszcie mogłem napisać swój "framework" MVC od zera. Na nieznanym sprzęcie, walcząc z materią itp pewnie bym zrobił połowę z tego.

Sam nie wiem jak to oceniać w kwestiach wydajności, ale chyba szału nie ma.

Dzisiaj postaram się popracować nad założonymi funkcjonalnościami, ale prognozuję, że całość projektu zajęłaby mi +10h przy założeniu, że obsługę formularzy potraktuję "aby było". Nabyłem natomiast nowe skille w postaci stworzenia projektu od zera - niby proste i każdy wie jak to zrobić, ale wiedzieć jak coś zrobić a to zrobić to dwie różne sprawy.

@Pilsener - dzięki chyba faktycznie masz rację. Trzeba nad podejściem popracować ;-)

PS. czy tylko ja tak mam, że siadając do nieznanego IDE czuję się jakbym się uczył programować od nowa? Nagle trywialne rzeczy zajmują 5x tyle czasu. Siadając do NetBeansa, którego kompletnie nie znałem kompletnie nie mogłem się odnaleźć... PhpStorm uzależnia...

Ten post edytował athabus 22.06.2018, 09:27:29
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.06.2018, 09:43:31
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja Ci powiem więcej. O ile nie mam większych problemów z VIM to jak kiedyś usiadłem do zadania które musiałem napisać w VIM bo to było na zdalnym serwerze to nie dałem rady pisać bo była nie moja klawiatura biggrin.gif Przyzwyczajenia robią swoje smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 22.06.2018, 10:36:38
Post #28





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat
- od prawie zawsze w Phpstorm

PhpStorm powoli staje się standardem w branży. Jeśli jakaś firma tego nie rozumie, tak samo może nie rozumieć, że php 7 jest lepszy niż php 5.6 :) A na poważnie, to nie wyobrażam sobie pracy nad dużym projektem bez tego IDE.

Co do programowania bez frameworka. W PHP zazwyczaj korzystam z frameworka i dodatkowych bibliotek ale byłbym w stanie pisać bez frameworka. Wystarczy znajomość najpopularniejszych bibliotek i będziesz w stanie zrobić wszystko - polecam zaznajomić się z PDO, Twig, Guzzle, Carbon, Symfony Console, Doctrine, Monolog.

Po przesiadce na Pythona większość rzeczy robię przy pomocy paczek. Nawet jak korzystam z frameworka, to i tak jest on tylko jedną z paczek i wcale nie jest najważniejszy w całym zestawieniu.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 22.06.2018, 10:43:09
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak właśnie piszę teraz ten projekt korzystając z paczek - dla mnie ogólnie jest to nowość, ale juz sobie wszystko ładnie skonfigurowałem. W tym projekcie w zasadzie Doctrine + Twig + Autoloader z Composera wykorzystuję. Fajna sprawa tak po kolei odtworzyć mechanizmy, których używam w Symfony. Następnym razem będę mądrzejszy o to doświadczenie.

PS. w tej firmie też używają PhpStorm, ale na projekt dają NetBeansa - z tego co zrozumiałem chodzi to, że to jakiś ustandaryzowany test i po prostu inni też pisali w NetBeans. To akurat wydało mi się dziwne. Gdybym ja prowadził taką kwalifikację, to bym akurat zezwolił na własny sprzęt bo przecież każdy ma już jakieś swoje przyzwyczajenia/wypracowane schematy. Ale w to nie wnikam - oni rekrutują więc ich zasady.

W każdym razie dziwi mnie Wasza opinia o tej rekrutacji. Ja nie mam doświadczenia, ale bardzo mi się spodobała i wydała się bardzo profesjonalna. A przede wszystkim duży plus za atmosferę - zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie i do takiej firmy chciałbym trafić. Na każdym kroku wiedziałem czego się ode mnie oczekuję i wykazała moje słabe strony. Ogólnie mam pretensję tylko do siebie, że tak dałem ciała. Jedyne co bym zmienił to faktycznie - jeśli ma być większy projekt to raczej swój komputer ze swoimi narzędziami jako opcja.

Ten post edytował athabus 22.06.2018, 10:48:05
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 22.06.2018, 11:48:05
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie zawsze możesz mieć możliwość podłączenia własnego sprzętu chociażby przez politykę domenową, proxy, zasady bezpieczeństwa (podpięcie nieznanego komputera do sieci firmy). Programista IMO powinien chociaż mieć pojęcie o innych narzędziach nawet jeśli z nich nie korzysta. Storm nie jest też taki tani - dla firmy 199E od głowy za pierwszy rok a to już konkretna kasa.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.06.2018, 12:00:19
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@viking teraz prawie każdy sam sobie kupuje storma smile.gif a personal nie jest już taka droga. A to że programista powinien mieć pojęcie... No sory ale co z tego że wiem że są 10000000 edytorów skoro używam 3 w miarę komfortowo. Poza tym co rozumiesz przez pojęcie. Bo edytować pliki można wszędzie ale tu chodzi o rozeznanie co się da, jakieś skróty klawiszowe itd. dzięki czemu efektywność pracy jest wyższa niż tam gdzie nie umiemy się poruszać.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.06.2018, 12:05:10
Post #32





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Bo edytować pliki można wszędzie ale tu chodzi o rozeznanie co się da, jakieś skróty klawiszowe itd. dzięki czemu efektywność pracy jest wyższa niż tam gdzie nie umiemy się poruszać.
No i tu tez jest wina testow. Tez uwazam ze testy powinny byc na godzinke max a nie pol dnia czy caly tydzien jak u ciebie. W prostym tescie mozesz i w notatniku pisac bo chodzi o napisanie kod zazwyczaj w jednym pliku a nie skakanie bo strukturze z 1000 katalogow i potrzebne ci sa skroty do nawigacji.
A nawet jesli jest sytuacja jak u athabus to tez bez przesady. Ile mozna stracic na wydajnosci w takim tescie? minute wciagu tych 4 godzin max.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.06.2018, 12:14:12
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla mnie od edytora ważniejsza jest klawiatura biggrin.gif Edytory znam trochu bo ich sporo używałem, ale pamięć mięśniową ciężko jest przestawić smile.gif

PS. Nie masz pojęcia jak się męczyłem na tej Twoje klawiaturze haha.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.06.2018, 12:16:01
Post #34





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Dla mnie od edytora ważniejsza jest klawiatura biggrin.gif Edytory znam trochu bo ich sporo używałem, ale pamięć mięśniową ciężko jest przestawić
Omawiamy teraz przypadek athabusa. Nie mieszaj sie wink.gif

Cytat
PS. Nie masz pojęcia jak się męczyłem na tej Twoje klawiaturze
Nie marudz. Poszlo ci najlepiej ze wszystkich tych pseudo programistow. Pewnie moja klawiatura tylko przyniosla ci szczescie wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.06.2018, 12:17:06
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja po prostu jestem dobry tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.06.2018, 12:21:37
Post #36





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




I skromny wink.gif
Dobra, powiedzmy ze moja klawiatura zrobila +2 do twojego szeczescia a twoje zdolnosci +5 do wyniku koncowego wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
miccom
post 23.06.2018, 18:33:17
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 493
Pomógł: 8
Dołączył: 7.07.2007
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm czyli Pyton_000 pracuje u nospora smile.gif

Ot i cała prawda, rodzina programistyczna smile.gif

Ale to przejrzałem smile.gif hi hi


--------------------
Jeśli pomogłem- kliknij POMÓGŁ-przyda się ;)- jeśli piszę bzdury- pisz pod postami. Poprawię się.
PISZĘ POPRAWNIE PO POLSKU!
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 23.06.2018, 18:52:00
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Że co? Że ja z @nospor? laugh.gif Ilość epitetów puszczana na h zniszczyłaby ekosystem w poromieniu 50km laugh.gif

Nie, nie pracujemy razem a tym bardziej nie jesteśmy rodziną laugh.gif Kiedyś szukali gościa do pracy to pomyślałem że spróbuję ale moja stawka była lekko mówiąc kosmiczna do oczekiwań pracodawcy biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
miccom
post 23.06.2018, 18:55:32
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 493
Pomógł: 8
Dołączył: 7.07.2007
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Aaaa, z treści postów wydedukowałem że współpraca została nawiązana i trwa do nadal smile.gif

Ja znam taką wiązankę smile.gif


słowa na h smile.gif


--------------------
Jeśli pomogłem- kliknij POMÓGŁ-przyda się ;)- jeśli piszę bzdury- pisz pod postami. Poprawię się.
PISZĘ POPRAWNIE PO POLSKU!
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 24.06.2018, 08:10:34
Post #40





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Bo wspolpraca trwa nadal ino ze nie z moim pracowaca haha. A ilosc epitetow na godzine sie nie zmienila. Choc ostatnio mamy kryzys. Pyton chyba zaczal w koncu pracowac zamiast zbijac baki caly dzien wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 18:18